Savireklama

Seniūnijų spartakiadoje vėl triumfavo Kartena Pirmo puslapio

  • %AM, %30 %533 %2018 %11:%Gegužė

 

Kęstutis GABŠYS

Praėjusį savaitgalį Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro stadione vyko XIV Kretingos rajono seniūnijų sporto žaidynės mero prizams laimėti. Savo seniūnijos garbę vyrai ir moterys bandė apginti net dvylikoje įvairių sporto rungčių. Itin daug dėmesio sulaukė seniūnų trikovės varžybos, kuriose galėjo dalyvauti tik seniūnijos vadovas arba jo pavaduotojas. Sporto varžybų rezultatai didelių staigmenų nepateikė – kaip ir praėjusiais metais, žaidynių komandinėje įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kartenos komanda.

Stipriausi tarp stipriausių
Tik trijose iš dvylikos sportinių rungčių Kartenos atstovai nepateko į prizininkų trejetą. Kitų seniūnijų atstovus karteniškiai į priekį praleido šaškių ir strėlyčių mėtymo (moterų) rungtyse, tačiau jėgos sporto rungtyse Kartenos atstovai įrodė, kad patys stipriausi vyrai gyvena būtent šioje bendruomenėje.
32 kilogramų svarsčio rovimo rungtyje dėl pirmosios vietos varžėsi du karteniškiai. Pirmąją vietą asmeninėje įskaitoje užėmė Aurimas Balsevičius, svarstį iškėlęs 60 kartų. Antroje vietoje liko jo komandos draugas Bronius Jurkus, svarmenį iškėlęs 58 kartus. Trečioje vietoje asmeninėje įskaitoje likęs Kūlupėnų atstovas Kęstutis Bertašius tai sugebėjo padaryti 42 kartus.
Panašius rezultatus Kartenos atstovai demonstravo ir galiūnų konkurso trikovėje, kurią sudarė maišo nešimo, traktoriaus padangos vartymo ir automobilio tempimo rungtys. Aukščiausios prabos medalius šioje trikovėje taip pat iškovojo Kartenos atstovai. Nugalėtojo laurais pasidabino Alfredas Vyšniauskas, Mindaugas Stonkus liko antras. Kretingos kaimiškajai seniūnijai atstovavęs galiūnas Ramūnas Lazdauskas liko trečias.
Kartenos triumfo žygį jėgos sporto rungtyse vainikavo virvės traukimo rungtis, kur šios seniūnijos komandai pavyko nugalėti Kūlupėnų (II vieta) ir Kretingos kaimiškosios seniūnijos (III vieta) atstovus.

Miesto seniūnija laimėjo tris rungtis
Kartenos atstovams ant kulnų bandė lipti Kretingos miesto seniūnijos sportininkai. Šios seniūnijos vyrų krepšinio komanda – Salvijus Stonkus, Emilijus Žiubrys, Petras Piekus ir Edgaras Danys – finale įveikė Salantų seniūnijos krepšininkus. Kūlupėnų seniūnijos krepšinio komanda liko trečia.
Kretingos miesto seniūnijos komanda nugalėjo ir šeimos estafetės rungtyje. Šioje greičio rungtyje privalėjo dalyvauti tėtis, mama ir vaikas, gimęs 2006 metais ir vėliau. Kretingos miesto seniūniją į pergalę vedė Šaulių (Danguolė, Dainius ir Viktorija) ir Kanareikinų (Inga, Vladislavas ir Adrianas) šeimų tendemas, kuris nugalėjo Kartenai atstovavusias Slušnių ir Domarkų šeimas. Darbėnų seniūnijos garbę gynusios Balsevičių ir Kubilių šeimos šioje rungtyje iškovojo bronzą.
Kol sportininkai liejo prakaitą ir kovojo su karščiu stadionuose ir sporto aikštelėse, vėsioje mokyklos valgykloje geriausiai šaškes stumdė Kretingos seniūnijos šaškininkų komanda – Anatolijus Zorinas, Algimantas Černiauskas ir Danutė Kovalskienė. Antrąją vietą šaškių turnyre užėmė Imbarės seniūnija, o Salantų seniūnijos komanda liko trečia.

Susikibo dėl trečios vietos
Tradiciškai didelio dėmesio sulaukė seniūnų trikovės varžybos. Seniūnai arba jų pavaduotojai varžėsi baudų metimo, šaudymo ir strėlyčių mėtymo rungtyse. Šioje rungtyje namų sienos ir sirgalių palaikymas padėjo Kartenos seniūnės pavaduotojai Genovaitei Petrauskienei, kuri triumfavo moterų grupėje. Vyrų grupėje nugalėjo Žalgirio seniūnijos seniūno pavaduotojas Valdevinas Navajauskas, seniūnų trikovės rungtyje į antrą vietą nustumdamas praėjusiais metais šioje rungtyje nugalėjusį Darbėnų seniūną Alvydą Poškį.
Komandinėje įskaitoje aršiausia kova vyko dėl trečiosios vietos. Į ją pretendavusios Kūlupėnų ir Darbėnų seniūnijų komandos bendroje įskaitoje surinko vienodą taškų skaičių – po 78. Kadangi Kūlupėnų seniūnijos sportininkai pergalę šventė daugiau rungčių, jiems atiteko trečioji vieta. Antrąją vietą bendroje įskaitoje, surinkusi 83 taškus, užėmė Kretingos miesto seniūnija. Žaidynių nugalėtojo titulą išsaugojusi Kartena komandinėje įskaitoje surinko 103 taškus, kurie užtikrino solidžią persvarą.
Seniūnijų sporto žaidynių organizavimo estafetę iš Kartenos perėmė Imbarės seniūnijos seniūnas Antanas Turauskis. Kitais metais žaidynės vyks šioje seniūnijoje

Skaityti 305 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje