Savireklama

Varžosi dėl sportiškiausio darželio vardo Pirmo puslapio

  • %AM, %30 %491 %2018 %10:%Kov

Laima STONKUVIENĖ

Šiais mokslo metais rajone renkama ne tik sportiškiausia mokykla, bet ir sportiškiausias darželis.
Laimėtojas paaiškės po keturių varžytuvių, kurios mokslo metais vyko skirtingose įstaigose.Vaikai jau varžėsi linksmosiose estafetėse, prie šaškių lentų, o praėjusią savaitę susitiko krepšinio aikštelėje.
Idėją rinkti ir sportiškiausią ikimokyklinę įstaigą pasiūlė Švietimo skyriaus specialistė Asta Pocienė. Buvo sudaryta darbo grupė, kurioje – S. Daukanto progimnazijos direktorė Sigita Jonaitienė, Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro kūno kultūros mokytojas Marius Meškauskas ir lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė. Nuspręsta, kad vyks keturios sporto rungtys, paruošti varžybų nuostatai.
Kova dėl sportiškiausio darželio startavo lapkritį – Kurmaičių pradinėje mokykloje vyko linksmosios estafetės, kovo pradžioje S. Daukanto progimnazijoje surengtos šaškių varžybos.
Praėjusią savaitę lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ virė krepšinio aistros. Šiose varžybose dalyvavo 10 komandų, o laimėjo šeimininkai – lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai, kuriuos ruošė auklėtojos Kristina Kaunienė ir Adolfina Grubliauskienė. Taikliausio dalyvio nominacija įteikta lopšelio-darželio „Pasaka“ atstovui Dovydui Latviui, kuris per 2 minutes įmetė 22 taškus.
„Labai gaila, kad žaidynėse dalyvavo ne visos ugdymo įstaigos, kurios turi priešmokyklinio ugdymo grupes. Turbūt tos, kurių auklėtojos aktyvios, norinčios, kad ir ugdytiniai būtų aktyvūs, – sakė varžybų nuostatus rengusi ir jas organizavusio lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Zita Domarkienė. – O yra labai geras pasakymas: „Yra dvi dienos, per kurias nieko nepadarysi. Viena iš jų yra „vakar“, kita – „rytoj“. Būtent todėl viską reikia daryti šiandien. Juk ir mūsų vaikai darželyje yra šiandien, privalu jiems duoti viską nelaukiant kitos dienos. Nuoširdžiai dėkoju visoms auklėtojoms, kurios paruošė vaikus varžyboms, taip pat dėkoju „Ąžuoliuko“ darbo grupei, kuri varžybas organizavo, už bendradarbiavimą ir pagalbą – Kretingos sporto mokyklos direktoriui Remigijui Malakauskui. Viskas pavyko puikiai, o geriausias – pačių vaikų įvertinimas: į klausimą „Ar patiko?“ visi vienu balsu atsakė, jog „Taip! Labai!“. Tokiu momentu supranti, kiek nedaug vaikui reikia – tik duoti tai, kas jam įdomu“.
Kamuolio metimo į krepšį varžybose – per 2 minutes į krepšį reikėjo įmesti kuo daugiau taškų –rankų taiklumą išbandė Salantų lopšelio-darželio „Rasa“, Vydmantų lopšelio-darželio „Pasagėlė“, Kretingos lopšelių-darželių „Pasaka“, „Žilvitis“ ir „Ąžuoliukas“, mokyklos-darželio „Žibutė“, Rūdaičių mokyklos, Kurmaičių pradinės mokyklos, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro bei S. Daukanto progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai. Varžyboms teisėjavo direktorės įsakymu sudaryta teisėjų kolegija: lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtoja Ieva Tamošauskienė ir logopedė Gitana Domarkienė bei Kretingos sporto mokyklos krepšinio treneris Vytautas Šližius.
„Kad varžybų dalyviai varžytųsi linksmai, patirtų kuo daugiau teigiamų emocijų, kartu su jais buvo... kalbantys futbolo ir krepšinio kamuoliai – auklėtojos Vaida Adomavičienė ir Agnė Stuopelienė. Būtent jos ir kūrė šventės scenarijų. „Kamuoliams“ besigiriant, kuris iš jų vaikams labiau patinka, į pagalbą atskubėjo teisėja – muzikos mokytoja Svajonė Razmuvienė. Labai džiaugiuosi, kad renginys patiko ir Švietimo skyriaus specialistams. Vaikai skirstėsi patyrę daug gerų emocijų, gražių akimirkų, įgiję naujų draugų, auklėtojos – naujų patirčių. Nusivylusių nebuvo nė vieno. Visiems linkiu supratimo, meilės sau ir kitiems, pagarbos ir, svarbiausia, kuo artimesnio ryšio su vaikais“, – kalbėjo Z. Domarkienė.
Balandį dėl sportiškiausio darželio vardo kovojantys priešmokyklinukai susitiks varžybose „Mažasis futboliukas“, kurios vyks Kartenoje.
Nominacijos „Sportiškiausias darželis“ laimėtojas bus paskelbtas ir apdovanotas per Tarptautinę vaikų gynimo dieną birželio 1-ąją.

Skaityti 982 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje