Įvertino gražiausias rajono sodybas ir teritorijas Pirmo puslapio

  • %AM, %25 %327 %2018 %06:%Lie

 

Laima STONKUVIENĖ

 

Kretingos rajono savivaldybėje užvakar vyko pasitarimas, kuriame aptarti apžiūros-konkurso „Gražinkime savo aplinką“ rezultatai. Vertinimo komisija aplankė ir įvertino daugiau negu 20 sodybų, viešųjų erdvių, daugiabučių gyvenamųjų namų ir įstaigų teritorijų, kurias konkursui pasiūlė seniūnijos. Pasitarime išrinkti apžiūros-konkurso nugalėtojai.
Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytai komisijai vadovavo mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, o komisijos nariai buvo: Informacinių technologijų skyriaus vyr. specialistė Gintarė Benaitytė, Kultūros skyriaus vedėja Dalia Činkienė, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja-vyr. architektė Reda Kasnauskė, Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė, Savivaldybės tarybos Kaimo reikalų ir ekologijos komiteto pirmininkas Vytautas Lukauskas, Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė, seniūnijų seniūnai.
„Gražiausias sodybas, aplinkas ir teritorijas, prieš tai pretendentus aptarusios su seniūnaičiais, vietos gyventojais pasiūlė seniūnijos, – „Švyturiui“ pasakojo komisijos narė Ž. Seniūnienė. – Iš viso pasiūlyta 14 sodybų: Kūlupėnų seniūnijoje – Danios Onos ir Danieliaus Zaleckų Kūlupėnuose; Salantų seniūnijoje – salantiškių Virginijos ir Adomo Kuzminskų; Imbarės seniūnijoje – Rimos ir Roberto Žiobakų Laivių kaime bei „Žalioji sodyba“ irgi Laiviuose; Kretingos kaimiškojoje seniūnijoje – Adelės ir Adolfo Barkauskų Kvecių kaime bei Marijos Danutės ir Pranciškaus Vytauto Lenkimų Kretingsodyje; Vydmantų seniūnijoje – vydmantiškių Virginijos ir Petro Kuprelių; Darbėnų seniūnijoje – Irmos ir Vadimo Oleinik Laukžemės kaime; Kartenos seniūnijoje – karteniškių Eugenijos ir Gedemino Mikutų; Žalgirio seniūnijoje – Eleonoros ir Sauliaus Kupšių Baublių kaime; Kretingos mieste – Džeraldos ir Algirdo Plokščių, Aušros ir Dariaus Vinkų; Albinos Stefos ir Kazimiero Vytauto Budrikių bei Julandos ir Prano Liaučių. Visos sodybos viena už kitą gražesnės, dauguma puoselėjamos jau daug metų“.
Daugiabučių teritorijos apžiūrai-konkursui pasiūlytos penkios: Kūlupėnuose – Stoties g. 18; Salantuose – Dariaus ir Girėno g. 36, Kretingos mieste – Klaipėdos g. 119; Topolių akl. 6 ir Laisvės g. 1.
Viešųjų erdvių ir įmonių teritorijų pasiūlytos keturios: Senosios Įpilties skveras, Kerų sodyba Darbėnuose, UAB „Smagratis“ Kretingoje ir UAB „Atostogų parkas“ Žibininkuose.
„Šiemet apžiūra-konkursas „Gražinkime savo aplinką“ organizuotas vadovaujantis naujais konkurso nuostatais ir vertinimo metodika. Sodybos ir aplinkos vertintos skiriant balus: teritorijos planinė struktūra, atskirų elementų – pastatų, sodo, daržo, gėlynų, poilsio zonų ir kt. – išdėstymas – iki 20 balų; visos teritorijos originalumas, mažosios architektūros elementų – šulinių, vartų, skulptūrų ir kt. – įrengimas, vieningas stilius – iki 30 balų; želdinių ir augalų įvairovė, jų derinimas, priežiūra – iki 20 balų; teritorijos ir jos prieigų švara, ūkinės dalies tvarkingumas – iki 20 balų; gyvosios gamtos objektų – vandens telkinių, inkilų, gandralizdžių ir kt. – sutvarkymas – iki 10 balų. Labai gražu, kai puoselėjamas ne tik sodybos ar įmonės vidinis kiemas, bet ir jo prieigos, aplinka. Visos sodybos dvelkia šiluma, matosi, kad gražiai tvarkomasi dėl savęs, ne dėl komisijų. Kiekvienoje galima pasisemti dešimtis idėjų, kaip tvarkytis. Labai sužavėjo daugiabučių gyventojų puoselėjama gyvenamoji aplinka, kiekvienas daugiabutis galėtų gražinti savo teritoriją, nes tokia veikla, manau, kaimynus labai suartina. O ir poilsis gėlių bei žalumos apsuptyje labai malonus“, – įsitikinusi Ž. Seniūnienė.
Visų konkursui pasiūlytų sodybų, viešųjų erdvių ir teritorijų nuotraukas galima pamatyti Savivaldybės feisbuko paskyroje www.facebook.com/kretinga.lt
Apžiūros-konkurso „Gražinkime savo aplinką“ nugalėtojai tradiciškai bus paskelbti ir pagerbti per rugsėjo pabaigoje vyksiančią Rudens derliaus šventę.

Skaityti 555 kartai Atnaujinta %AM, %25 %354 %2018 %07:%Lie

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje