Savireklama

Posėdžiavo vasaros ritmu Pirmo puslapio

  • %AM, %25 %328 %2018 %06:%Lie

 

Kęstutis GABŠYS

 

Praėjusį penktadienį vykusiame Savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje daugiausia dėmesio skirta anksčiau priimtų sprendimų peržiūrai, formaliai patvirtinti abejonių nekeliantys siūlymai. Jei komisijos nagrinėjamas prašymas buvo kiek sudėtingesnis ir reikalavo rimtesnių diskusijų, komisija buvo linkusi sprendimus atidėti, kol „bus nuvykta į vietą“ arba „parengtas kompleksinis problemos sprendimo variantas“.
Grįžo prie Tiekėjų gatvės problemų
Beveik kiekviename komisijos posėdyje yra nagrinėjamos eismo organizavimo problemos Tiekėjų gatvės rajone. Ne išimtis buvo ir šis posėdis, kur buvo svarstomos dvi šio Kretingos mikrorajono eismo organizavimo problemos. Komisija sulaukė naują elevatorių valdančios bendrovės „Imlitex valda“ prašymo leisti prie iš išvažiavimo iš bendrovės teritorijos pastatyti kelio ženklus „Duokite kelią“ ir „Stop“. Tokiems siūlymams prieštaravo Savivaldybės Statybos skyriaus specialistai ir Kretingos policijos komisariato atstovai. Statybos skyriaus atstovas komisijos narius informavo, kad naujojo elevatoriaus eismo organizavimo procesai yra šiuo metu planuojami nauju detaliuoju planu, kuris šiuo metu dar yra rengiamas. Komisijos narys, Kretingos PK Veiklos skyriaus viršininkas Ričardas Kačinas priminė, kad išvažiavimas iš gamyklos teritorijos neturi gatvės statuso, taigi ženklo „Duokite kelią“ pastatymas būtų perteklinis, be to, tai reikalautų kelio ženklo „Pagrindinis kelias“ pastatymo Tiekėjų gatvėje. Komisijos nariai tokiems argumentams pritarė ir prašymo netenkino.
Komisija taip pat svarstė S. Daukanto progimnazijos kaimynystėje esančių Palangos gatvės gyventojų skundus, kad gimnazijos darbuotojai savo automobilius stato šalia gyvenamųjų namų, dėl to kyla daugybė nepatogumų, kartais net yra užstatomi išvažiavimai iš gyvenamųjų namų. R. Kačinas komisijos posėdyje siūlė atskirti automobilių stovėjimo ir išvažiavimo iš namų užstatymo problemą teigdamas, kad nėra pagrindo uždrausti statyti automobilius šalikelėje, o išvažiavimo užstatymo problemos sprendžiamos apie tai informuojant Bendrąjį pagalbos centrą. Balsų dauguma komisija šiam siūlymui pritarė ir automobilių stovėjimas Palangos gatvėje nebus ribojamas.

Prašė asfalto ir veidrodžio
Komisija gavo du panašius Tolių ir Beržų gatvių gyventojų skundus. Žmonės skundėsi, kad pastaruoju metu jų gatvėse padidėję automobilių srautai smarkiai blogina gyvenimo sąlygas arba kelia pavojų eismo saugumui. Tolių g. 15 ir 17 namo gyventojai prašė atnaujinti asfalto dangą nuo „Žemaitijos“ sodų bendrijos iki senosios radijo stoties pastato. Beržų g. gyventojai skundėsi, kad kaimynui aptvėrus savo sklypą tvora posūkyje sumažėjo matomumas ir pablogėjo eismo sąlygos. Komisijos prašyta pastatyti sferinį veidrodį.
Reaguodamas į Tolių gatvės gyventojų prašymą, Komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis akcentavo, kad šiuo metu atkurti asfalto dangos savivaldybė neturi galimybių, tai galėtų būti padaryta tik kitais metais. Kol bus išspręsta ši problema, jis paprašė Kretingos miesto seniūnijos seniūno pavaduotojos Almos Patamsienės, kad seniūnija šią gatvės atkarpą dažniau greideriuotų ir laistytų. Taip bent kiek palengvėtų aplinkinių namų gyventojų gyvenimo sąlygos.
Beržų g. gyventojų prašymo nagrinėjimą P. Černeckis siūlė atidėti, kol bus surengtas išvažiuojamasis komisijos posėdis ir visos aplinkybės įvertintos vietoje.

Ribos eismą ir stovėjimą
Komisija taip pat gavo tradicinio „Šv. Pranciškaus bėgimo“ organizatorių prašymą leisti surengti šią akciją ir bėgimo metu riboti eismą Kretingos miesto gatvėmis. Komisijos nariai be didelių diskusijų prašymui pritarė ir pavedė renginio organizatoriams konkrečias renginio detales suderinti su Kretingos PK pareigūnais.
Administracijos direktoriaus pavaduotojas P. Černeckis netikėtai komisijos nariams pasiūlė apsvarstyti galimybę apriboti automobilių stovėjimą pagal naują technologiją suremontuotose M. Daujoto ir Minijos gatvėse. „Asfaltuodami šias gatves, techninėmis priemonėmis atskyrėme asfalto dalį ir paskyrėme jį dviratininkams ir pėstiesiems. Tačiau šiose gatvėse atskirti kelio ruožai tapo automobilių stovėjimo aikštelėmis ir visiškai prarado savo prasmę“, – siūlymą motyvavo direktoriaus pavaduotojas.
Dauguma komisijos narių tokiems siūlymams pritarė. Artimiausiu metu šių gatvių ruožuose, kurie skirti pėstiesiems arba automobiliams prasilenkti, atsiras kelio ženklai „Sustoti draudžiama“.
Komisijos nariai taip pat analizavo smulkius gyventojų prašymus ir skundus, kuriuose buvo teigiama, kad suvešėjusi augalija užstoja kelio ženklus. Visi šie skundai buvo peradresuoti seniūnijoms, kurios privalės arba perkelti kelio ženklus, arba tinkamai nugenėti augaliją.

Skaityti 319 kartai Atnaujinta %AM, %25 %350 %2018 %07:%Lie

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje