Savireklama

APIE LIETUVĄ IR MOTERIS

  • %PM, %17 %797 %2017 %18:%Kov

Kęstutis GABŠYS


Lietuva tikrai yra moteris. Tik moteris galėjo gimti vasario 16 dieną praėjus dviem dienoms po šventojo Valentino. Ir tik moteris galėjo sugrįžti į pasaulį kovo 11 dieną, praėjus trims dienoms po kovo 8-osios. Kaip ir kiekviena moteris, Lietuva reikalauja nuolatinio dėmesio. Mes manome, kad Lietuva turi pasitenkinti dėmesiu tik per šventes. Likusias dienas Lietuva privalo mums skalbti, tvarkyti namus, prižiūrėti vaikus ir parnešti pinigų. Priešingu atveju Lietuvos galime ir nemylėti. Kovo 8 dieną socialiniai tinklai, įmonės ir organizacijos ūžė nuo sveikinimų „pačioms pačiausioms“, „mūsų saulutėms“ ir kitokių banalybių. Vienas iš aktyviausių kovo 8-osios sveikintojų buvo Seimo narys Kęstutis Pūkas. Tas pats, kuris kelias dienas prieš tai atidžiai rinkosi savo padėjėjas. Vadovaujantis žurnalistų paviešinta medžiaga, už tokius personalo atrankos metodus K. Pūkas turėtų būti pašalintas iš Seimo, o didžiosios dalies stipriosios lyties atstovų – pasmerktas kaip menkysta ir pašlemėkas.
Praėjus moters dienai, mums reiktų prisiminti, kad labiau nei pavytusi tulpė mūsų moterims padėtų geresni vaikų darželiai, įvairesnė popamokinė veikla, vaikų poilsio kambariai įstaigose ir organizacijose. Reiktų, kad jauna mergina ar moteris pokalbiuose dėl darbo neišgirstų klausimo: „Ar tu planuoji turėti vaikų?“. O jei toks klausimas ir nuskambėtų, tai jį uždavęs asmuo turėtų susilaukti panašaus visuomenės vertinimo kaip K. Pūkas.
Sakoma, kad moteris myli ausimis, tačiau mums, Lietuvai (ir jos stipriajai daliai), metas pradėti mylėti moteris kasdieniais darbais. Ne tik kovo 8-ąją. Su Lietuva mes jau gyvename 27 metus. Laikas labai ilgas, kad galėtumėme priimti ir mylėti Lietuvą tokią, kokia ji yra. Su visomis silpnybėmis ir trūkumais. Mylėti Lietuvą tikrai yra už ką. Materialiai mes gyvename taip gerai, kaip niekada negyvenome. Vidutinis Lietuvos gyventojas gyvena bemaž 9 metais ilgiau nei Rusijos pilietis. Mes galime laisvai ir pigiai keliauti nuo Laplandijos iki Airijos. Po septyniasdešimties metų sulaukėme JAV karių, kurie čia gina savo ir mūsų laisvę. Mes turime kokybišką medicinos apsaugą ir mandagius policininkus. Panašius mūsų ir Lietuvos pasiekimus galime vardinti ir vardinti. Kai kurie iš mūsų vis dar nori gyventi iliuzijose. Vieni mano, kad Lietuvą mylėsime labiau, jei bus didesnės algos ir pensijos. Kiti mano, kad visos problemos susitvarkys savaime, kai tik užaugs nauja karta. Deja, neseniai įvykdytas kraupus nusikaltimas šias iliuzijas sudaužė. Jauną, jau Nepriklausomoje Lietuvoje gimusią merginą nužudė Nepriklausomoje Lietuvoje gimę asmenys. Kalbos apie socialinę atskirtį šiuo atveju yra juokingos.
Kažkaip neteko girdėti, kad įtariamieji padarė šį nusikaltimą, nes neturėjo ko pavalgyti. Taip, socialinė atskirtis Lietuvoje yra problema. Ji gimdo depresiją, skatina alkoholizmą, emigraciją ir agresyvų vairavimą. Tačiau net socialiai apsaugotoje Norvegijoje atsirado Breivikas. Blogis egzistuoja savaime – jis tūno kiekviename iš mūsų.
Gyvenimas laisvoje šalyje turi daug problemų. Jis reikalauja nuolatinių mūsų pastangų ir gebėjimo spręsti kasdienes problemas. Jei mes būsime atviri sau ir aplinkiniams, išdrįsime įvardinti realias problemas ir sunkumus, šį darbą nudirbsime sėkmingai. 27 metus tai darėme. Nematau priežasčių, kodėl kiti 27 mūsų ir Lietuvos bendro gyvenimo metai turėtų būti mažiau sėkmingesni.

Skaityti 1430 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gegužė 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje