Savireklama

Tarėsi, kaip parvilioti emigrantus Pirmo puslapio

  • %AM, %16 %402 %2018 %08:%Birž

 

Kęstutis GABŠYS

 

Kretingos rajono savivaldybėje įvyko atsakingų švietimo darbuotojų pasitarimas, kuriame buvo diskutuojama, kaip rajono švietimo įstaigos yra pasirengusios priimti, mokyti ir į socialinį gyvenimą integruoti į Kretingą grįžusių emigrantų vaikus. Susitikimo metu taip pat aptarta, kokius esamus rajono švietimo sistemos privalumus reikėtų akcentuoti apie grįžimą galvojantiems emigrantams, kurie pastariesiems padėtų apsispręsti gyventi Kretingoje.
Į Kretingos rajoną kiekvienais metais grįžta kelios emigrantų šeimos, turinčios mokyklinio amžiaus vaikų. Tokiems vaikams yra kuriamos išlyginamosios klasės, kuriose svetimos šalies mokyklose mokęsi vaikai yra parengiami mokslams Lietuvoje. Pasitarimo metu nuspręsta, kad išlyginamosios klasės grįžusių emigrantų vaikams bus kuriamos Simono Daukanto progimnazijoje, o jei tokių mokinių skaičius smarkiai išaugtų, išlyginamosios klasės būtų steigiamos ir J. Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje.
Kretingos rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė „Švyturiui“ sakė, kad su emigracijoje buvusių vaikų ugdymu taip pat pakankamai dažnai susiduria ir Kretingos ikimokyklinio ugdymo įstaigos. „Praėjusiais metais Kretingos rajono darželius lankė 7 iš emigracijos grįžę vaikai. Dar dviejų vaikų tėvų prašymai nebuvo patenkinti, nes tėvai savo vaikus norėjo leisti tik į „Pasaką“, kur nebuvo laisvų vietų, todėl jiems teko truputį palaukti eilėje“, – kalbėjo mero pavaduotoja.
Jei rajono mokyklos ir darželiai yra pasirengę priimti grįžusių emigrantų vaikus ir juos integruoti į švietimo sistemą, pačiam rajonui būtina „pasitempti“ ir padėti išvykusiems kraštiečiams sau atsakyti į klausimą, kodėl verta sugrįžti. Praėjusiais metais pirmoji Lietuvoje Tauragės rajono savivaldybė pradėjo įgyvendinti „Globalios Tauragės“ projektą, kuriuo siekiama suburti įvairiose pasaulio valstybėse gyvenančius tauragiškius, išnaudoti jų žinias, gebėjimus ir potencialą Tauragės ir visos valstybės labui. Informacinių technologijų dėka subūrus emigrantus į virtualią bendruomenę, jiems yra teikiama informacija apie laisvas darbo vietas, teikiamas švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos paslaugas, kurios padėtų ilgai svetur gyvenusiam žmogui apsispręsti, kodėl verta gyventi Tauragėje.
Mero pavaduotoja D. Skruibienė mano, kad Kretinga turėtų išnaudoti šią Tauragės patirtį ir paruošti bei vienoje vietoje pateikti informaciją, kuo gyvenimui būtų patraukli Kretinga. Vienu iš tokių apsisprendimo faktoriumi turėtų tapti galimybės savo vaikams užtikrinti gerą ir kokybišką išsilavinimą. Ilgai diskutavę pasitarimo dalyviai priėjo prie išvados, kad svarbiausias Kretingos rajono švietimo sistemos privalumas – platus švietimo įstaigų tinklas. Tačiau savivaldybė didesnį dėmesį turėtų skirti neformalaus ugdymo galimybių plėtrai, pagalvoti apie visos dienos mokyklų kūrimą. Jose vaikų ugdymas būtų vykdomas visą darbo dieną ir tai būtų labai patogu dirbantiems tėvams.
Deklaracijas apie siekį sugrąžinti emigrantus finansiniais ištekliais turėtų paremti ir Vyriausybė. Iš emigracijos grįžusių vaikų integracijai į švietimo sistemą pinigų nėra skiriama. Šiuo metu tokių paslaugų teikimą iš savo biudžeto finansuoja pačios savivaldybės.

Skaityti 250 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje