Savireklama

Kviečia Europos judumo savaitės renginiai Kretingos mieste ir rajone Pirmo puslapio

  • %AM, %18 %493 %2018 %10:%Rugs

Didžiausios tvaraus judėjimo kampanijos pasaulyje – Europos judumo savaitės – renginiai prasideda ir Kretingoje. Šiais metais Kretingos rajono savivaldybė, Visuomenės sveikatos biuras, rajono švietimo įstaigos ir bendruomeninės organizacijos kartu sukūrė renginių ciklą, kuris tęsis iki pat rugsėjo 22 dienos. Šių metų Europos judumo savaitės tema – „Pasirink ir judėk“.
Visą šią savaitę vaikai ir mokiniai bus kviečiami dalyvauti mokyklų stadionuose bei sporto aikštelėse vyksiančiose rytinėse mankštose, riedučių varžybose, įvairiausiose kitose sportinėse rungtyse ir užsiėmimuose, žaidžiant porose ar komandose. Rajono mokyklose planuojamos ir kūrybinių darbų dirbtuvės bei piešinių konkursai: „Keliauk saugiai ir būk matomas“, „Mano ratukai“.
Rugsėjo 17–21 d. Visuomenės sveikatos biuro iniciatyva mokyklose dirbančios visuomenės sveikatos specialistės kiekvienam pirmokui padovanos po atšvaitą siekiant priminti, kad kelyje atsakingai turi elgtis ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji. Bus dalijami ir Kretingos rajono švietimo centro turizmo informaciniai lankstinukai „Pėsčiųjų maršrutai Kretingos rajone“.
Rugsėjo 18 d. 15 val. visi norintys kviečiami rinktis į Salantų miesto parką, kur bus organizuojami šiaurietiško ėjimo mokymai ir žygis į Gaidžio koplyčią.
Rugsėjo 18/20 d. pietų pertrauką Kretingos gyventojai kviečiami praleisti Rotušės aikštėje „Zumba“ treniruotėje kartu su Visuomenės sveikatos biuru. Tai treniruotė, kurios metu derinami šokio ir aerobikos elementai, stiprinantys visas raumenų grupes.
Rugsėjo 19 d. Vilniaus g. 8, Kretingoje, pastato darbuotojai kviesdami prisijungti ir kitų miesto įstaigų, įmonių darbuotojus pietų metu planuoja nenaudoti automobilių, nevažiuoti į namus ar į maitinimo įstaigas pietauti, o pietų dėžutes atsinešti į darbą ir pietauti kartu su kolegomis. Šia iniciatyva siekiama prisidėti mažinant automobilių taršą.
Tą pačią rugsėjo 19 d. pietų pertraukos metu kartu su Visuomenės sveikatos biuru vyks mankšta, skirta stiprinti dubens, nugaros raumenis (J. K. Chodkevičiaus g. 10, 422 kab.). O nuo 10 iki 12 val. organizuojamas žygis pėsčiomis Kretingos lopšelio-darželio „Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams, jų tėveliams, pedagogams „Kretingos Lurdas–Saulės laikrodis–Kretingos muziejus“.
Tarptautinės dienos be automobilio proga rugsėjo 21 d., 12 val., Kretingos Rotušės aikštėje pėstiesiems Visuomenės sveikatos specialistai su Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnais tradiciškai dalins atšvaitus primindami saugaus eismo taisykles.
Rugsėjo 21 d., 12 val., Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro stadione organizuojami įvairių nuotolių ištvermės bėgimai mokiniams ir suaugusiems. Nuo 12 val. bėgimas atskirose amžiaus grupėse, kviečiant dalyvauti ne tik mokinius ir mokytojus, bet ir tėvelius, planuojamas Jokūbavo A. Stulginskio parke. Tą pačią dieną nuo 17 val. Paupio stadione prasidės žygis „Paupio stadionas– Andulių piliakalnis–Paupio stadionas“.
Šeštadienį, rugsėjo 22 d., 10 val., SK „Baubliai“ organizuoja žygį dviračiais „Baubliai–Kartenos piliakalnis–Baubliai“, kurio metu bus lankomos vaizdingiausios Kartenos piliakalnio vietos.
Europos judumo savaitės renginių Kretingoje organizatoriai kviečia aktyviau judėti, sportuoti, važinėti dviračiu, vaikščioti pėsčiomis – padėti sau būti sveikesniems ir rinktis draugiškesnius aplinkai susisiekimo būdus ne tik visą šią savaitę, bet ir visus metus!
Visas Kretingos mieste ir rajone suplanuotų Europos judumo savaitės renginių sąrašas skelbiamas savivaldybės interneto svetainėje www.kretinga.lt . Renginiai yra nemokami.

Savivaldybės inf.
Užs. Nr. 179.

Skaityti 560 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Kalendorius

Birželis 2019
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke

Paieška tinklapyje