Savireklama

Svečiavosi VLKK pirmininkas Pirmo puslapio

  • %PM, %02 %566 %2018 %12:%Gegužė

Aistas MENDEIKA

Praėjusią savaitę Kretingoje lankęsis Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininkas Audrys Antanaitis pagyrė rajono vadovus bei atsakingus specialistus už tai, kad laikomasi Valstybinės kalbos įstatymo nuostatų.
Kretingos rajono savivaldybėje svečias susitiko su meru Juozu Mažeika, vicemere Danute Skruibiene, Administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku, kalbos tvarkytoja Rita Kasparavičiūte bei Savivaldybės Tarybos nare, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko patarėja Jūrate Sofija Laučiūte.
Pasak Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko A. Antanaičio, dabar važinėjamasi po Lietuvą ir analizuojama, kur labiausiai nesilaikoma Valstybinės kalbos įstatymo nuostatų, kur ir kodėl viešose vietose vartojami nelietuviški pavadinimai ar įvairūs paaiškinimai. Nustačius pažeidimus, įmonių, įstaigų šeimininkai gali sulaukti nemalonių perspėjimų. Griežtesnių baudų stengiamasi vengti, tačiau, anot A. Antanaičio, yra ir kitokių veiksmingų poveikio priemonių.
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas apgailestavo, kad vis dar pasitaiko atvejų, kai įmonės, ypač viešbučiai, ne tik pavadinimus, bet ir papildomus paaiškinimus rašo tik anglų kalba, nors pagal įstatymą privaloma rašyti ir lietuviškai.
Kretingos rajono vadovai klausė, ar būtų įstatymo pažeidimas, jei gatvių pavadinimai būtų užrašomi ne tik literatūrine lietuvių kalba, bet ir žemaitiškai. Pasak svečio, taip daryti galima, tačiau, pavyzdžiui, lentelės prie pastatų turėtų akivaizdžiai skirtis nuo oficialių pavadinimų, jos turėtų būti dekoratyvinės. Tokia pat nuostata taikoma ir miestų, gyvenviečių pavadinimams.
Susitikime aptartos dar kelios aktualios lietuvių bei užsienio kalbų vartojimo problemos, padiskutuota kitomis temomis.

Skaityti 248 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje