Savireklama

UNICEF vaikų bėgimas – už kiekvieną vaiką Pirmo puslapio

  • %PM, %25 %658 %2018 %14:%Kov

Laima STONKUVIENĖ

Kretingoje šią savaitę lankėsi Jungtinių Tautų Vaikų fondo (UNICEF) Lietuva vadovė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė ir būrelis Lietuvoje žinomų žmonių: aktorės Eglė Jackaitė, Valda Bičkutė, Virginija Kochanskytė, renginių organizatorius Remigijus Žiogas. Jų vizito tikslas buvo pakviesti kretingiškius dalyvauti tradiciniu tapusiame labdaringame UNICEF vaikų bėgime, skirtame padėti nuo bado ir mirtinų ligų kenčiantiems Mozambiko vaikams.
„Šiemet švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir Jungtinių Tautų Vaikų fondo (UNICEF) Lietuvoje 25-erių metų jubiliejų, tad tradicinį bėgimą, kuris sukviečia gausų būrį vaikų, norime organizuoti ne tik šalies sostinėje Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Prie šios gerumo misijos norime pakviesti prisidėti ir kretingiškius. UNICEF bėgimas gali būti pirma vaiko patirtis prisidedant prie labiausiai pažeistų pasaulio žmonių gyvybių išsaugojimo, unikali galimybė patirti bendrystės jausmą“, – susitikime dalyvavusius Kretingos rajono ugdymo įstaigų vadovus, Švietimo skyriaus specialistus ragindama pirmąsyk labdaringą bėgimą surengti Kretingos mieste sakė J. Majauskaitė-Staniulėnė.
Neabejoti ir organizuoti UNICEF bėgimą skatino ir Tauragės „Europe Direct“ informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė, kuri buvo tokio bėgimo Tauragėje iniciatorė. „Kai sužinojome, kad bėgime turėtų dalyvauti 1000 vaikų, buvo baimės, ar tiek surinksime, tačiau baiminomės be reikalo – bėgime dalyvavo 1400 vaikų. Siekėme, kad tuos penkis eurus, kuriuos prašoma paaukoti, vaikai užsidirbtų patys – tad jie kepė pyragus, kūrė įvairius darbelius, juos pardavė mokyklose organizuotose mugėse, taip pat užsidirbo tvarkydami aplinką, rinkdami akmenis ir t. t. Vaikams labai įstrigo faktas, kad tų simbolinių penkių eurų užtenka išgelbėti net trijų Afrikos vaikų gyvybes juos paskiepijant nuo kelių mirtinų ligų. Tai yra nepaprastas renginys, kuriame vaikai, tėvų ir mokytojų padedami, supranta aukojimo reikšmę ir prasmę. Reikia labai nedaug, kad mažas vaikas pasijustų svarbus“, – kalbėjo I. Aleknienė, pasisiūliusi patarti, pakonsultuoti, jeigu tokia pagalba būtų reikalinga.
Kad visi bėgime dalyvausiantys vaikai vilkėtų vienodus UNICEF marškinėlius, o atbėgę gautų po medalį, prašoma pasirūpinti Kretingos rajono savivaldybės – tam reikėtų penkių tūkstančių eurų. Susitikime dalyvavusi Savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė kalbėjo, jog būtų labai gražu prisidėti prie dar vieno Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirto renginio ir, svarbiausia, prie kilnios misijos. „Bėgimų patirties jau turime – rudenį Kretingoje vyksta Šv. Pranciškaus bėgimai, skirti paremti „Rūpestėlius“, nemažai kretingiškių dalyvauja tradiciniame „Vilties“ bėgime Klaipėdoje. Nors 5 tūkstančiai eurų yra dideli pinigai, tuo labiau, kad laukia Kretingos miesto šventė, 100-mečio Dainų šventė, kviečiu palaikyti šią UNICEF iniciatyvą. Manau, kad bendromis pastangomis bėgimą galima organizuoti, Savivaldybė ieškos galimybių skirti biudžeto lėšų bėgime dalyvausiančių vaikų marškinėliams ir medaliams įsigyti, prie šio kilnaus projekto įgyvendinimo kviesime prisidėti ir verslininkus, savanorius, kad bėgime Kretingoje galėtų dalyvauti kuo daugiau vaikų. Nors, kaip sužinojome, kai kuriose rajono ugdymo įstaigose panašūs bėgimai, kurių metu taip pat aukojamos lėšos badą kenčiantiems Afrikos vaikams, jau vyksta, bendras renginys, mano nuomone, būtų labai gražu ir prasminga“, – kalbėjo D. Skruibienė.
J. Majauskaitė-Staniulėnė akcentavo, kad UNICEF vaikų bėgimas yra bėgimas už kiekvieną vaiką, bėgimas, padedantis auginti kartą, kuri bus jautri, išdidi ir garbinga. „Šiandien jau lankėmės keliose Kretingos mokyklose, bendravome su mokiniais. Susitikimai paliko labai gerus įspūdžius. Vaikai nori dalyvauti bėgime ir taip padėti vaikams, kuriems trūksta ne tik vaistų, maisto, bet ir švaraus geriamojo vandens. Tikimės, kad jiems suaugusieji padės“, – kalbėjo UNICEF Lietuva vadovė pridurdama, kad UNICEF bėgimas „Už kiekvieną vaiką“ yra unikali galimybė patirti magišką bendrystės jėgą ir pasijausti nugalėtoju. Juk kiekvienas išgelbėtas gyvenimas – tai didžiulis, su niekuo nepalyginamas, laimėjimas.
Susitikime dalyvavę mokyklos vadovai sakė iniciatyvai pritarsiantys, jeigu ją palaikys būtent patys vaikai.
Planuojama, kad UNICEF vaikų bėgimas, kurį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Kretingoje vyktų gegužės pabaigoje. Distancija siektų apie 500 metrų. Bėgime būtų kviečiami dalyvauti visi vaikai nuo 2 iki 14 metų kartu su savo tėveliais, seneliais ar mokytojais. Akciją palaikyti ir kartu dalyvauti bėgime Kretingoje būtų kviečiami ir žinomi šalies žmonės – aktoriai, sportininkai, dainininkai ir kiti.
Po bėgimo mažiesiems rajono gyventojams galbūt bus surengtas ir koncertas ar lauks kitos pramogos, kurių metu jie, smagiai leisdami laiką, galės pasidžiaugti medaliais, o svarbiausia – savo atliktu kilniu darbu.
UNICEF bėgimo iniciatoriai ir jo ambasadoriai vizito metu apsilankė Kretingos Simono Daukanto progimnazijoje, Marijono Daujoto pagrindinėje mokykloje, Pranciškonų ir Darbėnų gimnazijose, Kretingos mokykloje-darželyje „Žibutė“, kur papasakojo apie UNICEF veiklą gelbstint vaikų gyvybes visame pasaulyje, dalinosi mintimis apie dalyvavimą kilniose misijose, kaip kiekvienas gali prie jų prisidėti, kodėl tai yra svarbu. Vaikams parodyta ir filmuotų vaizdų iš Afrikos valstybių, jie supažindinti su jautriausia pasaulyje problema ir jos sprendimo būdais.
UNICEF yra daugiausiai vaikų gyvybių išgelbėjanti organizacija pasaulyje, siekianti užtikrinti kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Ypatingas dėmesys skiriamas labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur.
Per šešerius metus vargingiausių pasaulio šalių vaikams skituose UNICEF bėgimuose dalyvavo per 10,3 tūkst. mažųjų bėgikų, vaikams iš skurstančių šalių buvo paaukota beveik 57 tūkst. eurų, kurie išgelbėjo per 7 tūkst. dėl prastos mitybos išsekusius vaikus Mozambike ir Malavyje – už paramą perkama speciali baltymais prisotinta riešutų pasta, kurios užtenka dėl prastos mitybos išsekusį vaiką maitinti penkias dienas, bei padėjo paskiepyti nuo tymų 10 tūkst. Nepalo vaikų.
UNICEF dirba 190 šalių ir teritorijų.

Skaityti 1092 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje