Savireklama

APIE KULTŪRINGUMĄ

  • %PM, %24 %746 %2017 %16:%Lap

Aistas MENDEIKA

Policijos pareigūnai gyventojams nuolat išdalija šimtus ar net tūkstančius įvairiausių atšvaitų, šviesą atspindinčių liemenių, jų nesunku įsigyti ir patiems, jei tik negaila kelių eurų. Tačiau gatvėse naktimis vis dar dažnai pasitaiko pėsčiųjų ir dviratininkų, kurie šalikelėm slenka tarsi vaiduokliai. Blogiausia, kad dėl to neišvengiama ir tragedijų.
Kaip savo saugumu rūpinasi pėstieji, nesunku įsitikinti. Reikia tik labiau atkreipti dėmesį į einančiuosius per perėjas. Dažnai žmonės į perėją žengia nesusimąstydami, mato juos atvažiuojančio automobilio vairuotojas ar ne, suspės jis sustoti ar ne. Jei tamsiuoju paros metu perėjos ir būna apšviestos, dar nereiškia, kad galima pėdinti nematant toliau savo nosies. Atrodo, kuo toliau, tuo labiau įsivyrauja nuomonė, jog vairuotojai pėsčiuosius turi pamatyti už kilometro ir būtinai juos praleisti. Suprantama, praleisti turi. Ištikus nelaimei, jis bus kaltas, tačiau vargu ar nuo to bus geriau nukentėjusiajam.
Akivaizdu, kad skaudžių nelaimių būtų kur kas mažiau, jei ir vairuotojai dažniau prisimintų, jog kelyje verta būti kultūringesniems. Kokia dėl to kretingiškių nuomonė, nesunku įsitikinti pasižvalgius po gatves piko valandomis, kai daugelis skuba lyg į gaisrą. Ypač netoli rekonstruojamos Žemaitės alėjos, kur nuolat susidaro kamščiai.
Skundžiamasi, jog valdžia žiūri ne ten, kur reikia, daro ne taip, kaip reikia. Bet ar patys visada važiuojame taip, kaip reikia? Vargu.
Pavyzdžiui, Vilniaus gatvės sankryžoje su Savanorių gatve automobiliai dažnai susigrūda ne todėl, kad gatvės važiuojamoji dalis yra per siaura. Paprasčiausiai todėl, kad koks nors mažiau patirties turintis vairuotojas sugalvoja sukti iš Vilniaus gatvės į Savanorių gatvę kairėn ir pamiršta, jog reikia pasislinkti kuo arčiau ašinės linijos. Už skersai sustojusio automobilio netrunka išsirikiuoti eilė.
Gerai, jei atsiranda kultūringas vairuotojas ir sustojęs leidžia pravažiuoti įstrigusiam automobiliui. Kelios sugaištos sekundės nieko nepakeičia, tačiau nauda būna visiems.
Tik pikta darosi stebint, kai toks mandagus vairuotojas pasistengia padėti automobilių sraute pasimetusiam kolegai, o iš kažkur išlindęs gudrutis nosies tiesumu braunasi į tarpą.
Jau tikrai nebegalime pasigirti švelniomis nuobaudomis už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tačiau kartais atrodo, jog žvėriškos baudos gąsdina ne visus. Už chuliganišką vairavimą irgi baudžiama, jau nekalbant apie leistino greičio viršijimą ar kitokius pažeidimus.
Gal tikrai Lietuvoje pragyvenimas gerėja, atlyginimai didėja ir vis daugiau piliečių nebesugalvoja, kur padėti pinigus?
Net ir policijos pareigūnai stebisi, kad eismo dalyviai vis mažiau bijo griežtinamos atsakomybės. Nors už leistino greičio kad ir nedidelį viršijimą galima keliems mėnesiams prarasti vairuotojo pažymėjimą, pastaruoju metu greičio matuoklių užfiksuotų pažeidimų skaičius didėja. Negi griežtesnė atsakomybė labiau skatina nusižengti?
Kažkada labai piktindavomės, jei gatvėje iš pravažiuojančio automobilio ratų ant mūsų tėkšteldavo purvino vandens porcija. Dabar tai atrodo menkniekis, palyginti su tuo, kad namo galime ir visai negrįžti... Kai kurie vairuotojai nemato net per pėsčiųjų perėjas einančių ryškiaspalvėmis liemenėmis vilkinčių žmonių, nepaiso degančių raudonų šviesoforo „akių“. Ir taip elgiasi ne vien neblaivūs vairuotojai.

Skaityti 395 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Gruodis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje