Drastiškai didinti vandens kainos nežadama Pirmo puslapio

  • %AM, %13 %390 %2018 %08:%Birž

 

Aistas MENDEIKA

Bendrovės „Kretingos vandenys“ tiekiamo geriamojo vandens kaina gyventojų piniginių pastebimai netuštins, bent jau artimiausiu metu. Tačiau prognozuojama, kad keliais centais už kubinį metrą ji gali padidėti.
Apie vandens kainos didėjimą, kaip ir apie kitų gyvybiškai svarbių paslaugų pabrangimą, niekas kalbėti nenori tol, kol tai pasidaro neišvengiama. Laikinai uždarosios akcinės bendrovės „Kretingos vandenys“ direktoriaus pareigas einantis Tomas Lapė „Švyturiui“ teigė, jog tokia perspektyva Kretingos rajonui negresia. Nebent vandens kaina gali padidėti labai nežymiai. Tam yra įvairių priežasčių – pradedant infliacija, investicijomis, minimalaus atlyginimo didinimu bei kitokių. Net ir skolininkai, dėl vienokių ar kitokių priežasčių nesumokantys už gautą geriamąjį vandenį, savo prievolės ant sąžiningų vartotojų pečių itin neužkrauna.
„Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) į tiekiamo geriamojo vandens kainą leidžia įtraukti tik iki 20 proc. patiriamų nuostolių. Daugiausiai nuostolių įmonei pridaro senos vandentiekio trasos bei jose įvykstančios įvairios avarijos, kai prarandami didesni vandens kiekiai“, – sakė T. Lapė.
Kai kurių šalies savivaldybių geriamojo vandens tiekėjai piktinasi Seimui pritarti siūlomais Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimais, pagal kuriuos praradimai už pavogtą ar prarastą karštą vandenį gultų ant vandens tiekėjų pečių. Todėl prognozuojama, jog vandens kaina neišvengiamai turėtų išaugti. Tačiau tuo labiau suinteresuotos tos savivaldybės, kuriose gyventojai karšto vandens tiekėju yra pasirinkę ne geriamojo vandens tiekėjus.
„Kretingos rajonui tokia situacija negresia. Geriamojo vandens vartotojai jau seniai moka abonentinį mokestį už karšto vandens apskaitos prietaisų priežiūrą, o už šalto vandens pašildymą moka įmonei „Kretingos šilumos tinklai“. Ar gyventojas vartoja tik šaltą vandenį, ar dar ir karštą, „Kretingos vandenims“ jis moka tik už tiekiamą šaltą vandenį“, – sakė T. Lapė.
Pasak UAB „Kretingos vandenys“ vadovo, pritarus naujosioms įstatymo pataisoms, kol kas neaišku, kaip VKEKK, pagal kokią metodiką apskaičiuos vandens kainą, tačiau ji drastiškai nei didėti, nei mažėti neturėtų.
Kretingos rajono savivaldybės sprendimu, UAB „Kretingos vandenys“ aptarnauja atsiskaitomuosius karšto vandens apskaitos prietaisus. Už tai nuo 2015 metų sausio 1-osios mokamas irgi Tarybos patvirtintas aptarnavimo mokestis – 0,72 euro per mėnesį be pridėtinės vertės mokesčio už vieną karšto vandens apskaitos prietaisą.

Skaityti 286 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje