Verandai atstatyti uždegta žalia šviesa Pirmo puslapio

  • %AM, %11 %325 %2018 %06:%Birž

 

Laima STONKUVIENĖ

 

Kretingos muziejų pasiekė džiugi žinia – pasirašyta sutartis dėl istorinės grafų Tiškevičių rūmų rytinėje dalyje buvusios medinės verandos atstatymo techninio projekto finansavimo. Didžiąją dalį – 65 proc. arba per 11 tūkst. eurų – skyrė Kultūros paveldo departamentas (KPD), likusią – apie 6 tūkst. Eur – Kretingos rajono savivaldybė. Tai suteikia vilties, jog veranda, kurios atkūrimas iš viso gali kainuoti apie 200 tūkst. eurų, galbūt bus atstatyta jau kitais metais.
Techninis projektas turi būti parengtas iki šių metų gruodžio 31 dienos, o iki rugpjūčio muziejus turi pateikti paraišką dėl pačios verandos atkūrimo darbų finansavimo.
Veranda – paskutinė likusi neatkurta dvaro ansamblio dalis. Planus ją atstatyti muziejaus direktorė Vida Kanapkienė ir visa muziejaus bendruomenė pradėjo puoselėti po to, kai 2015-aisiais su žeme buvo sulygintas sovietmečiu prie šiaurės rytinio rūmų kampo pastatytas tuomečio žemės ūkio technikumo pastatas. Tam pritarė ir Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo taryba, ir Savivaldybės taryba, kuri pernai rugpjūtį nusprendė iš savivaldybės biudžeto skirti ne mažiau kaip 30–40 proc. tinkamų finansuoti projekto „Kretingos dvaro sodybos rūmų verandos restauravimas“ išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, bet projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą.
Paraišką Kultūros paveldo departamentui gauti lėšų verandos restauravimo projektui parengti muziejus pateikė pernai rugsėjį. Finansavimas gautas tarpininkaujant Seimo nariui Antanui Vinkui.
Šioje verandoje grafų laikais buvo rengiami kamerinės muzikos koncertai, pokyliai, priimami svečiai. Atstačius verandą muziejininkai šią veiklą ketina atnaujinti.
Muziejininkų teigimu, atstatyti po Pirmojo pasaulinio karo sunykusią verandą nebus sunku, nes įėjimas iš jos į Baltąją salę, kaip buvo Tiškevičių laikais, nesunaikintas, tik užmūrytas, be to, likusi ikonografinė medžiaga, kaip veranda atrodė.

Skaityti 362 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje