Savireklama

Pretendento atsiskleidimas Pirmo puslapio

  • %AM, %04 %285 %2019 %05:%Vas

Andrius JUŠKEVIČIUS
Kuo toliau į prezidento rinkimų kampaniją – tuo įdomiau. Tačiau bent iš dalies – ir baisiau.
Ne tiek netikėtą, tačiau naują jau vykstančios prezidento rinkimų kampanijos bruožą įnešė premjeras Saulius Skvernelis. Jį valdančioji „valstiečių“ partija praėjusį šeštadienį patvirtino kandidatu siekti prezidento posto. Apžvalgose nepriimta ilgai cituoti, tačiau atmetant galimus kaltinimus dėl iš konteksto ištrauktų frazių ar žodžių tenka cituoti ištisai:
„Lietuvai reikia drąsaus, ryžtingo, atsakingo, turinčio patirtį valstybės valdyme, žmonių ir valstybės interesus ginančio prezidento. Šalies vadovo, kuris mato ir girdi visus Lietuvos žmones. Pirmiausia tuos, kuriems labiausiai reikia valstybės rūpesčio ir paramos, kurie yra labiausiai pažeidžiami. Prezidento, kuris supranta, kas yra šeima, su kokiais iššūkiais susiduria vaikus auginantys ir jais besirūpinantys žmonės.
Atėjo laikas šaltuose valstybės vadovo rūmuose girdėti krykštaujančių vaikų juoką, jausti šeimos šilumą. Tik mylintis ir mylimas žmogus gali būti atsakingas ir rūpintis kitais. Tik toks žmogus gali suprasti tokių pačių šeimų lūkesčius ir problemas, suteikti žmonėms viltį“, – feisbuke savo kalbą citavo S. Skvernelis.
Jeigu tie žodžiai būtų visai nekalti ir, kaip sakoma, „prie reikalo“, visuomenėje nebūtų kilęs atgarsis. Tačiau atgarsis buvo, nes ištarti žodžiai dar kartą parodė premjero storžieviškumą, vidinės kultūros nebuvimą, jam visiškai priimtiną galimybę viešai įžeidinėti žmones. Šiuo atveju – netgi aukščiausius valstybės pareigūnus bei pretendentus tokiais tapti. Nekalčiausi juokeliai viešojoje erdvėje dėl šios citatos buvo apie būsimą „vaikų darželį“ prezidentūroje, apie „prezidento“ S. Skvernelio bejėgiškumą susitvarkyti su siautulingai žaidžiančiais vaikais. Kada gi jam užsiimti valstybės reikalais, jeigu aplinkui – tik vaikučių krykštavimai?
Tačiau čia ne apie tai. Pretendento patekti į prezidentūrą žodžiai apie tai, kad tik jis vienas supranta, „kas yra šeima, su kokiais iššūkiais susiduria vaikus auginantys“, tiesiu taikymu šauna į kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų, prezidentę Dalią Grybauskaitę, šiaip ar taip tai liečia ir velionį prezidentą Algirdą Brazauską, o taip pat prezidento rinkimų kampanijoje dalyvaujančias Ingridą Šimonytę, apie skyrybas viešai pranešusią Aušrą Maldeikienę.
Savęs iškėlimas ir kitų pažeminimas tokiu būdu, tokiu subtiliu klausimu, nedarytų garbės jokiam vyrui. Ar ne todėl „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui nieko kito neliko, kaip savaitės pradžioje per „Žinių radiją“ aiškinti, kad premjeras buvo ne taip suprastas, kad jis neturėjo galvoje nė vieno kandidato, kad jis tik norėjo pabrėžti savo jautrumą vaikų klausimams ir šeimai.
O kitiems vaikai nerūpi? „Valstiečių“ rūpestį vaikais liudija faktas, kad ne taip seniai priimta vadinamoji „Mato reforma“ vėl reformuojama, nes tapo daugelio vaikus auginančių šeimų baubu.
Matyt, klaidinga būtų manyti, kad cituotus S. Skvernelio žodžius surašė jo patarėjai, o pats pretendentas juos pamatė tik užlipęs į „valstiečių“ suvažiavimo tribūną. Tai buvo apgalvotas žingsnis, apsvarstytas ir palaimintas. O jeigu taip, yra didelė tikimybė šioje prezidento rinkimų kampanijoje matyti ir girdėti dar ne vieną netaktišką poelgį, elementarios bendravimo kultūros trūkumą, įžūlius įžeidinėjimus. Tonas jau duotas – nuo pat pirmojo S. Skvernelio pranešimo apie kandidatavimą ir garsiai tėkštą nuomonę, kad I. Šimonytė ir Gitanas Nausėda yra prezidentės paskirti įpėdiniai.
O apskritai abejonės dėl S. Skvernelio tinkamumo eiti prezidento pareigas didina ir faktas, kad mūsų premjeras nesugeba susikalbėti angliškai: šią savaitę tai akivaizdžiai parodė viešėdamas Izraelyje. Blefas ir „krykštaujančių vaikų juokas valstybės vadovo rūmuose“. Premjeras turėjo daugiau nei pakankamai laiko laimingais „krykštaujančiais vaikais“ užpildyti Vyriausybės rūmus. Kažkodėl nesigirdi, nesimato...

Skaityti 407 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje