Savireklama

KRETINGOS PREKĖS ŽENKLUI SURENGĖ LINČO TEISMĄ

  • %AM, %20 %439 %2018 %09:%Saus

Kęstutis GABŠYS

Žinomo Lietuvos žurnalisto socialiniame tinkle paviešinta nuomonė apie neseniai sukurtą Kretingos rajono turistinį prekės ženklą sukėlė nejuokingas aistras. Pažvelgus giliau galima pastebėti, kas nutinka tada, kai žurnalistas iš informacijos skleidėjo tampa visuomenės veikėju bei kokias destrukcines galias gali turėti mumyse glūdintis valstietiškas mentalitetas, pasėtas į išpurentą socialinių tinklų erdvę.
Kretingos savivaldybės užsakyto prekės ženklo kritika laikėsi ant trijų banginių. Prekės ženklas buvo kritikuojamas, nes „nieko nesako“, už jo kūrimą savivaldybė permokėjo (pinigų plovimas ir korupcija). Kritikos bangą vainikavo vieno iš rajono politikų socialiniuose tinkluose paviešintas pasiūlymas, kad Kretingos prekės ženklą už 1000 eurų galėjo nupiešti Kretingos meno mokyklos moksleiviai. Jei pastarasis teiginys yra teisingas ir Kretingos meno mokyklos kolektyvas yra toks profesionalus, kad gali sukurti kokybišką prekės ženklą, tai meno mokyklos moksleiviai ir pedagogai neturėtų užsiimti tokiais niekais kaip natiurmortų tapymas. Pasiraitoję rankoves, Kretingą jie galėtų paversti Baltijos šalių arba bent jau Lietuvos grafinio taikomojo dizaino sostine. Įdomu, ar tokį pasiūlymą pateikęs politikas norėtų, kad jam sunegalavus jį gydytų ne profesionalūs medikai, o, pavyzdžiui, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos Raudonojo kryžiaus draugijos jaunimas?
Prekės ženklo kritika ir kaltinimai pinigų plovimu bei korupcija yra sąlygoti ne mūsų pilietiškumo ar skaidrumo reikalavimų, o paprasčiausio valstietiško mentaliteto. Ji vadovaujasi principais, kad „gera prekė pati save giria“ bei „nuo darbo būsi kuprotas, o ne bagotas“. Bet koks intelektualinis darbas (išskyrus kunigo, mokytojo ir mediko) yra šarlatanizmas, kurio tikslas – iš vargšo valstiečio ištraukti kiek įmanoma daugiau sunkiu darbu uždirbtų pinigų.
Labai gaila, kad žurnalisto profesijai keliami reikalavimai kokybiškai atlikti tyrimą, išklausyti įvairias suinteresuotas puses yra pakeičiami viešoje erdvėje „užduodamais klausimais“, į kuriuos niekas nenori girdėti pateikiamų atsakymų. Nerimą kelia kai kurių uolių socialinių tinklų sekėjų organizuotos atakos prieš Kretingos prekės ženklą sukūrusios įmonės FB svetainę. Panašiai praėjusių metų vasarą po viešo raginimo buvo atakuotas Rusijos užsienio reikalų ministerijos puslapis socialiniame tinkle „Facebook“. Ar mes jaučiame skirtumą tarp Lietuvai priešiškos valstybės oficialios institucijos, skleidžiančios propagandą, ir Lietuvoje legaliai registruotos, legalią veiklą vykdančios reklamos agentūros?
Asmeniškai man Kretingos turistinis prekės ženklas patinka. Manau, kad savivaldybė iš ženklą kūrusios bendrovės maksimaliai išspaudė visas jos darbuotojų kūrybines galias ir privertė atidirbti visus jai sumokėtus pinigus. Tačiau prekės ženklas yra tik įrankis ir pats savaime (koks jis bebūtų tobulas) jokių turistų į Kretingą neatveš.
Firmos „Nike“ sportinę aprangą ir avalynę perkame ne dėl tobulai nupaišyto bendrovės logotipo. Tiesiog šis logotipas padeda mums parduotuvių lentynose atkreipti dėmesį į gerą ir kokybišką prekę. Todėl yra kvaila laužyti ietis dėl Kretingos prekės ženklo, kai rajono savivaldybės, turizmo informacijos centro ir rajone veikiančių turizmo paslaugas teikiančių įmonių laukia didelis ir sunkus uždavinys – kokius turistinius produktus ir paslaugas reikia pasiūlyti rajono svečiams, kad Kretinga toliau didintų mieste ir rajone apsilankančių turistų skaičių.

Skaityti 1740 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje