Savireklama

Kaltinimas protekcija atremtas Pirmo puslapio

  • %AM, %03 %480 %2018 %10:%Birž

 

Aistas MENDEIKA

Trečiadienį įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje opozicija trinktelėjo valdančiajai daugumai, esą pastaroji, siekdama išsaugoti darbo vietą saviškiui, stengiasi įsteigti naują etatą, kuris bus apmokamas iš mokesčių mokėtojų kišenės. Tačiau opozicija patyrė pralaimėjimą, nes valdančiosios daugumos bei naujo etato steigimo iniciatorių argumentai buvo daug svaresni.
Svarstant sprendimo projektą „Dėl fiksuotų pajamų mokesčio dydžių ir lengvatų, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2019 metais vykdomai veiklai, nustatymo“, ilgos diskusijos neįsiplieskė, tačiau dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifų 2018 metams nustatymo kai kuriems Tarybos nariams kilo nemažai klausimų. Siūlyta pastarojo sprendimo projekto svarstymą atidėti dar mėnesiui, iki kito Tarybos posėdžio.
Pasak Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjo Gvido Jonausko, abiejuose sprendimų projektuose mokesčių dydžiai nesikeičia, tačiau pasikeitus kai kuriems šalies teisės aktams reikalingas naujas Savivaldybės tarybos sprendimas.
Tarybos nario Stepono Baltuonio nuomone, daugiabučiuose namuose įsikūrę ir komercinę veiklą vykdantys asmenys už nuomojamą valstybinę žemę turėtų mokėti didesnius mokesčius. Mat dabar jie moka kaip už gyvenamosios paskirties žemės nuomą, o komercinės paskirties žemės nuoma yra brangesnė. Anot Tarybos nario, taip diskriminuojami komercinės paskirties žemę nuomojantys verslininkai, kurie mokesčius moka didesnius.
Nors naujas Tarybos sprendimas dėl minėto mokesčio turi būti priimtas iki birželio 1-osios, kai kurie Tarybos nariai tokio reikalavimo nepaisė ir siūlė sprendimą priimti kitame posėdyje, o per mėnesį nuodugniai išsiaiškinti visas galimybes, kaip būtų galima padaryti, kad verslininkų mokami mokesčiai taptų vienodi.
Vis dėlto sutarta, jog sprendimą reikia priimti dabar, nes, anot Savivaldybės mero Juozo Mažeikos, svarstomas mokestis, kuris bus mokamas už šiuos metus.
„Kai pradėsime planuoti 2019-ųjų rajono biudžetą, prie šio klausimo grįšime, išanalizuosime visas aplinkybes atidžiau. Dabar siūlau pritarti pateiktam sprendimo projektui“, – sakė J. Mažeika.
Pritarus pirmiesiems Tarybai pateiktiems sprendimų projektams, vėliau svarstant kitus klausimus karštesnių ginčų nekilo iki tol, kol pasiūlyta Kretingos rajono švietimo centrui skirti dar vieną vadybininko etatą. Jis atitektų Švietimo centrui pavaldžiam Turizmo informacijos centrui.
Opozicinės frakcijos atstovas Antanas Kalnius priekaištavo valdančiajai daugumai, kuri esą įsipareigojusi mažinti biudžetininkų skaičių dabar to nesilaikanti ir steigianti dar vieną iš rajono biudžeto išlaikomą etatą.
Vicemerės Danutės Skruibienės ilgokai trukęs pasakojimas, ką ir kaip dabar dirba du Turizmo informacijos centro darbuotojai, kaip jie turi derinti savo poilsio dienas, nebekalbant apie atostogas, ypač didėjant į Kretingą apsilankančių turistų skaičiui, bei kiti argumentai neįtikino Tarybos nario Viliaus Adomaičio, kad dar vienas etatas reikalingas.
„Pasakysiu tiesiai šviesiai – viena darbuotoja grįžta iš dekretinių atostogų, bet nenorima atleisti ją pavadavusios darbuotojos, todėl steigiamas naujas etatas“, – rėžė opozicijos atstovas.
Savivaldybės meras J. Mažeika priminė, kad sprendimą, jog Turizmo informacijos centre bus trys etatai, Taryba priėmė jau daug anksčiau, o dabar kalbama ne apie turizmo plėtrą, o apie paslaugų kokybę, kurios užtikrinti dabar dirbantys du žmonės tikrai nepajėgūs.
Vis dėlto Turizmo informacijos centras Tarybos daugumos sprendimu turės dar vieną etatą, o kitam opozicijos atstovui, Tarybos nariui A. Kalniui valdančiosios daugumos atstovė Jūratė Sofija Laučiūtė pasiūlė dažniau apsilankyti Turizmo informacijos centre ir pačiam įsitikinti, kaip ir kiek dirba jo darbuotojos.

Skaityti 329 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje