Spausdinti šį puslapį

Pryšmantiškių norus apribojo privatizacija Pirmo puslapio

  • %AM, %18 %374 %2018 %07:%Lie

Kęstutis GABŠYS

„Švyturio“ redakcijoje apsilankęs Pryšmančių kaimo gyventojas išliejo apmaudą dėl labai apleistų šalia šios gyvenvietės tyvuliuojančio Tenžės tvenkinio prieigų. „Mano jaunystės laikais Tenžės tvenkinys šalia Pryšmančių buvo labai mėgstama kaimo poilsio erdvė. Čia laisvalaikį leido daug žmonių. Tvenkinyje maudėmės ir žvejojome. Dabar ši vieta labai apleista, prie tvenkinio neįmanoma prieiti, o ir pats tvenkinys nevalytas – vieni meldai ir lelijos“, – pasakojo pryšmantiškis.
Nuvykę į vietą įsitikinome, kad maudynėms ar žvejybai čia nėra nė mažiausios galimybės: tvenkinys apžėlęs meldais, o tvenkinio prieigose nešienauta žolė beveik siekia krūtinę. Galbūt vietos gyventojai ir žino saugius takus, kaip pasiekti vandenį, tačiau atvykėliui tai ekstremalaus sporto užduotis. Su Vydmantų seniūnijos seniūnu Rimvydu Šakiniu bandėme išsiaiškinti, kas kliudo naujai susikūrusiai seniūnijai atgaivinti šiandien apleistą, tačiau praeityje populiarią poilsio erdvę.
R. Šakinis „Švyturiui“ sakė, kad jis labai norėtų išvalyti ir atgaivinti Tenžės tvenkinį, prie kurio galėtų poilsiauti ir pramogauti Pryšmančių kaimo gyventojai. Deja, geriems seniūno norams koją pakišo privatizacija. „Pasidomėjus, ar įmanoma sutvarkyti Tenžės tvenkinio aplinką, paaiškėjo, kad tiek tvenkinys, tiek žemė aplink jį yra privatizuota ir priklauso keliems privatiems asmenims. Tai sustabdė bet kokias seniūnijos iniciatyvas“, – teigė R. Šakinis.
Seniūnas „Švyturį“ tikino šiuo metu dedąs pastangas, kad žemės savininkai tvenkinio prieigose bent nušienautų žolę. „Tačiau tai yra žemės ūkio paskirties žemė, todėl skirtingai nei gyvenvietėse ją nušienauti reikia tik iki rugpjūčio 2 dienos. Ar žemės savininkai šią prievolę atliks, privalo kontroliuoti ne savivaldybė, o Nacionalinė žemės tarnyba“, – procedūros plonybes komentavo R. Šakinis.
Seniūnas teigė, kad jau yra parašęs raštą Nacionalinei žemės tarnybai, kuriame paprašė atkreipti dėmesį į šalia Tenžės tvenkinio esančių sklypų būklę ir tikisi, kad bent jau antroje vasaros pusėje ši erdvė bus truputį tvarkingesnė.

Skaityti 429 kartai