Metas deklaruoti pasėlius Pirmo puslapio

  • %AM, %21 %496 %2018 %10:%Bal

 

 Laima STONKUVIENĖ

 Šią savaitę prasidėjo pasėlių deklaravimas – deklaruoti žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti žemdirbiai galės iki birželio 4 d. (pavėlavusieji – iki birželio 29 d.). Paraiškas bus galima pateikti seniūnijoje, kurioje registruota žemės ūkio valda.
Parama mažės, prašymų netenkins
„Noriu akcentuoti, kad pateikus paraišką pavėluotai, tai yra po birželio 4 dienos, už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinė paramos suma mažinama vienu procentu, – sakė Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė. – Iki birželio 4 dienos paraiškas būtinai turi pateikti ūkininkai, siekiantys kompensacinės paramos už žuvusius ir (arba) nepasėtus žieminius pasėlius dėl 2017 metų vasaros liūčių. Vėliau prašymai gauti kompensacines išmokas nebus tenkinami. Po birželio 4-osios nebebus priimamos ir paraiškos sertifikuoti ekologinę gamybą ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą užaugintus vaisius, uogas ir daržoves. Neužmiršti pateikti paraiškų iki nurodyto termino turėtų ir tęsiantieji prisiimtus įsipareigojimus pagal ankstesnio laikotarpio programos priemonę „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programas ir (arba) veiklas, taip pat ekologinių ūkių valdytojai“.
Pasak Ž. Seniūnienės, tiesioginių išmokų paraiškoje ūkininkai gali prašyti paramos ir pagal su plotu susijusias Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones: „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, Ekologinis ūkininkavimas“, „Su Natura 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“, „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių“, taip pat susietosios paramos už mėsinius galvijus ir mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas, pienines karves ir ėriavedes.
Daug dėmesio kontrolei
Paraiškas, kaip ir ankstesniais metais, galima teikti seniūnijoje, kurioje registruota pareiškėjo žemės ūkio valda, taip pat savarankiškai internetu, prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos.
„Jeigu pareiškėjas pasėlius deklaruoja ne pirmą kartą, jam tereikia išsimatuoti laukus, žinoti, kur ir ką pasėjo. Paraiškas pildysiantiems pirmąjį kartą reikia atsinešti planus ir kitus dokumentus, seniūnijos specialistas padės elektroniniu būdu įbraižyti deklaruojamų žemės ūkio naudmenų, pasėlių plotus, bei užpildyti paraiškos duomenis“, – aiškino vedėja.
Šiais metais daug dėmesio, pasak Ž. Seniūnienės, bus skiriama tam, kad parama pasinaudotų tik tie, kurie patys dirba deklaruojamus plotus, dar atidžiau bus kontroliuojami pareiškėjų žemės ūkio veiklos vykdymo įrodymo dokumentai bei jų pateikimo tvarka. Itin daug dėmesio bus kreipiama į stambesniųjų pareiškėjų, deklaruojančių nuo 30 hektarų (riba pasirinkta atlikus rizikingiausių pareiškėjų analizę) ir galimai nevykdančių realios žemės ūkio gamybos veiklos, kontrolę. Nacionalinei mokėjimo agentūrai paprašius, nepakaks parodyti sąskaitos faktūros ir kvito – reikės pateikti ir pinigų mokėjimo per bankus ar kitas kredito įstaigas įrodymus. „Sugriežtinta patikra bus taikoma tiems pareiškėjams, kurie neturi žemės ūkio technikos ir nelaiko gyvulių“, – patikslino Ž. Seniūnienė primindama, kad už paraiškos duomenų teisingumą atsako pareiškėjas.
Daugiausia pareiškėjų – Darbėnų seniūnijoje
Ž. Seniūnienės duomenimis, pernai pasėlius rajone deklaravo 2503 pareiškėjai, deklaruotas plotas – 53 tūkst.18 ha. Daugiausia pareiškėjų – per 700 – Darbėnų seniūnijoje, jie deklaravo per 16 tūkst. ha; Kretingos seniūnijoje – daugiau negu 500 pareiškėjų, deklaravusių 6 tūkst.400 ha; Imbarės seniūnijoje – per 450 pareiškėjų, jų deklaruotas plotas – per 11 tūkst. ha; Žalgirio seniūnijoje – apie 300 pareiškėjų, kurie deklaravo beveik 8 tūkst. ha pasėlių.
Kartenos ir Kūlupėnų seniūnijose panašus ir pareiškėjų, ir deklaruoto ploto skaičius – čia praėjusiais metais apie 4 tūkst. 800 ha plotus deklaravo po 200 pareiškėjų.
Daugiausia deklaruota žieminių kviečių – per 9 tūkst. ha, vasarinių kviečių – per 9 tūkst. ha, ankštinių kultūrų – beveik 6500 ha, miežių – 3500 ha, vasarinių rapsų – 1200 ha.
„Tikimės, kad ir šiais metais pareiškėjų bus panašiai, kad bus dirbama visa žemė, nedirvonuos nė mažiausias lopinėlis. Pasėlių deklaravimas žemės ūkio veikla užsiimantiems žmonėms yra viena iš galimybių padidinti savo pajamas, nes už kiekvieną hektarą numatyta atitinkama išmoka. Tikimės, kad ūkininkai bus atsakingi, pas seniūnijų specialistus ateis pasiruošę, turės visus reikalingus dokumentus, o duomenis pateiks teisingus“, – kalbėjo Ž. Seniūnienė.
O išmoka susideda iš kelių dalių: yra pagrindinė išmoka, išmoka už pirmuosius 30 ha, jaunųjų ūkininkų (iki 40 metų) išmoka, žalinimo išmoka. 2017 metais pagrindinė išmoka už vieną hektarą buvo beveik 63 eurai, pirmųjų 30 ha – apie 56 Eur, jaunųjų ūkininkų – beveik 46 Eur, žalinimo išmoka – apie 49 Eur.
Priimamos ir pieno gamybos deklaracijos
Nuo šios savaitės iki birželio 6 dienos Savivaldybės Žemės ūkio skyriuje priimamos pieno gamybos ir realizavimo metinės deklaracijos. „Tokias deklaracijas turi pateikti gamintojai, kurie pieną ar jo produktus parduoda tiesiogiai vartotojui, ne pieninėms, ir nori gauti išmokas už karves. Pernai pieno gamybos ir realizavimo metinių deklaracijų rajone buvo pateikta 117. Raginame pateikti deklaracijas visus gamintojus, galinčius gauti šią išmoką, nes pernai jas pateikė ne visi“, – sakė Ž. Seniūnienė.

Skaityti 409 kartai Atnaujinta %AM, %21 %522 %2018 %11:%Bal

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje