Sveiko senėjimo projektas – paskata gyventi sveikai Pirmo puslapio

  • %AM, %16 %395 %2018 %08:%Birž

 

Laima STONKUVIENĖ

 

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras liepą pradeda įgyvendinti iš europinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Sveika gyvensena – geresnė gyvenimo kokybė“. Jo tikslas – skatinti vyresnio amžiaus rajono gyventojus rūpintis savo sveikata, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius ir mokyti gyventi su lėtinėmis ligomis siekiant geresnės gyvenimo kokybės.
„Praėjusių metų duomenimis, Kretingos rajone gyveno 39 tūkstančiai 758 gyventojai, iš jų pensinio amžiaus sulaukusių yra 22,2 procento – 8 tūkstančiai 817, – „Švyturiui“ sakė Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Karolina Skominienė. – Rajono visuomenė senėja, vyrauja sergamumas ir mirtingumas nuo kraujotakos sistemos ligų, piktybinių navikų ir II tipo cukrinio diabeto. Vyresnio amžiaus žmonėms žinių apie sveikatą paprastai nepakanka, o tai turi įtakos sergamumui lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis. Siekiant mažinti neigiamą sveikatos sutrikimų poveikį gyvenimo kokybei, pratęsti sveiką ir darbingą amžių, mažinti priešlaikinių mirčių riziką svarbu laiku taikyti sveikatos stiprinimo programas. Nuo liepos įgyvendinamas projektas bus paskata rajono vyresnio amžiaus žmonėms gyventi sveikai, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, stiprinti sveikatą“.
K. Skominienės žodžiais, sveikas senėjimas – tai procesas, leidžiantis vyresnio amžiaus žmonėms gerinti, išlaikyti savo fizinę, socialinę ir dvasinę sveikatą, džiaugtis nepriklausomu ir geros kokybės gyvenimu. Sveikatinimo ir prevencijos priemonės gali pailginti ne tik gyvenimo trukmę, bet ir pagerinti jo kokybę. „Šiame projekte galės dalyvauti rajono gyventojai nuo 55 metų. Projekto metu bus organizuojamos įvairios sveikatą stiprinančios veiklos: fizinio aktyvumo treniruotės, seminarai-diskusijos, praktiniai užsiėmimai apie mitybą, sveikatos stiprinimą, streso įveiką, vaistažolių naudą ir kitos. Projekto veiklos bus vykdomos šešių rajono seniūnijų vietovėse: Kretingoje, Salantuose, Darbėnuose, Kartenoje, Vydmantuose ir Baubliuose, dalyvauti veiklose bus kviečiami ir mažesnių seniūnijų gyventojai“, – sakė K. Skominienė.
Pirmieji užsiėmimai vyks Salantuose, Kartenoje ir Kretingoje. Salantuose ir Kretingoje projekto dalyvių lauks kalanetikos – mankštos, kurios metu siekiama išjudinti ir treniruoti giliuosius kūno raumenis – užsiėmimai, Kartenoje – šokių pamokos. Numatomi kineziterapijos užsiėmimai, mankštos baseine. „Visas mankštas ves profesionalūs treneriai, šokių pamokas – šokių mokytoja, buvusi legendinio Klaipėdos šokių kolektyvo „Žuvėdra“ šokėja Sigita Mačėnaitė. Mankštos baseine vyks „Atostogų parke“ Žibininkuose, kur projekto dalyviai bus nuvežami“, – akcentavo pašnekovė.
Projekto metu bus organizuoti trys renginiai, kuriuos sudarys du seminarai-diskusijos su praktine veikla. Pirmojo renginio „Viskas, kas svarbiausia apie mitybą“ seminare „Kaip paprastai ir sveikai maitintis“ dietologas suteiks naudingos informacijos, kaip sveikai, paprastai ir, svarbiausia, – nebrangiai maitintis, antrame seminare specialistas papasakos apie mitybos ypatumus sergant cukriniu diabetu, širdies ir kraujagyslių bei onkologinėmis ligomis.
„Antrąjį renginį „Saugokime, stiprinkime savo sveikatą paprastai“ sudarys dvi dalys, jų metu taip pat vyks po du seminarus, kuriuos vieną nuo kito skirs kavos pertraukėlė, – kitas projekto veiklas pristatė K. Skominienė. – Seminaro „Streso įveika taikant dėmesingą įsisąmoninimą“ dalyvių lauks praktinė veikla, kurią ves psichologė, o antrajame seminare jie daugiau sužinos apie tai, kaip fizinei, psichinei ir dvasinei sveikatai stiprinti galima panaudoti vaistažoles. Šia tema kalbės lektorius, žinomas žolininkas, papasakosiantis apie tikrąsias ligų priežastis ir kada gali padėti vaistažolės. Dar vienas praktinis užsiėmimas bus surengtas seminare „Streso įveika taikant relaksacijos metodą“, o informaciniame seminare „Kokios nemokamos paslaugos teikiamos gydymo įstaigose“ šia tema kalbės visuomenės sveikatos biuro specialistė“.
Baigiamoji projekto dalis, pasak K. Skominienės, bus sveikatos festivalis „Sveika gyvensena – geresnė gyvenimo kokybė“, kuriame planuojama daug įvairių veiklų įvairiomis temomis: paskaitos ir praktiniai užsiėmimai apie sveikus pusryčius, streso valdymą ir kt., fizinio aktyvumo užsiėmimai – zumba, joga, šokio pamokos, pilatesas, dietologo seminaras-diskusija „Emocinis valgymas“, muzikos terapija, žolininko paskaita ir kt.
„Kviečiame visus vyresnio amžiaus rajono gyventojus aktyviai dalyvauti projekte, pasisemti žinių apie sveiką gyvenseną, kad galėtų džiaugtis kokybišku gyvenimu“, – sakė K. Skominienė.

Skaityti 420 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje