Savireklama

Vadovų ataskaitos įdomios tik pavaldiniams? Pirmo puslapio

  • %PM, %18 %754 %2017 %17:%Bal

Kęstutis GABŠYS

Kovo pabaigoje vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinus mero, Tarybos ir Administracijos direktoriaus 2016 m. veiklos ataskaitas, rajono vadovai pradėjo šių ataskaitų pristatymo maratoną rajono seniūnijose. Iki Velykų švenčių su rajono valdžios ataskaita galėjo susipažinti Imbarės, Salantų, Kūlupėnų ir Kartenos seniūnijų gyventojai. Po švenčių su valdžios praėjusiais metais nuveiktais darbais bus supažindinti Kretingos miesto, Kretingos kaimiškosios, Žalgirių ir Darbėnų seniūnijos gyventojai.
Pristatydami savo veiklos ataskaitas, rajono vadovai dirba gerą ir teisingą darbą, tačiau greičiausiai reikėtų pagalvoti apie naujas bendravimo su rinkėjais formas. Į jau įvykusius susitikimus su valdžia dažniausiai atėjo seniūnijų, jų teritorijoje esančių biudžetinių įstaigų darbuotojai ir vienas kitas vietos bendruomenės lyderis. Dauguma iš jų puikiai pažįsta rajono vadovus. Šie taip pat puikiai pažįsta ataskaitas klausančius žmones bei iš anksto žino jų keliamas problemas.
Geri metai
Rajono meras Juozas Mažeika 2016-uosius vadina gerai metais. Rajono savivaldybė sėkmingai įgyvendina užsibrėžtus investicinius projektus, geba suvaldyti savivaldybės finansus. „Vien per praėjusius metus Savivaldybės skolą pavyko sumažinti 1 mln. 130 tūkst. Eur. Visiems Kretingos rajono biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimus sumokėjome metų gale, o 400 tūkst. Eur biudžeto lėšų skirti rajonui strategiškai svarbių objektų statybai paspartinti“, – kalbėjo meras.
Šiais metais savivaldybė toliau tęs Sporto ir sveikatingumo centro bei M. Valančiaus bibliotekos statybos darbus. Didžiąją dalį lėšų savivaldybė gavo iš Valstybės investicijų programos, tačiau nemažą sumą turės pridėti ir iš savo biudžeto.
Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, pristatydamas 2016 m. savivaldybės administracijos veiklos ataskaitas, detaliai vardino įvarius administracijos įgyvendintus projektus, dažniausiai susijusius su savivaldybės darželių, mokyklų pastatų remontu ir kelių priežiūra. Direktorius apgailestavo, kad praėjusiais metais dėl užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų nepavyko pradėti Kretingos Žemaitės alėjos rekonstrukcijos darbų.
V. Domarkas taip pat priminė, kad šiais metais iš Europos Sąjungos lėšų planuojama kompleksiškai sutvarkyti ir atnaujinti Kūlupėnų, Salantų ir Darbėnų gyvenvietes. Gerėjanti finansinė situacija leis savivaldybei skolintis ne tik ES projektų kofinansavimui, tačiau ir investiciniams projektams, kuriuos įgyvendins pati savivaldybė. Direktoriaus nuomone, šiais metais teigiamus pokyčius turėtų pamatyti kiekvienas rajono gyventojas.
Klausimais nekankino
Į ataskaitų pristatymus susirinkę seniūnijų gyventojai Savivaldybės vadovų klausimais nekankino. Dažniausiai būdavo užduodami klausimai apie vieno ar kito kelio remonto darbus. Dėl to jau buvo diskutuota ne kartą, todėl valdžia greitai ir kvalifikuotai gebėjo atsakyti, kokioje stadijoje yra šio kelio remonto darbai ar kada gyventojai gali tikėtis pamatyti kelininkų techniką.
Kur kas daugiau dėmesio ataskaitose sulaukė Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas, kuris vietos gyventojams pasakojo apie policijos darbo pokyčius, veiklos prioritetus ir pasikeitusią teisinę bazę. Ypač daug gyvų diskusijų susilaukė komisaro pastabos, kad šiuo metu už lenkimo manevrą per ištisinę liniją tris mėnesius galima netekti teisės vairuoti automobilio.
Padėkojus Savivaldybės vadovams už apsilankymą, išklausius palinkėjimus šv. Velykų proga, draugiškai išsiskirstyta.

Skaityti 421 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke