Savireklama

Mokyklos į rugsėjį įžengs atsinaujinusios Pirmo puslapio

  • %AM, %14 %309 %2018 %06:%Rugp


Aistas MENDEIKA

Artėjant Rugsėjo 1-ąjai socialiniuose tinkluose užvirė diskusijos, kada švęsti šią šventę – tradicinę rugsėjo pirmąją, šeštadienį, ar rugsėjo 3-iąją, pirmadienį. Tačiau ir vienu, ir kitu atveju rajono mokiniai įžengs į atsinaujinusias klases, į mokyklas, tviskančias spalvingais fasadais.
Kosmetiniam rajono švietimo įstaigų remontui šiemet savivaldybės biudžete buvo numatyta 170 tūkst. eurų. Beveik visi pinigai jau išdalinti ir sėkmingai panaudoti. Dalis lėšų išleista Kretingos vaikų darželį „Voveraitė“ perkeliant į Simono Daukanto progimnaziją. Pasak Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, atliekant visad procedūras bei sėkmingai įvykdžius viešuosius pirkimus pavyko net ir sutaupyti, todėl kitoms švietimo įstaigoms pinigų liko daugiau.
Įvairiems nedideliems remontams pinigai išdalinti pagal poreikius, anot V. Domarko, patenkinti pavyko apie 90 proc. Švietimo centrui skirta beveik 3000 eurų, Grūšlaukės mokyklai-daugiafunkciam centrui – 7500 eurų, J. Pabrėžos gimnazijai – 1300 eurų, Darbėnų gimnazijai – 1900 eurų, Salantų gimnazijai – 1000 eurų, Vydmantų gimnazijai – 1000, M. Daujoto pagrindinei mokyklai – 1800 eurų, Kartenos mokyklai-daugiafunkciam centrui – 1200 eurų bei dar trečiojo aukšto sanitariniams mazgams suremontuoti – per 8000 eurų, J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos fasadui suremontuoti skirta beveik 24 tūkst. eurų, beveik 12 tūkst. eurų skirta M. Tiškevičiūtės mokyklai, vaikų darželiams „Eglutė“ ir „Žilvitis“ skirta beveik po 6 tūkst. eurų, Kretingos meno mokyklos fasadui atnaujinti skirta per 9500 eurų. Kitoms švietimo įstaigoms pasiruošti Rugsėjo 1-ąjai paskirstyta nuo 500 iki 1000 eurų.
„Apžiūrėjus kai kurias rajono švietimo įstaigas labai gerą įspūdį paliko Salantų gimnazija. Joje darbuojasi UAB „Lyderių grupė“ darbininkai. Darbų kokybė tikrai nebloga. Kalbėjomės su gimnazijos darbuotojais, kurie statybininkų darbu irgi yra patenkinti. Viena darbuotoja patikino, jog pati yra baigusi šią mokyklą ir neatsimena, kad kada nors ji būtų buvusi tokia graži, kaip dabar“, – sakė Administracijos direktorius V. Domarkas.
Nors Salantų gimnazijos renovacijos darbai dar nesibaigė, pokyčiai, anot V. Domarko, labai pozityvūs. Dabar ketinama kreiptis į Švietimo ir mokslo ministeriją dėl papildomų lėšų skyrimo, kad jau kitąmet gimnazijos renovacija būtų baigta. Taip pat kitąmet numatytas ir Salantų meno mokyklos įkėlimas į gimnazijos patalpas.
Administracijos direktorius akcentavo, jog Meno mokyklos patalpinimas po vienu stogu su gimnazija nėra šių dviejų švietimo įstaigų sujungimas.
„Abi mokymo įstaigos, kaip ir buvo iki šiol, taip ir liks savarankiškos. Apie dviejų juridinių asmenų sujungimą negalvojama“, – patikino direktorius.
Baigėsi Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos renovacija. Tačiau dar lieka aktualus neišspręstas klausimas dėl garsinės izoliacijos, kai bus rekonstruota Žemaitės alėja ir įrengtas turbožiedas.
„Šį klausimą teks išspręsti. Atlikus matavimus, imtis kokių nors priemonių transporto priemonių keliamam garsui sumažinti“, – sakė V. Domarkas.
Kitąmet numatyta pradėti ir Vilniaus gatvės rekonstrukciją. Tuo pačiu metu bus svarstomos galimybės M. Daujoto pagrindinės mokyklos teritoriją aptverti.
Kitąmet pokyčiai laukia ir J. Pabrėžos gimnazijos. Pasak V. Domarko, rengiamas investicinis projektas, pagal kurį bus sutvarkytos gimnazijos laboratorijos bei viešosios erdvės, stadionas.
Kaimiškosiose mokyklose, anot Administracijos direktoriaus V. Domarko, jei iškyla, tai tik nedidelės problemos. Daugelis mokyklų jau renovuotos. Ateityje reikės pasirūpinti kai kurių mokyklų išorės pagerinimu.
„Šiandien daugiausiai problemų savivaldybei bei bendruomenei kelia darželis „Žibutė“ ir Vydmantų darželis. Vienas yra renovuotas tik iš dalies, o kitas visiškai nerenovuotas“, – sakė V. Domarkas pridurdamas, jog netrukus tikimasi gauti finansavimą M. Tiškevičiūtės mokyklos antrajam korpusui sutvarkyti.

Skaityti 483 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje