Savireklama

Taktilinis žemėlapis – antrasis Lietuvoje Pirmo puslapio

  • %PM, %09 %684 %2018 %15:%Gegužė

 

Aistas MENDEIKA

Užvakar Kretingoje, skverelyje prie paminklo Jurgiui Pabrėžai, atidengtas taktilinis žemėlapis, skirtas regėjimo negalią turintiems žmonėms. Jis padės tokiems rajono gyventojams bei miesto svečiams lengviau susiorientuoti, suteiks daugiau informacijos apie Kretingos istorinius objektus.
Mažosios architektūros skulptūriniame objekte pavaizduotas Kretingos vienuolyno ir Švč. Mergelės Marijos bažnyčios statinių kompleksas, Lurdo teritorija, pateikiama pastatų eksplikacija su paaiškinimais Brailio raštu. Taktilinis žemėlapis pagamintas iš akmens ir bronzos – aplinkos poveikiui atsparių medžiagų.
Taktilinio žemėlapio atidengimo ceremonijoje dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Administracijos direktorius Virginijus Domarkas, architektas profesorius Algirdas Žebrauskas, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dekanas Ramūnas Banys, dėstytojas skulptorius profesorius Osvaldas Neniškis, skulptūros autorius, Taikomosios skulptūros studijų programos absolventas Mantas Petreikis, klebonas Antanas Blužas.
„Šiandien rajono Savivaldybė grąžina skolą neįgaliesiems. Regėjimo negalią turintys žmonės, palietę taktilinį žemėlapį, pajaus ir Kretingos bažnyčią, ir vienuolyną, ir visą žemėlapį supančią aplinką. Skeptikams noriu pasakyti, kad šio mažosios architektūros objekto vėliau, kai bus tvarkoma visa Vilniaus gatvė, niekur judinti nereikės, jis išliks toks, koks yra. Panašus žemėlapis atsiras ir prie Kretingos muziejaus, kad regėjimo negalią turintys žmonės galėtų susipažinti su muziejumi, dvaro parku“, – sakė Administracijos direktorius V. Domarkas.
Architektas profesorius A. Žebrauskas pasidžiaugė, kad toks taktilinis žemėlapis Lietuvoje jau bus antras, ir ne kur nors kitur, o Žemaitijoje, Kretingoje. Pirmasis, irgi A. Žebrausko iniciatyva, atsirado Telšiuose.
„Kretinga turi fantastišką, unikalų vienuolyno ansamblį, kuris neatsiejamas nuo miesto. Taip pat yra žmonių, kurie negali to pamatyti. Todėl kilo idėja sukurti būtent regėjimo negalią turintiems gyventojams ir miesto svečiams skirtą meno kūrinį, informuojantį apie šią nuostabią ir savo istorija turtingą aplinką. Kretinga yra antrasis miestas Lietuvoje, jau turintis taktilinį žemėlapį“, – sveikindamas kretingiškius pasidžiaugė A. Žebrauskas.
Taktilinio žemėlapio atidengimo proga kretingiškius sveikino ir apie naujojo meno kūrinio atsiradimo istoriją papasakojo dekanas R. Banys, profesorius O. Neniškis bei pats autorius M. Petreikis. Jį visuomenės akims atidengė rajono vadovai kartu su skulptūros autoriumi bei kitais svečiais, o pašventino klebonas A. Blužas.
Susirinkusius kretingiškius liaudies dainomis pamalonino Kretingos kultūros centro folkloro ansamblis „Gervelė“.
Taktilinis žemėlapis, kartu su projektavimu bei įrengimo darbais kainavęs 26 tūkst. 950 eurų, sukurtas Kretingos rajono savivaldybės užsakymu vykdant bendrą su Palangos miesto savivaldybe Europos Sąjungos paramos lėšomis iš dalies finansuojamą turizmo plėtros projektą „Turizmo informacinės infrastruktūros sukūrimas ir pritaikymas neįgaliųjų poreikiams Kretingos rajono ir Palangos miesto savivaldybėse“.

Skaityti 312 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Vasaris 2019
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje