Savireklama

Alkoholio prekybą planuojama riboti ir šių metų šventėse Pirmo puslapio

  • %PM, %18 %771 %2017 %17:%Bal

Pradėjus planuoti didžiąsias šių metų šventes ir svarbiausius rajono renginius Kretingos rajono savivaldybėje vykusiame pasitarime su policijos ir seniūnijų atstovais diskutuota, ar ir šiemet reikėtų jų metu riboti ir po 18 valandos drausti prekybą stipriaisiais alkoholiniais gėrimais šventės apimtoje teritorijoje, taip pat parduotuvėse. Toks Tarybos sprendime įtvirtintas draudimas siekiant mažinti alkoholio prieinamumą ir vartojimą galiojo pernai.
Susitikime dalyvavusio Kretingos rajono policijos komisariato viršininko Arūno Pužausko nuomone, visos – tiek Kretingoje, tiek rajone – organizuojamos valstybės šventės, koncertai ir kiti masiniai renginiai bei spektakliai turėtų vykti be alkoholio, kadangi policija turi užtikrinti, kad žmonės viešose vietose nesirodytų neblaivūs ir nevartotų alkoholio. Tačiau kaimiškųjų seniūnijų seniūnai ir jų pavaduotojai išsakė pastebėjimus, kad kaimuose per šventes reikėtų leisti prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršytų 7,5 proc.
Kretingos miesto seniūnas Stanislovas Juknevičius, pritardamas komisarui A. Pužauskui ir anksčiau ne kartą nuomonę dėl prekybos alkoholiu per šventes išsakiusiam Savivaldybės Tarybos nariui Vladui Baltuoniui, siūlė, kad Kretingoje vyksiančių švenčių ir renginių metu nuo šiol nebūtų prekiaujama svaigiaisiais gėrimais.
Po diskusijų nuspręsta siūlyti, kad kaimiškosios seniūnijos, organizuodamos renginius, pačios spręstų, ar leisti renginio vietoje prekiauti silpnesniais alkoholiniais gėrimais (alumi ir kitais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršytų 7,5 proc.), o šių metų Kretingos miesto šventės vakarinėje dalyje prekyba alkoholiniais gėrimais būtų draudžiama.
Savivaldybės administracijos parengtas sprendimo projektas dar bus teikiamas svarstyti Tarybos komitetams. Sprendimą dėl alkoholio prieinamumo ir jo vartojimo ribojimo šių metų švenčių ir renginių dienomis balandžio 27 dieną vyksiančio posėdžio metu priims Savivaldybės taryba.

Skaityti 421 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke