Savireklama

Tvarkys rytinę Pastauninko parko dalį Pirmo puslapio

  • %AM, %11 %379 %2018 %08:%Lie

 

Kęstutis GABŠYS

 

Pirmadienį Kretingos rajono savivaldybėje bendrovės „Urbanline“ atstovai viešojo svarstymo metu visuomenės kritikai pateikė Pastauninko parko rytinės dalies kraštovaizdžio tvarkymo viziją ir atskirų infrastruktūros objektų plėtros planus. Įgyvendindama Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą, Savivaldybė ketina pradėti tvarkyti iki šiol mažiausiai civilizuotą vienuolikos su puse hektaro dydžio Pastauninko parko dalį, esančią į rytus nuo Vasaros estrados.
Planuojama parko teritorijos formavimo ašimi turėtų tapti Dupulčių upelio slėnis. Tekant upeliui, čia vykstantys hidrologiniai procesai galėtų tapti puikia iliustracija vaikams gamtos pažinimo ar geografijos pamokose. Projektuotojų nuomone, šioje parko dalyje esantis želdinių masyvas yra pernelyg tankus, neleidžia formuotis krūmynams ir žolinei augalijai. Tačiau būnant parke medžių laja yra pernelyg aukšta ir čia užklydusiam žmogui iki galo nesukuria buvimo gamtoje įspūdžio. Be to, kai kuriuos parko medžius būtina šalinti, kadangi jie serga arba jų amžius kelia pavojų žmonių saugumui.
Projektuotojų nuomone, formuojant šios parko dalies kraštovaizdį pagrindinis iššūkis bus teritorijos pelkėjimas. Dėl slėnių šlaituose esančių šaltinių, lietaus kanalizacijos kolektorių ir slėnio grunto savybių, gruntinio vandens lygis šioje teritorijoje yra labai aukštas. „Gruntinių vandenų lygis sausuoju metų laiku čia visada siekia 50 centimetrų, o pavasarį ar smarkiau palijus gruntiniai vandenys pasiekia žemės paviršių. Planuojant ir įrengiant inžinerinės infrastruktūros objektus, tai bus didžiausias iššūkis“, – konstatavo bendrovės „Urbaline“ atstovas.
Pagrindiniai šios parko kraštovaizdžio tvarkymo darbai bus atliekami iš ES lėšų ir detalūs kraštovaizdžio formavimo sprendiniai bus pristatomi vėliau. Tačiau, pasinaudodama proga, Kretingos rajono savivaldybė Pastauninko parke ketina praplėsti čia jau esančią rekreacinę infrastruktūrą. Iš savivaldybės biudžeto lėšų visoje parko teritorijoje ketinama įrengti apšvietimą, atsiras dar viena vaikų žaidimo aikštelė. Šalia riedlenčių ir riedučių parko ketinama įrengti veloparką. Tai turėtų būti 70 metrų ilgio dviračių sporto entuziastams skirta lenktynių trasa, kurios kai kurių kalnelių aukštis sieks 1 metrą.
Planai kurti naują sporto objektą truputį papiktino riedlenčių sporto entuziastus. Du svarstyme dalyvavę jaunuoliai vietoje veloparko siūlė plėsti ir renovuoti jau veikianti riedlenčių parką. Savivaldybės vyr. architektė Reda Kasnauskė atsakė, kad šiuo projektu galima finansuoti tik naujus įrengimus. Remontuoti ir tvarkyti jau esančius rekreacinius objektus privalo savivaldybė iš kitų lėšų. Projekto architektės nuomone, veloparkai yra naujas reiškinys Lietuvoje ir tokio objekto atsiradimas Kretingoje būtų tikrai sveikintinas. Šiai minčiai buvo linkę pritarti tiek svarstyme dalyvavę Tarybos nariai, tiek Savivaldybės vadovai.
Svarstymo metu aplinkinių teritorijų gyventojai pateikė pasiūlymus dėl apšvietimo, drenažo sistemos įrengimo, vaikų žaidimo aikštelės dangos bei atskirų želdinių apsaugos. Į juos projektuotojai pažadėjo atsižvelgti formuodami konkrečius teritorijos tvarkymo sprendinius.

Skaityti 311 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje