Savireklama

Pasveikinę nusipelniusius, pradėjo ieškoti teisybės Pirmo puslapio

  • %PM, %28 %590 %2018 %13:%Bal

Kęstutis GABŠYS

Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai net ir baigiantis mėnesiui prisiminė, kad balandžio 1-oji yra Melagių diena. Greičiausiai dėl tos priežasties ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje savo diskusijose rajono išrinktieji daugiausiai dėmesio skyrė melagių paieškai ir jų demaskavimui.
Gydytoja vos tramdė džiaugsmo ašaras
Rajono meras Juozas Mažeika Tarybos posėdį pradėjo linksma gaida. Labai daug Tarybos narių balandžio mėnesį šventė arba švęs savo gimtadienius, todėl šia proga meras ir kolegos sveikino Vytautą Lukauską, Saulių Šopagą ir Alvydą Jonaitį.
Po trumpos varduvininkų sveikinimo ceremonijos, meras informavo kolegas Tarybos narius, kad yra gautas sveikatos apsaugos ministro pasirašytas raštas. Jame sakoma, kad balandžio 18 dieną gydytojai, UAB „Šeimos medicinos centras“ vadovei, Tarybos narei Augenijai Juknevičienei suteiktas Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardas.
Padėkojusi kolegoms už sveikinimus, gydytoja prisipažino nesitikėjusi sulaukti tokio garbingo apdovanojimo. „Daug ir gerai dirbančių medikų yra tiek Kretingoje, tiek visoje šalyje. Galbūt ir ne visuomet esame patenkinti tuo, ką galime padaryti, siekdami pateisinti mūsų pacientų lūkesčius, tačiau tikrai stengiamės dirbti gerai“, – tramdydama jaudulį ir džiaugsmo ašaras sakė A. Juknevičienė.
Iš Turgaus ataskaitos padarė turgų
Tarybos posėdyje buvo svarstomi 29 Tarybos sprendimų projektai. Daugiausia dėmesio ir diskusijų kilo dėl savivaldybės įmonių ir ypač bendrovės „Kretingos turgus“ vadovo veiklos ataskaitos. Kitų savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovų veiklos ataskaitų svarstymas buvo trumpas ir vyko pakankamai sklandžiai. Svarstant UAB „Kretingos šilumos tinklai“ veiklos ataskaitą Tarybos narys Vytautas Lukauskas iškėlė klausimą, ar nevertėtų Savivaldybei iš AB „Klaipėdos energija“ išpirkti jos valdomų „Kretingos šilumos tinklų“ akcijų paketą. „Kodėl mes turėtume mokėti dividendus Klaipėdai?“ –retoriškai klausė V. Lukauskas.
Su šia mintimi nesutiko jo kolega Tarybos narys Konstantinas Skierus. Jo nuomone, AB „Klaipėdos energija“ yra geras akcininkas ir jos dalyvavimas UAB „Kretingos šilumos tinklai“ veikloje pastarajai bendrovei atneša daug naudos, kuri atsveria šiai įmonei reguliariai išmokamus dividendus. Meras idėjos išpirkti „Kretingos šilumos tinklų“ akcijas iš karto siūlė neatmesti ir ją apsvarstyti Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo taryboje.
Pradėjus svartyti bendrovės „Kretingos turgus“ vadovo veiklos ataskaitą, Tarybos nariai liko ištikimi sau ir Tarybos posėdį pavertė turgumi. Turgaus vadovui išsakyti priekaištai beveik niekuo nesiskyrė nuo to, kas buvo svarstoma komitetuose. Tarybos nariai užmiršo faktą, kad patys prieštaravo prekybos mokesčių lengvatų panaikinimui, sumažino bendrovės siūlomas kainas už prekybą Derliaus šventės metu. Tačiau tai netrukdė bendrovės direktorių Nerijų Tertelį kaltinti tuo, kad jis nerodo iniciatyvos ir neieško sprendimų, kaip pagerinti bendrovės finansinę padėtį.
Tokia pačia gaida diskusijos vyko ir dėl Tarybos sprendimo, kuriuo buvo siūloma padidinti mokestį už prekybą turguje. Paskutinį kartą mokesčiai už prekybą turguje buvo keisti prieš dešimt metų ir kai kurie Tarybos nariai įsikarščiavusiems kolegoms siūlė prisiminti, kiek per tą laiką pakilo atlyginimai bei paslaugų kainos.
Toks bandymas Tarybos nariams tiesiogiai valdyti bendrovę ir kištis į mažiausias jos veiklos smulkmenas papiktino Tarybos narį Almantą Skruibį. „Man susidaro toks įspūdis: kadangi Turgus yra maža įmonė, su mažomis apyvartomis, tai mes norime viską reguliuoti. Kodėl tada mes tokiais pačiais principais nesivadovaujame „Kretingos šilumos tinklų“ atžvilgiu? Gal todėl, kad ten didelė įmonė ir mums sunku jos veikloje susigaudyti“, – kalbėjo A. Skruibys.
Opozicijos atstovai pasiūlė radikalią idėją šią įmonę panaikinti, patį turgų palikti tik kaip prekybai skirtą viešąją erdvę, o rinkliavą už prekybą pavesti rinkti Kretingos miesto seniūnijai. Meras J. Mažeika ragino nedaryti drastiškų sprendimų ir priminė, kad Administracijoje veikia darbo grupė, kuri turi iki gruodžio 2 dienos pateikti kompleksinę viziją dėl Kretingos turgaus ateities. „Mano nuomone, gruodžio mėnuo nėra tinkamas metas tokiems sprendimams, todėl aš prašyčiau darbo grupei vadovaujančio Administracijos direktoriaus pavaduotojo siūlymus dėl turgaus vystymo pateikti bent jau lapkritį“, – sakė meras.
Tiesa, nepaisant diskusijų aštrumo, tiek „Kretingos turgaus“ direktoriaus veiklos ataskaita, tiek sprendimas dėl prekybos kainų padidinimo buvo priimtas. Tarybos nariai už juos balsavo ne vienbalsiai, tačiau balsų dauguma vis vien buvo pakankamai solidi.
Kultūros skyrius turi naują vedėją
Po sprendimų dėl Kretingos turgaus, Tarybos narių diskusijos trumpam tapo dalykiškesnės, tačiau aistros vėl užvirė tada, kaip buvo diskutuojamas Tarybos sprendimas dėl Kretingos garbės piliečio vardo suteikimo Živilei Adomaitienei. Pastarosios kandidatūra Tarybos nariams didesnių diskusijų nekėlė – aistros pradėjo virti dėl Tarybos sprendimo projektą rengusios Dalios Činkienės.
Praėjusiame Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas dėl Savivaldybės administracijos struktūros pakeitimo, kuriuo nuo liepos 1 d. buvo nuspręsta sujungti Savivaldybės administracijos Kultūros ir Sporto skyrius. Abu skyriai tuo metu neturėjo savo vadovų ir Administracijos direktorius Virginijus Domarkas Tarybos nariams žadėjo, kad po reorganizacijos į naujai sukurto Kultūros ir Sporto skyriaus vedėjo pareigas bus skelbiamas konkursas.
Tarybos opoziciją nustebino, kad sprendimą dėl garbės piliečio vardo suteikimo rengusi Dalia Činkienė, pasirodo, jau yra paskirta Kultūros skyriaus vedėja. Tarybos nariai Darius Petreikis ir Antanas Kalnius paprašė Administracijos direktoriaus paaiškinti, kada D. Činkienė buvo paskirta Kultūros skyriaus vedėja ir kodėl nebuvo į šias pareigas skelbiamas konkursas. „Dalia Činkienė Kultūros skyriaus vedėja buvo paskirta po kasmetinio veiklos vertinimo. Čia įvyko nedidelis liapsusas“, – aiškino Administracijos direktorius.
Toks atsakymas sukėlė juoką ir šypsenas ne tik opozicijos, tačiau ir kai kurių valdančiajai daugumai priklausančių Tarybos narių veiduose. Ironiškas šypsenas dar labiau sustiprino Administracijos direktorius, išsisukęs ir nuo tiesaus atsakymo, ar liepos 1 d. į jungtinio Kultūros ir Sporto skyriaus vedėjo pareigas bus skelbiamas konkursas, ar D. Činkienei šios pareigos atiteks automatiškai.
Liko su savo nuomonėmis
Į melagių paieškos maratoną netruko įsitraukti tarybos narys Antanas Puodys. Svarstant vieną iš švietimo srities Tarybos sprendimų projektų, jis užsipuolė Švietimo skyriaus vedėją Antaną Sungailą. Tarybos nario nuomone, kovo mėnesį vykusiame Tarybos posėdyje Švietimo skyriaus vedėjas suklaidino Tarybos narius neteisingai informuodamas, kiek mokinių pageidavo mokytis S. Daukanto progimnazijos 5 klasėje.
Ažiotažas kilo dėl to, kad svarstant sprendimo projektą dėl klasių komplektų formavimo rajono ugdymo įstaigose Švietimo skyriaus vedėjas posėdyje sakė, kad S. Daukanto progimnazijos 5 klasėje pageidauja mokytis 32 mokiniai, todėl ten siūloma formuoti 1 klasių komplektą. Tarybos narys A. Puodys teigia, kad tuo metu progimnazijos 5 klasėje pageidavo mokytis 33 mokiniai. „Kai yra toks mokinių skaičius, gali būti formuojami du klasių komplektai, todėl pasakydamas netikslius skaičius vedėjas suklaidino Tarybos narius taip paveikdamas jų apsisprendimą“, – piktinosi A. Puodys.
Švietimo skyriaus vedėjas šiame Tarybos posėdyje nedalyvavo, todėl jį ginti stojo meras. „Ar S. Daukanto progimnazijos 5 klasėje panoro mokytis 32 ar 33 mokiniai, sprendimui dėl klasių komplektų formavimo tai jokios įtakos neturi. Progimnazijoje mokytis gali norėti ir 150 mokinių, tačiau sprendimus dėl klasių komplektų priima Taryba, atsižvelgdama į švietimo tinklo poreikius“, – sakė meras.
Jo teigimu, Tarybos sprendimo rengimas trunka apie dvi savaites, o informacija apie pageidaujančiųjų mokytis atskirose mokyklose skaičių buvo pateikta tokia, kokia buvo sprendimo rengimo dieną. Po to ji galėjo ir pasikeisti. Tuo diskusijos baigėsi ir dėl klausimo, ar A. Sungaila melavo, meras ir A. Puodys liko su savo nuomonėmis.

Skaityti 592 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje