Savireklama

AUKŠTUOMENĖS MELO METAI

  • %PM, %08 %731 %2017 %16:%Gruo

Andrius JUŠKEVIČIUS

Žinia, kad besibaigiantys metai sulauks įvairių komentarų ir vertinimų. Matyt, ne vienas prisimins metų pradžią, kai kadenciją pradėjusi naujoji Seimo sudėtis žadėjo permainas, profesionalų vadovavimą įvairioms visuomenės gyvenimo ir ūkio sritims, tačiau prabėgęs šių metų laikas ne vienam atnešė abejones ir nusivylimą. Kaip jau įprasta mūsų padangėje, politikoje vienas skandalas vijo kitą.
Nemaža to jovalo gal ir nebūtų buvę, jeigu politinis vadovavimas būtų skaidresnis, visiems suprantamesnis, jeigu žadėtos permainos būtų labiau atsisukusios į kiekvieną žmogų. O gavosi kaip visada: svarbiausias dėmesys bet kokia kaina – tik saviems. Ant to ir „pasimovė“.
Bene pirmoji melo porcija ant žmonių galvų buvo nuleista garsiojoje Gretos istorijoje. Prabangus automobilis, kailiniai, išleista knyga – daugybė visuomenei, žiniasklaidai kilusių klausimų taip ir liko neatsakyta. Kai atrodė, jog skandalo neiškentęs „valstiečių“ lyderis jau galutinai atsižegnojo nuo Gretos, vasaros vidury ištisas žurnalistų pulkas užtiko jį Vilniuje kartu su buvusia seimūne vienos viešųjų ryšių kompanijos biure. Vėl sekė neaiškūs ir nekonkretūs pasiaiškinimai, tačiau dar daugiau – spėlionių be konkrečių atsakymų.
Tame pirmąjį šių metų pusmetį vykusių politinių skandalų kontekste labai iškalbingi pasirodė net keli valdančiosios aukštuomenės bandymai pričiupti ir užtildyti žiniasklaidą. Tuo metu pasirodė sukurpti įstatymų projektai, neleidžiantys kritikuoti juridinių asmenų (suprask – ir politinių partijų), buvo siūlymų įstatymu įpareigoti žiniasklaidą, kad ne mažiau kaip pusė jos skelbiamos informacijos sudarytų pozityvios žinios ir kad jos būtų pateikiamos programų pradžioje ar pirmuosiuose spaudos puslapiuose. Tokie reikalavimai neišvengiamai sukurtų politinę cenzūrą – tai, ko sėkmingai atsikratėme savo atkurtos nepriklausomybės pradžioje.
Gavę per nagus už tokius sumanymus valstiečiai ir žalieji įkūrė savo „gerų žinių“ leidinį. Koks jo populiarumas ir reikšmė – sunku įsivaizduoti.
Skandalingiausiu melu tapo sveikatos apsaugos ministro tarptautinėms sveikatos organizacijoms pateikti duomenys apie galutinai prasigėrusius lietuvius. Didele dalimi dėl žiniasklaidos „knyslių“ tas melas buvo demaskuotas, pasirodė, kad esame normaliai, vidutiniškai kaip visa likusi Europa išgeriantys tų nelemtųjų „velnio lašų“. Statistiniai duomenys šių metų pabaigoje tik patvirtino tokią išvadą. Taip, su alkoholizmu kovoti reikia, tačiau kodėl reikėjo falsifikuoti faktus, kodėl gerą iniciatyvą būtina statyti ant melo kojų?
Kai jau atrodė, kad nykioje lietingo Lietuvos rudens padangėje viskas aprimo, kai atrodė, kad aukštuomenės politikai akivaizdžiai galėjo įsitikinti, kokios trumpos jų melo kojos ir visiškai neverta žaisti panašių žaidimų, še tau – nauja melo istorija. Aukščiausiųjų valdžios rūmų istorija, kurioje kvepia valstybės lėšų (tai yra – visų mokesčių mokėtojų suneštų pinigų) vagyste, dokumentų falsifikavimu. Seimo Valstiečių ir žalųjų frakcijoje buvo įdarbinta moteris, kurios niekas toje frakcijoje niekada nematė, negirdėjo. Tos moters Milenos nematė ne tik Seimo nariai, jos nematė net Panevėžyje, kuriame ji gyvena. O valdančiųjų frakcijos referente ji buvo įdarbinta nuo šių metų pradžios, atlyginimas gana įspūdingas – beveik 800 eurų per mėnesį. Žiniasklaidai ne vienas politikas pripažino, kad be frakcijos seniūno žinios (šiuo atveju – sprendimo nepalaiminus Ramūnui Karbauskiui) niekas nebūtų drįsęs tos moters įdarbinti. Išaiškintas faktas: Milena – Gretos pažįstama.
Skandalai, negatyvai, melas... Ir politikos aukštuomenei jau visai neberūpi jokios emigracijos stabdymo programos, šalies regionų likimai, tik gavę į savo kaktą nuo medikų sąjūdžio sujudo spręsti jų algų klausimą. Matyt, tik tokiu būdu galima kažką išjudinti, priminti aukštuomenei, kad už Seimo sienų esame ir mes visi. Kad labai skurstame, vargstame.
O pozityvas yra. Lieka mažiau nei 70 dienų iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio. Švęsime.

Skaityti 604 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje