Savireklama

KAIP GAMINAMA DEŠRA IR ĮSTATYMAI

  • %PM, %05 %561 %2018 %12:%Gegužė

 

Kęstutis GABŠYS

Amerikiečių politiniai apžvalgininkai turi priežodį, kad paprastiems žmonėms nėra reikalo matyti, kaip gaminama dešra ir įstatymai. Abu galutiniai produktai mūsų gyvenime labai naudingi ir reikalingi, tačiau jų gamybos procesai yra neestetiški ir dažnai būna labai bjaurūs. Šios patarlės teisingumą parodė buvusio politiko Eligijaus Masiulio surengta nedidelė ekskursija į Lietuvos politinių dešrų gamybos cechą.
Sunku pasakyti, kokių tikslų E. Masiulis siekė paviešindamas savo ir Prezidentės susirašinėjimą elektroniniu paštu. Tačiau akivaizdu yra tai, kad tų tikslų jam nepavyko pasiekti. Tauta su malonumu aptarinėja paviešintus laiškus, tačiau kur kas labiau nei laiškų turinys mus domina Prezidentės elektroninio pašto dėžutės pavadinimas. „Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.” rodo, kad Prezidentei ar tokį elektroninio pašto adresą sugalvojusiai jos aplinkai nėra svetimas humoro jausmas. Tauta šią smulkmeną netruko įvertinti.
Prezidentė greitai užkirto kelią spekuliacijoms, ar tokia elektroninio pašto dėžutė egzistuoja, ir patvirtino jos autentiškumą. Ji nesiėmė komentuoti, ar paviešintuose laiškuose pateikiama teisinga informacija ir netgi pareiškė, kad kartais ji galinti išsireikšti ir kur kas griežčiau. Tuo menamas skandalas ir baigėsi. Paprasčiausiai naivu būtų tikėti, kad valstybės vadovė, tarsi miegančioji gražuolė, sėdi Daukanto aikštės bokšte ir nebando daryti įtakos valstybėje vykstantiems politiniams procesams.
Mes visi esame žmonės, mums nėra svetimos apkalbos ir intrigos. Kiekvienas iš mūsų apie kitą asmenį esame pasakę tokių dalykų, kurių tikrai nenorėtumėme, kad jie patektų į viešumą. Stipriųjų ir išrinktųjų pasaulyje intrigų ir apkalbų lygis būna pakeltas kvadratu ar net kubu. Tai yra neatsiejama politinio proceso dalis ir tiems, kurie nenori dalyvauti intrigose, politikoje nėra vietos.
Skandalai dėl paviešintų privačių politikų pokalbių kyla ne tik Lietuvoje. Prieš daugiau kaip 10 metų mūsų kaimynėje Lenkijoje žmonės šiurpo klausydamiesi paviešintų privačių politikų pokalbių, juose vyraujančių temų ir leksikos. Labiau su Lenkijos politine virtuve susipažinę apžvalgininkai tvirtino, kad privačius politikų pokalbius įrašinėjo šalia Parlamento įsikūrusios kavinės padavėjai. Jie greitai suvokė, kad šiame pasaulyje svarbiausia prekė yra informacija ir padarę įrašus juos mikliai parduodavo pokalbyje minimiems, tačiau juose nedalyvavusiems asmenims.
Kaimyninėje Lenkijoje šių pokalbių paviešinimo skandalas baigėsi be rezultatų. Apsidrabstę purvais politikai patraukė į savo kampus plautis mundurų ir šveisti suteptų reputacijų. Galima prognozuoti, kad panašiai baigsis ir ši E. Masiulio paviešinta istorija. Po savaitės apie ją kalbės tik abejotinos reputacijos politiniai marginalai ir Kremliaus interesams akivaizdžiai tarnaujantys interneto portalai.
Žmonės gali užduoti teisėtą klausimą, ar tai normalu, kad mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomi politikai rezga intrigas, užuot dirbę savo tiesioginį darbą? Galbūt kažkur yra idealus pasaulis, kuriame politika švari, be intrigų, o privatūs žmonių pokalbiai nesiskiria nuo jų viešų pasisakymų. Mes tuo tarpu gyvename realiame pasaulyje. Mūsų pasaulyje nėra idealių žmonių, yra tik geri žmonės, kurie nepaisydami savo trūkumų ir netobulumų tiesiog dirba savo darbą.

Skaityti 367 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje