Reikalauja stadionų priežiūros programos Pirmo puslapio

  • %AM, %23 %449 %2018 %09:%Birž

Kęstutis GABŠYS

Trečiadienį posėdžiavę Savivaldybės tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų bei Švietimo komitetai apibendrino savo mintis ir idėjas dėl Kretingos miesto ir kaimiškosiose seniūnijose esančių stadionų ir sporto aikštynų priežiūros strategijos. Po valandos trukmės diskusijų jungtinio abiejų komitetų posėdžio metu pasiūlyta parengti nuoseklią sporto bazių ir aikštynų priežiūros programą, geriau kontroliuoti seniūnijose dirbančių sporto organizatorių veiklą bei švietimo įstaigų lėšų, skirtų aikštynų priežiūrai, panaudojimo efektyvumą.
Analizuodami Kretingos rajono savivaldybės stadionų ir sporto aikštynų būklę, abiejų komitetų nariai du kartus organizavo išvažiuojamuosius posėdžius, kurių metu lankė sporto bazes ir aikštynus, esančius Kretingos miesto, Kretingos kaimiškojoje, Vydmantų, Darbėnų, Kūlupėnų ir Salantų seniūnijose. Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Vaidas Kuprelis „Švyturiui“ teigė, kad jį labiausiai nustebino Kretingos mieste esančių sporto objektų būklė, kuri reikalauja rimtų finansinių investicijų. „Kaimiškosiose seniūnijose prižiūrint sporto objektus dažniausiai kooperuojamos švietimo įstaigų, seniūnijų ir bendruomenių pastangos. Kretingos mieste tokio bendradarbiavimo trūksta, todėl čia esantys stadionai ir sporto aikštynai reikalauja rimtesnės priežiūros“, – akcentavo V. Kuprelis.
Abiejų komitetų nariai paprašė Savivaldybės administracijos iki šių metų lapkričio 1 d. parengti 5 metų trukmės Kretingos savivaldybėje esančių sporto objektų renovacijos programą, kurioje būtų numatytas šių objektų tvarkymo eiliškumas bei galimi finansavimo šaltiniai. Taip pat komitetų nariai pasiūlė peržiūrėti seniūnijų sporto organizatorių pareigybės aprašymus ir darbo organizavimo tvarką. Tarybos narių nuomone, seniūnijų sporto organizatoriai turėtų būti atsakingi už visų seniūnijoje esančių sporto objektų būklę, o jų darbo apmokėjimas ir kontrolė leistų efektyviai vystyti sportinę veiklą seniūnijose.
Dėl mokyklų teritorijoje esančių sporto aikštynų priežiūros savo pastabų turėjo Švietimo komiteto nariai. Nors mokyklų teritorijų (taip pat ir stadionų bei sporto aikštynų) priežiūrai yra skiriami žmogiškieji ištekliai ir finansinės lėšos, ne kiekviena švietimo įstaiga jas panaudoja veiksmingai ar efektyviai. Komiteto nariai pavedė Švietimo skyriui naujais mokslo metais labiau kontroliuoti švietimo įstaigų išlaidas, skirtas sporto objektų priežiūrai, ir labiau prižiūrėti, kaip švietimo įstaigos įgyvendina kūno kultūros pamokų ugdymo planą.

Skaityti 503 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje