Svečiavosi kraštietis profesorius Pirmo puslapio

  • %AM, %17 %260 %2018 %05:%Rugs

Į Kretingos rajono savivaldybę susitikti su Administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku atvyko pajūryje viešintis Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto profesorius dr. Paulius Drungilas.
Iš Kretingos kilęs svečias susitikime atviravo, jog yra labai dėkingas V. Domarkui – jam vadovaujant tuometei Kretingos Simono Daukanto vidurinei mokyklai mokiniams buvo sudarytos visos sąlygos siekti geriausių rezultatų, galimybės vykti į respublikines ir tarptautines matematikos olimpiadas, kas yra labai svarbu padedant jaunam žmogui apsispręsti, kokią profesiją pasirinkti.
Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario Jono Drungilo sūnus Paulius jau ilgą laiką dirba Vilniaus universitete: nuo gegužės išrinktas eiti Matematikos ir informatikos fakulteto dekano pareigas, yra vienas jauniausių šio universiteto profesorių.
Dar mokydamasis S. Daukanto vidurinėje mokykloje Kretingoje pradėjo skinti laurus pasaulinėse matematikų olimpiadose. Buvo pirmasis matematikos mokytojo Vytauto Narmonto mokinys, pirmąkart iš Kretingos patekęs į tarptautinę jaunųjų matematikų olimpiadą. Tada į Kretingą parvežė pasaulio matematikų olimpiados, vykusios Rumunijoje, medalį. O kad nori būti matematiku apsisprendė jau dešimtoje klasėje.
„Norint pasiekti tokių rezultatų, manau, pirmiausia reikia užsispyrusio mokinio, dar – gero mokytojo, įdedančio daug darbo perduodant žinias bei patirtį, ir tinkamos mokyklos aplinkos. Neslėpsiu, kad darbą S. Daukanto vidurinėje mokykloje prisimenu kaip vieną gražiausių savo profesinės veiklos laikotarpių, kadangi turėjome išties stiprų kolektyvą ir mokinių, kuriais didžiavomės ir dabar didžiuojamės matydami jų pasiekimus profesinėse srityse“, – kalbėjo V. Domarkas.
Buvusių – mokinio ir mokyklos vadovo – susitikime dalyvavęs rajono Tarybos narys J. Drungilas sakė galintis tik patvirtinti, kad V. Domarko, kaip direktoriaus, indėlis sūnaus profesinėje karjeroje didelis. Be abejo, ir mokytojų, tokių kaip sūnų mokiusio matematiko V. Narmonto, vieno iš aukščiausiai Lietuvoje įvertintų pedagogų.
Susitikime pasidžiaugta, kad daug profesinėje srityje pasiekė ir kitas V. Narmonto mokinys Paulius Šarka, kuris šiuo metu gyvena ir dirba Belgijoje, VU yra apsigynęs daktaro disertaciją.
Prof. P. Drungilas sakė, kad į gimtąją Kretingą jam visuomet malonu ir gera sugrįžti, nes šis miestas savas bei mielas širdžiai. Be to, kaskart pastebintis, kaip miestas keičiasi, gražėja, tvarkosi.
Susitikime svečias su Savivaldybės administracijos direktoriumi diskutavo šalies universitetų efektyvumo, aukštojo mokslo kokybės tobulinimo, pedagogų rengimo klausimais.
Pasak P. Drungilo, VU keletą pastarųjų metų vykdo vidines reformas siekdamas sėkmingai konkuruoti su geriausiais pasaulio universitetais. „Universitetas turi autonomiją ir todėl pats turėtų nuspręsti bei atsakyti už kokybinius dalykus, su prielaida, kad gaus tinkamą valstybės finansavimą, konkuruojant dėl dar aukštesnių pozicijų tarptautiniuose universitetų reitinguose. Ir šiame sudėtingame procese, viliantis, kad kokybinis lūžis greitu metu įvyks, labai tikimasi centrinės valdžios palaikymo. Šiuo metu VU, nežiūrint demografinių problemų, surenka daugiau studentų nei kiti šalies universitetai. VU Matematikos ir informatikos fakultete per 90 proc. visų studentų studijuoja valstybės finansuojamose vietose, o tai reiškia, kad jie – patys geriausi tos kartos abiturientai“, – teigė profesorius.
Diskutuojant apie mokytojų ir ypač matematikų specialistų rengimą atkreiptas dėmesys į vieną didžiausių problemų – didėjantį vidutinį Lietuvos pedagogų amžių, palyginti nedidelį stojančiųjų į šias studijas skaičių. „Matematikos mokytojų itin trūksta Vilniaus regione, todėl būtina kalbėtis, kartu tartis, ką dar reikia keisti, kad žmonės rinktųsi matematikos mokytojo profesiją, kaip būtų galima pritraukti geriausius savo kartos absolventus“, – sakė P. Drungilas.
Savivaldybės administracijos direktoriui pasvarsčius apie išaugusią tam tikrų profesijų absolventų paklausą, kai, pavyzdžiui, inžinerijos ar informacinių technologijų sričių studentai pradeda dirbti jau pirmuosiuose studijų kursuose, svečias sakė manantis, kad tokia praktika nėra gera. „Nuo to pirmiausia labai nukenčia studijų kokybė, kadangi pradėjęs dirbti žmogus mokslams negali skirti pakankamai laiko. Trumpoje perspektyvoje, žinoma, studentas laimi, nes įgyja finansinę nepriklausomybę nuo tėvų, tačiau ilgojoje – pralaimi, nes po tam tikro laiko prireikia didesnių žinių ar įgūdžių ir tuomet aiškiai matyti, kuris studentas skyrė pakankamai laiko studijoms, žino ir geba daugiau, o kuris – ne. Be abejo, yra tokių jaunų žmonių, kurie geba mokytis ir darbinėje aplinkoje būdami“, – kalbėjo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto dekanas.
Anot Tarybos nario J. Drungilo, pritraukti jaunus specialistus baigus studijas atvykti dirbti siekia ir Kretinga. Keletą metų savivaldybės biudžete numatomos lėšos finansuoti būsimų trūkstamų gydytojų rezidentūros studijas, tačiau vėliau iškyla klausimų, kaip toliau išlaikyti tokius jaunus specialistus, kuriuos vilioja didesnį darbo užmokestį, didesnes karjeros perspektyvas galinčios pasiūlyti įstaigos.
„Vakaruose steigiami tokie universitetiniai miesteliai, kuriuose kuriasi didelę pridėtinę vertę atnešančios kompanijos. Jos žino, kad ateityje turės darbuotojų, kurie jauni, yra baigę universitetą, turi abstraktesnį matymą, ir tai labai didelis privalumas. To palinkėčiau tiek Klaipėdos, tiek Šiaulių miestų universitetams. Jiems būtina savarankiškai stengtis rasti papildomai lėšų, kaip išsilaikyti, nes tada aplinkui kursis ir verslas, generuojantis pridėtinę vertę miestams“, – akcentavo prof. P. Drungilas.

Gintarė BENAITYTĖ
Savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene

Skaityti 330 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Rugpjūtis 2019
S Pr A T K P Š
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje