Kandidatai į merus rikiuojasi prie starto linijos Pirmo puslapio

  • %AM, %18 %439 %2018 %09:%Bal

Kęstutis GABŠYS

Politinių partijų skyriai Kretingoje po truputį pradeda rikiuoti karių gretas ir ruoštis kitų metų pavasarį vyksiantiems savivaldybių tarybų rinkimams. Bene didžiausią staigmeną artėjančiuose savivaldos rinkimuose pateikė Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai – dabartinis rajono vadovas Juozas Mažeika nusprendė nebesiekti mero posto. Ši partija savo kandidatu į merus kelia Savivaldybės tarybos nario Dangiro Samaliaus kandidatūrą.

Būtent jis savaitgalį vykusiame TS –LKD Kretingos skyriaus susirinkime laimėjo pirminius šios partijos kandidato į merus rinkimus. Ekonomisto išsilavinimą Vilniaus universitete įgijęs 520-ejų D. Samalius šiuo metu vadovauja Vydmantuose įsikūrusiai akcinei bendrovei „Akmena“. Vidiniuose rinkimuose jis nugalėjo kolegą, taip pat rajono Tarybos narį Saulių Šopagą.

„Mero rinkimų kampanijos maratonas nebus lengvas pasivaikščiojimas, tad prieš sutikdamas kandidatuoti ilgai svarsčiau, kaip keisis mano, mano šeimos gyvenimas. Tačiau turiu ir keletą naujų idėjų Kretingai, kurias su komanda norėčiau realizuoti. Galutinai apsispręsti padėjo kolegų ir bendražygių palaikymas, už kurį aš esu ypač dėkingas“, – apie savo sprendimo motyvus kalbėjo D. Samalius.

Nuo 2009-ųjų Kretingos rajonui vadovavęs dabartinis meras Juozas Mažeika savo kandidatūros nekėlė.

Apie savo kandidatą į mero postą oficialiai jau yra paskelbę ir socialdemokratai. Artėjančiuose savivaldybių rinkimuose dėl mero kėdės ketina grumtis Administracijos direktoriaus Virginijus Domarkas. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl savo kandidato į merus jau yra apsisprendusi, tačiau jo kol kas neviešina. „Visi mūsų partijos kandidatai į merų postus bus paskelbti partijos suvažiavime, kuris vyks vasarą“, – sakė LŽVS Kretingos skyriaus pirmininkė Dalia Martišauskienė.

Liberalų sąjūdžio Kretingos skyrius savo kandidato į mero postą kol kas neturi. Šiai partijai rajono Taryboje atstovaujantis Almantas Skruibys „Švyturiui“ teigė, kad dėl kandidato į merus partijos skyrius sprendimą priims gegužės mėnesį.

Kur kas didesnių rūpesčių turi Darbo partija. Šios partijos atstovas, rajono Tarybos narys Antanas Puodys „Švyturiui“ sakė, kad šiuo metu partija svarsto, ar iš viso ką nors kelti kandidatu į mero postą. „Jei kandidatuoti sutiktų kolega Vytautas Ročys, keltume jo kandidatūrą. Taip pat svarstome galimybę palaikyti kokį nors kitą kandidatą“, – sakė A. Puodys.

Skaityti 2051 kartai Atnaujinta %AM, %18 %455 %2018 %09:%Bal

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje