Savireklama

Tarybos nario prašymas atmestas Pirmo puslapio

  • %AM, %13 %408 %2018 %08:%Bal

Aistas MENDEIKA

Praėjusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje dauguma Tarybos narių nepritarė siūlymui pakeisti Tarybos veiklos reglamentą, pagal kurį būtų daromi ne tik įvairių komitetų, komisijų bei darbo grupių posėdžių garso įrašai, bet ir filmuojama, ir tokie vaizdo įrašai būtų pateikiami Tarybos nariams.
Tarybos narys konservatorius Jonas Drungilas ne kartą skundėsi, jog labai sunku tinkamai pasiruošti Tarybos posėdžiams, nes dažnai negaunama pakankamai informacijos įvairiais klausimais iš Savivaldybės administracijos, taip pat informacija apie įvykusius komitetų, komisijų ar darbo grupių posėdžius būna skurdi.
„Gaunami posėdžių protokolai būna neišsamūs, nepilni, kyla abejonių, ar juose įrašoma viskas, kas posėdžiuose kalbama“, – teigė J. Drungilas.
Būtent todėl, kad galėtų pilnai išanalizuoti nagrinėjamus klausimus, susipažinti su komitetuose, komisijose ar darbo grupėse vykusiomis diskusijomis, Tarybos narys J. Drungilas siūlė pakeisti Tarybos darbo reglamentą ir jame numatyti, jog posėdžių vaizdo įrašai būtų privalomi. Be to, jie turėtų būti archyvuojami ir pateikiami Tarybos nariams jiems to paprašius.
„Didžiosios Tarybos frakcijos turi galimybę dalyvauti visuose komitetų posėdžiuose ir dalintis informacija, tačiau mažosios dėl narių trūkumo to padaryti negali. Mano pasiūlymo tikslas – kad visi Tarybos nariai galėtų gauti išsamią informaciją ir tinkamai pasiruošti Tarybos posėdžiams“, – tikino J. Drungilas perspėjęs, jog dabar nepritarus siūlomiems Tarybos reglamento pakeitimams juos vis dėlto gali tekti priimti vėliau, kaip esą panašiai jau buvo atsitikę Seime.
Meras Juozas Mažeika Tarybos nariams pristatė ne vieną sprendimo dėl Tarybos veiklos reglamento pakeitimo projektą, o du. Pirmasis buvo parengtas pagal Tarybos nario J. Drungilo pasiūlymą, o antrasis parengtas mero bei Tarybos sekretoriato. Pastarajame nebuvo numatytas privalomas įvairių posėdžių vaizdo įrašų darymas.
Pasak J. Mažeikos, visi komitetų, komisijų ar darbo grupių posėdžiai yra protokoluojami. Daromi ir garso įrašai, tačiau tik tam, kad vėliau sekretoriatui būtų lengviau surašyti protokolus. Tokie garso įrašai nearchyvuojami, nes to daryti nenumato kiti teisės aktai.
„Savivaldybės tarybos posėdžiai visada yra fiksuojami – daromi ir garso, ir vaizdo įrašai, kurie archyvuojami. Su jais susipažinti gali visi, ypač Tarybos nariai“, – akcentavo meras.
Vis dėlto Tarybos nario J. Drungilo pasiūlymui daryti įvairių posėdžių vaizdo įrašus dauguma Tarybos narių nepritarė. Pasiūlytam alternatyviajam sprendimo projektui pritarė 14 Tarybos narių, 8 susilaikė, o prieš balsavo vienas.
Po balsavimo Tarybos narys J. Drungilas teigė esąs nustebęs, kad buvo pateiktas alternatyvusis sprendimo projektas. Jis taip pat išsakė nuomonę, jog gali kilti įtarimų, kad kai kuriems Tarybos nariams tyčia nenorima suteikti išsamios informacijos apie įvairius posėdžius.

Skaityti 496 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje