Savireklama

Ukrainiečiai į Kretingą tiesia draugystės tiltus Pirmo puslapio

  • %AM, %27 %283 %2018 %05:%Rugp

 

Kęstutis GABŠYS

Ukrainos Nepriklausomybės dienos išvakarėse, rugpjūčio 23-ąją, Kretingos rajono savivaldybėje lankėsi svečiai iš Ukrainos Chersono srityje esančio Oliešjies rajono. Jie norėtų atgaivinti 2011 metais pasirašytą abiejų savivaldybių bendradarbiavimo sutartį ir plėsti bendradarbiavimą švietimo, kultūros ir turizmo srityse.
Atvykusius svečius pasveikinęs rajono meras Juozas Mažeika netrukus išskubėjo į konferenciją Klaipėdoje, todėl bendradarbiavimo plėtros galimybes ukrainiečiai aptarė su Administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku. Ukrainiečių delegacijai vadovavęs vietos komunalinių paslaugų įmonės direktorius Vladimir Malčikov teigė, kad 2011 metais abi savivaldybės pasirašė tarpusavio bendradarbiavimo memorandumą, kurį realizuoti tuomet trūko politinės valios.
„Šiandien mes labai norėtumėme atnaujinti bendradarbiavimą su Lietuva ir plėtoti jį vykdant bendrus projektus kultūros, švietimo turizmo srityse, taip pat plėtojant abiejų savivaldybių verslo ryšius“, – sakė V. Malčikov.
Kadangi pasikeitė ukrainiečių savivaldybės pavadinimas, svečiai pasiūlė iš naujo suderinti abiejų savivaldybių bendradarbiavimo sutartį, kurią Kretingos meras galėtų iškilmingai pasirašyti rugsėjo 8 dieną vyksančios Oliešjies miesto šventės metu. Administracijos direktoriui Virginijui Domarkui skubančius ukrainiečius teko truputį nuraminti.
„Bendradarbiavimo sutarčiai pasirašyti būtinas Tarybos sprendimas. Tarybos sprendimo projekto rengimas užtrunka, todėl, geriausiu atveju, jis galėtų būti teikiamas tik rugsėjo pabaigoje vyksiančiame Tarybos posėdyje. Be to, tikslinga būtų surengti abiejų savivaldybių atstovų susitikimą platesniame formate, kad galėtume aptarti konkrečias bendradarbiavimo sritis ir bendrus projektus“, – sakė Administracijos direktorius.
Iki dekomunizacijos proceso Oliešjies rajonas nešiojo Ciuriupinsko vardą. Taip jis buvo pavadintas iš čia kilusio Sovietų sąjungos Valstybinio plano komiteto vadovo garbei. Tai yra seniausia gyvenvietė Pietų Ukrainoje, kuri istoriniuose šaltiniuose jau buvo minima XI amžiuje. Šiuo metu čia gyvena 28000 gyventojų. Per rajono vinguriuoja Korhos upė, kuri įteka į Dnieprą. Rajono kraštovaizdis kažkuo primena Kuršių neriją. Čia prasideda didžiausia dykuma Europoje, dalis kurios yra žmogaus rankomis užsodinta miškais. Pro rajoną pravažiuoja daug žmonių, kurie vyksta į netoli esančius Juodosios jūros paplūdimius arba į šiandien Rusijos okupuotą Krymą. Dėl tos priežasties rajono valdžia aktyviai investuoja į turizmo plėtrą.
Ukrainiečių delegacijos vadovas V. Malčikov „Švyturiui“ sakė, kad į Kretingą užsuko iš Vilniuje vykstančios didelės konferencijos, skirtos Ukrainos problemoms. Be susitikimo su Savivaldybės vadovais svečiai iš Ukrainos atidarė nedidelę fotografijų parodą Kretingos švietimo centre, kuria reprezentuojamas Oliešjės kultūrinis, istorinis ir gamtinis paveldas.
Svečiai iš Ukrainos teigė likę sužavėti Kretingos miesto auros ir juos pasitikusios kultūros paveldo gausos. „Su giliu liūdesiu tenka konstatuoti, kad, nepaisant to, jog mūsų miestui yra beveik 900 metų, savo kultūros paveldo tokiu mastu mums nepavyko išsaugoti“, – teigė svečias iš Ukrainos.
Svečiai padėkoju už šiltą priėmimą ir išreiškė viltį, kad abiejų savivaldybių draugystė stiprės ir plėsis.

Skaityti 312 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Liepa 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje