Savivaldybei paskelbė ultimatumą Pirmo puslapio

  • %AM, %01 %409 %2018 %08:%Rugp

 

Kęstutis GABŠYS

Kretingos miesto Klaipėdos gatvės gyventojai protestuoja prieš Savivaldybės ketinimus leisti dvipusį automobilių eismą šios gatvės atkarpoje nuo Autobusų stoties žiedo iki sankryžos su Birutės gatve. Šios gatvės 1–17 numeriais pažymėtuose namuose gyvenantys kretingiškiai kolektyvinėje peticijoje, adresuotoje Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriui Virginijui Domarkui, reikalauja nedelsiant stabdyti kelio remonto darbus.
Peticijoje teigiama, kad šioje Klaipėdos gatvės atkarpoje įvedus dvipusį eismą pasunkės išvažiavimas iš kiemų, o laikinai sustojus tarnybiniam transportui, kurjeriams ar autobusams taptų neįmanoma saugiai prasilenkti priešpriešiais važiuojantiems automobiliams. „Prašome skubiai nutraukti Klaipėdos gatvės siaurinimo darbus, atstatyti išgriautus ir išvežtus šaligatvio bortelius ir sutvarkyti apgadintą asfalto dangą“, – reikalaujama pateiktoje peticijoje.
Kalbinti gyventojai piktinosi, kad šios gatvės atkarpos rekonstrukcijos projektą Savivaldybė rengė kaip didžiausią karinę paslaptį. „Apie gatvės rekonstrukciją ir ketinimus šia atkarpa automobiliams leisti važiuoti abiem kryptimis Savivaldybė mūsų neinformavo ir su mumis nesitarė. Apie šį projektą sužinojome tik rekonstrukcijai prasidėjus iš kitų šaltinių“, – sakė pašnekovai. Anot jų, net ir esant vienpusiam automobilių eismui čia gyvenantys žmonės kentėjo nuo triukšmo, dulkių ir vibracijos. Dvipusis eismas gyvenimo sąlygas esą padarys visiškai netinkamomis.
Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas „Švyturiui“ sakė ką tik grįžęs iš atostogų, peticijos teksto dar nematęs, tačiau jo pavaduotojas Povilas Černeckis apie problemą informavęs. „Šios Klaipėdos gatvės atkarpos rekonstrukcijos projektas yra rengiamas tam, kad būtų pagerintas susisiekimas su Kretingos miesto centru, taigi, naudą pajus visa miesto bendruomenė. Artimiausiu metu ketiname pasikviesti projektuotojus ir jų padedami gyventojams pateiksime argumentuotus atsakymus dėl gatvės pločio ir dvipusio eismo galimybių“, – teigė V. Domarkas.
Administracijos direktorius nesutiko su teiginiu, kad gatvės rekonstrukcijos projektas buvo rengiamas paslapčia ir esą vietos gyventojų ir visų kretingiškių apie tai niekas neinformavo. „Diskusijos apie dvipusio eismo leidimą šioje Klaipėdos gatvės atkarpoje vyksta seniai. Siūlymai buvo svarstomi Tarybos komitetuose, jiems, patvirtinusi gatvių tvarkymo darbų eiliškumą, pritarė Savivaldybės taryba. Vyko diskusijos žiniasklaidoje. Kai, prasidėjus darbams, žmonės ima piktintis esą apie tai nieko nežino, norisi pasiūlyti atidžiau skaityti rajono spaudą ar domėtis skelbiama informacija Kretingos rajono savivaldybės interneto tinklapyje“, – sakė V. Domarkas.

Skaityti 378 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje