Savireklama

Mokyklose intensyviai ruošiamasi artėjantiems mokslo metams Pirmo puslapio

  • %AM, %03 %251 %2018 %05:%Rugs

 

Trečiadienį, rugpjūčio 29 d., Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, administracijos direktorius Virginijus Domarkas ir Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila apsilankė Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokykloje, Simono Daukanto progimnazijoje ir Salantų gimnazijoje. Savivaldybės vadovai norėjo susitikti su tų mokyklų vadovais, kuriose pastaruoju metu vykdomi didžiausi atsinaujinimo darbai, ir aptarti, kaip pasiruošta netrukus prasidėsiantiems naujiems mokslo metams, kokie darbai atlikti ir kas dar yra planuojama.
Šiemet Kretingos rajono Salantų gimnazijos remontui buvo skirta 670 tūkst. eurų Valstybės kapitalo investicijų programos (VIP) lėšų. Iš savivaldybės biudžeto Kretingos M. Tiškevičiūtės mokyklos fasado atnaujinimui šiais metais skirta 25 tūkst. eurų, o valstybės biudžeto – 50 tūkst. eurų. Vidaus patalpų remonto darbams M. Tiškevičiūtės mokykla šiemet gavo 53 tūkst. eurų valstybės lėšų. Naujų S. Daukanto progimnazijos ikimokyklinukų grupių patalpų įrengimo darbams buvo skirta 52,5 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto. Kretingos M. Daujoto pagrindinės mokyklos naujo buitinio nuotekų tinklo prijungimui prie esamų tinklų iš savivaldybės biudžeto šiemet skirta 10 tūkst. eurų. Savivaldybė kitų ugdymo įstaigų einamiesiems remonto darbams, pagal jų pateiktą poreikį, skyrė 163,5 tūkst. eurų iš savo biudžeto. Dalis remonto darbų mokyklose ir darželiuose buvo atlikta iš jų pačių sukauptų papildomų lėšų.

Pokyčiai Salantų gimnazijoje – akivaizdūs

Naujus mokslo metus dauguma savivaldybės švietimo įstaigų pasitinka tinkamai pasirengusios. Šiuo metu kapitalinio remonto darbai dar tęsiami Salantų gimnazijoje. Ši mokykla, lyginant su praėjusiais metais, yra akivaizdžiai pasikeitusi ir pagražėjusi – baigiamas atnaujinti ne tik gimnazijos pagrindinio pastato fasadas, bet ir atlikta didžioji dalis vidaus patalpų remonto darbų antrame ir trečiame pastato aukštuose. Planuojama, kad visiškai suremontuotas pirmas gimnazijos aukštas bei pastato fasado atnaujinimo darbai bus užbaigti iki šio lapkričio pabaigos.
Savivaldybė turi siekį, kad jau kitąmet gimnazijos renovacija būtų pabaigta, o mokyklos bendruomenės paprašyta darbus organizuoti taip, kad nenukentėtų ugdymo procesas.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko teigimu, šiuo metu rengiamas techninis projektas dėl gimnazijos priestato ir jungiančiojo korpuso vidaus remonto darbų. Priestato antstato patalpas numatoma pertvarkyti, jas pritaikant įkeliamos Salantų meno mokyklos reikmėms. Įgyvendinant šį projektą, planuojama ir naujai perdažyti priestato fasadą, sutvarkyti pamatus bei cokolį.
Rangos darbus vykdančios UAB „Lyderio grupė“ projektų vadovas Laurynas Barasas savivaldybės vadovus šiandien vykusiame susitikime patikino, kad gimnazijos fojė iki mokslo metų pradžios bus pabaigta sutvarkyti.

Atsinaujina M. Tiškevičiūtės mokyklos erdvės

Kretingos M. Tiškevičiūtės mokykla naujuosius mokslo metus taip pat pasitinka atsinaujinusi. Nors šiomis dienomis mokyklos patalpose dar intensyviai dirba statybininkai, mokyklos administracijos teigimu, didžiąją dalį suplanuotų darbų pavyks užbaigti laiku. O mokyklos vidaus patalpas iki rugsėjo 3-osios skubantys sutvarkyti ir išvalyti darbuotojai sakė suprantantys, kad po visų atliktų remontų, pareikalavusių nemažai kantrybės, pagerės sąlygos ir pačiam personalui.
Per šiuos metus buvo naujai suremontuotos patalpos vienai ikimokyklinukų grupei, specialiojo ugdymo klasių korpuse atnaujinta informacinių technologijų klasė, pagerintos sąlygos vaikų technologiniam ugdymui, įrengtos dvi naujos poilsio patalpos vaikams, kuriose jie galės tęsti užsiėmimus, kol bus pavėžėjami. Taip pat baigti remonto darbai gamtamokslinio centro pradinukams skirtose patalpose, suremontuoti psichologo bei logopedo kabinetai. Pernai baigta suremontuoti mokyklos aktų salė, atnaujinti kabinetai ir koridorius, tualetai pirmame aukšte.
Kretingos rajono savivaldybė tęs darbus, kad palaipsniui būtų sutvarkytos ir likusios remontuotinos šios mokyklos erdvės: dalis laiptinių, ikimokyklinukų grupės patalpos, pabaigtos remontuoti patalpos specialiųjų poreikių turintiems mokiniams. Taip pat bus tęsiama mokyklos pastato išorės renovacija – jau yra parengtas techninis projektas, kuris pateiktas ekspertizei atlikti. Projektu numatoma apšiltinti antrojo korpuso išorės sienas, stogą, cokolį, įrengti naują nuogrindą, pandusą neįgaliesiems, pakeisti likusius senus laiptus. Šiuo metu ieškoma finansavimo šaltinių antrojo mokyklos korpuso išorės darbams visiškai užbaigti.

S. Daukanto progimnazijoje – dvi naujos ikimokyklinukų grupės

Kretingos S. Daukanto progimnazija nuo šio rugsėjo vykdys ne tik priešmokyklinio, pradinio ir pagrindinio ugdymo I dalies programas, bet ir ikimokyklinio ugdymo.
Naujos dvi grupės ikimokyklinukams įrengtos pirmame progimnazijos aukšte ir atidarytos bus rugsėjo 3-ąją, savivaldybės tarybai priėmus sprendimą nuo šios rugsėjo 1-osios reorganizuoti lopšelį-darželį „Voveraitė“ ir prijungti prie Kretingos Simono Daukanto progimnazijos. Dabar naujai įkurtose ikimokyklinukų grupėse baigiami statyti nauji baldai ir visa reikiama įranga.
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių korpusas abiejuose progimnazijos aukštuose nuo kitų jos patalpų atskirtas garso izoaliacinėmis pertvaromis, užtikrinant mažųjų vaikų saugumą bei poilsį. Didelis privalumas ir tai, kad po šios mokyklos stogu vaikai nepertraukiamai galės būti ugdomi nuo 2–3-jų iki 14-os metų amžiaus.
Progimnazijoje įrengiamų ugdymo grupių patalpų pertvarkymo projektą savivaldybė derino su darželinukų tėvais, o remonto darbai buvo vykdomi laikantis visų nustatytų higienos reikalavimų.
---
Preliminariais duomenimis, 2018–2019 mokslo metais Kretingos S. Daukanto progimnazijoje planuojama sulaukti 319 mokinių, 30 priešmokyklinukų ir 78 ikimokyklinukų. M. Tiškevičiūtės mokykloje mokysis 196 mokiniai, taip pat bus ugdomi 95 ikimokyklinukai ir 58 priešmokyklinukai. Salantų gimnazijoje planuojama sulaukti 362 mokinių.
Iš viso Kretingos miesto ir rajono mokyklose mokysis 4640 mokinių (39-iais mažiau nei praėjusiais mokslo metais), iš jų pirmokų laukiama – 408, priešmokyklinukų – 401, o ikimokyklinukų – 1158.
Gintarė BENAITYTĖ

Skaityti 268 kartai Atnaujinta %AM, %03 %255 %2018 %05:%Rugs

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje