Savireklama

Kretingos mieste atsirado miškų Pirmo puslapio

  • %PM, %05 %566 %2018 %12:%Gegužė


Kęstutis GABŠYS


Pasakymas „Kretingos miesto miškai“ įstatymų vingrybėse nesusigaudančiam piliečiui gali atrodyti tiek pat egzotiškas, kaip „povandeninis laivas Platelių ežere“. Vis dėlto Kretingos mieste yra valstybinio miško statusą turinčių žemės sklypų ir penkis tokius valstybinio miško sklypus savo žinion panoro perimti Kretingos rajono savivaldybė.
Balandžio mėnesį posėdžiavusi Kretingos rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą prašyti Lietuvos Respublikos Vyriausybę perduoti patikėjimo teise Kretingos rajono savivaldybei penkis valstybinio miško statusą turinčius žemės sklypus, kurių bendras plotas yra kiek daugiau kaip 18 hektarų. Šiuo metu šiuos miško plotus valdo Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) prie Lietuvos žemės ūkio ministerijos.
NŽT Kretingos skyriaus vedėjas Dalius Vitkus „Švyturiui“ sakė, kad minėti miško plotai yra išsidėstę palei Akmenos upę Basanavičiaus gatvėje, Lapyne, Kluonalių ir Mėguvos gatvėse. „2013 metais Aplinkos ministerija kreipėsi į savivaldybes siūlydama joms perimti miestų teritorijoje esančius miškus. Mes savo ruožtu atlikome visas procedūras, susijusias su šių sklypų teisiniu įregistravimu, taigi procesą atvedėme iki jo logiško galo. Dabar galutinį žodį tars Vyriausybė“, – situaciją komentavo D. Vitkus. Kretingos mieste yra ir daugiau valstybinio miško statusą turinčių žemės sklypų, tačiau jų dokumentai nėra iki galo sutvarkyti ir teisiškai įregistruoti. D. Vitkus neatmetė galimybės, kad sutvarkius teisinius formalumus Kretingos rajono savivaldybė ir šiuos žaliuosius plotus panorės perimti savo žinion.
Tiesa, perėmus turtą, Savivaldybės laukia ne tik malonūs rūpesčiai. Pakeitę savininką, valstybiniai miškai automatiškai netaps miesto parkais ir rekreacinėmis teritorijomis. Savivaldybė privalės sutvarkyti daug formalumų, o į teritorijų tvarkymą investuoti nemažai lėšų. Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas „Švyturiui“ sakė, kad perėmusi šių sklypų valdymą Savivaldybė ketina juos perregistruoti kaip želdinius ir panaudoti vietos bendruomenių reikmėms. „Minėti sklypai yra išsidėstę miesto teritorijoje šalia sodų bendrijų gyvenamųjų kvartalų. Pakeitę teritorijų statusą, pasiūlysime šalia jų įsikūrusių gyvenamųjų bendruomenių nariams šiuos plotus išsivaldyti ir juos panaudoti rekreacijai ar kitoms bendruomenės reikmėms. Kretingos mieste yra Jauryklos parkas – gražus pavyzdys, kaip bendruomenė puoselėja savo aplinką“, – teigė V. Domarkas.
Atsakingi valdininkai prognozuoja, kad visos teisinės procedūros gali užtrukti iki trijų metų. Sprendimas dėl nuosavybės perdavimo greičiausiai bus priimtas tik metų pabaigoje. Žemės paskirties keitimo procedūros gali užtrukti nuo pusantrų iki dviejų metų. Tik tada galės prasidėti realūs šių želdinių tvarkymo darbai.

Skaityti 342 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje