Politikus piktino darbų tempai ir kokybė Pirmo puslapio

  • %AM, %27 %393 %2018 %08:%Birž

 

Kęstutis GABŠYS

Užvakar posėdžiavusio Savivaldybės tarybos Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto posėdyje dėl stringančių svarbiausių rajono statybos ir remonto darbų projektų įgyvendinimo negailėta kritikos savivaldybės vadovams ir kitiems atsakingiems savivaldybės tarnautojams. Kadangi komiteto posėdyje nedalyvavo nei meras, nei Administracijos direktorius ar jo pavaduotojas, į politikų kritiką ir klausimus bandę atsakyti Savivaldybės specialistai stokojo informacijos taip tik paskatindami politines aistras ir diskusijas.

Pirmoji problemų eilėje – biblioteka
Artimiausiame Savivaldybės tarybos posėdyje Tarybos nariai ketina svarstyti sprendimo projektą, kuriuo numatoma iš rajono biudžeto skirti 468 tūkst. eurų, reikalingų bibliotekos pastatui baigti. Sprendimo projektą pristatęs Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjas Gvidas Jonauskas komiteto narius tikino, kad šis sprendimas yra daugiau formalus, reikalingas bibliotekos statybos darbams užbaigti. „Bibliotekos pastato statybos darbų rangovai reikalauja garantijos dėl darbų apmokėjimo, be kurių nesutinka toliau tęsti darbų. Tuo tarpu Vyriausybė yra numačiusi šias lėšas skirti arba 2019 metų liepą arba perskirsčius Valstybės investicijų programų lėšas netgi šių metų pabaigoje“, – sakė skyriaus vedėjas.
Valdininkų teigimu, Savivaldybė su bibliotekos pastatą statančia bendrove „Panevėžio statybos trestas“ sutarė, kad bet kuriuo atveju lėšos už bibliotekos pastato statybos darbus bus pervedamos tik kitų metų liepą, taigi šis sprendimas tesąs savotiška garantija rangovui. Mokėti iš savivaldybės biudžeto reiktų tik kilus nenumatytiems biurokratiniams kliuviniams. Tokie argumentai įtikino komiteto narius ir jie siūlymui pritarė.
Sporto kompleksas statomas per lėtai
Nespėjus baigti diskusijos dėl bibliotekos pastato statybos darbų finansavimo, Tarybos narys Konstantinas Skierus iškėlė klausimą dėl Sporto komplekso statybos darbų tempų. „Šiais metais kelias savaites statybininkai padirbėjo iš peties, tačiau jau kurį laiką tūpčioja vietoje“, – teigė K. Skierus.
Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė pritarė Tarybos nariui, kad Kretingos sporto komplekso statybos darbų tempai savivaldybės atstovų netenkina. „Šiandien meras ir Administracijos direktorius yra išvykę į Vilnių, į pasitarimą pas Ministrą Pirmininką. Vilniuje taip pat yra numatytas susitikimas su sporto komplekso statybos darbų rangovu. Galbūt kokius nors susitarimus ten pavyks pasiekti ir statybos darbai pagreitės“, – kalbėjo S. Jazbutienė.
Žinia apie viltį pasiekti tam tikrus sutarimus Tarybos narius truputėlį nuramino, tačiau neilgam. Pradėjus svarstyti sprendimo projektą dėl savivaldybės biudžeto išlaidų pakeitimo, sprendimo projekte pastebėtos išlaidų, skirtų gatvių, kelių ir viešojo naudojimo objektų tvarkymui, korekcijos. Net nesvarstydami sprendimo projekte pateiktos informacijos, Tarybos nariai ėmė kritikuoti Administraciją dėl stringančių ir vėluojančių gatvių tvarkymo darbų.

Gatvių remonto darbai vėluoja?
Komiteto pirmininkas Dangiras Samalius Administracijos atstovų klausė, kodėl vėluoja turbo žiedo įrengimo darbai Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvių sankryžoje bei kodėl sustojo žiedo rekonstrukcijos darbai sankryžoje prie Autobusų stoties. „Tarybos posėdyje ir viešuose pristatymuose Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvių sankryžoje žiedą buvo žadama įrengti iki liepos pirmos dienos. Iki šios datos liko penkios dienos, o žiedas dar net nepradėtas. Visoje Žemaitės alėjoje rekonstrukcijos darbai, mano nuomone, vyksta per lėtai. Kelininkai taip pat uždarė eismą Birutės gatve, nuardė asfaltą ir gerą savaitę nieko nebedaro“, – kalbėjo D. Samalius.
Komiteto pirmininkui pritarė ir K. Skierus, manantis, kad Savivaldybės administracija nėra pakankamai aktyvi, kad užtikrintų tinkamą darbų atlikimo greitį ir kokybę. S. Jazbutienė nieko paguodžiančio negalėjo pasakyti. „Iš Žemaitės alėjos ir Vilniaus gatvės žiedo statybos darbus vykdančio rangovo gavome raštą, kuriame darbų įvykdymo terminą prašoma pratęsti penkis mėnesius. Rekonstruojant Birutės ir Klaipėdos gatvės sankryžą, nuardę asfalto dangą, kelininkai aptiko senojo grindinio liekanas. Tolesnius darbus reikėjo sustabdyti. Tikimės, kad per dvi savaites projektuotojai pakoreguos projektą ir žinosime, ką toliau reikės daryti“, – sakė S. Jazbutienė.


Užkliuvo grindinys
Pasibaigus diskusijoms dėl gatvių ir kelių tvarkymo, naują diskusiją dėl Savivaldybės įgyvendinamų projektų kokybės pradėjo K. Skierus. Politikui užkliuvo šaligatvio grindinys prie naujai statomo bibliotekos pastato J. K. Chodkevičiaus gatvėje. Jis norėjo žinoti, kaip atsakingas savivaldybės darbuotojas galėjo pasirašyti darbų priėmimo aktą?
K. Skierus „Švyturiui“ aiškino, kad grindinio trinkelės negali būti klojamos skersai judėjimo krypties, tuo tarpu prie bibliotekos pastato grindinys yra paklotas būtent taip. „Tai sukels daug problemų prižiūrint šaligatvio grindinį ir jį mechaniškai valant bei gali labai sutrumpinti jo naudojimo laiką“, – motyvavo K. Skierus.
Savivaldybės specialistai negalėjo atsakyti, kodėl bibliotekos prieigose šaligatvio grindinys buvo išklotas būtent taip, o K. Skierus žadėjo šį klausimą iškelti artėjančiame Tarybos posėdyje.

Skaityti 675 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje