Savireklama

Mokėsi priimti pabėgėlius Pirmo puslapio

  • %PM, %13 %800 %2017 %18:%Gegužė

Kęstutis GABŠYS

Kretingos rajono savivaldybėje surengtos stalo pratybos, kuriose įvairios Kretingos rajono savivaldybės institucijos kūrė planus ir scenarijus, ką jos darytų, jei netikėtai Kretingoje reikėtų priimti ir apgyvendinti specifinę grupę žmonių.
Pratybų stebėtojai gerai įvertino Kretingos rajono savivaldybės institucijų gebėjimus spręsti panašaus pobūdžio problemas. Tuo tarpu Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis išreiškė viltį, kad pratybose sukauptų žinių panaudoti niekada nereikės.
Pagal Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus parengtą pratybų legendą, pabėgėlių centre Klaipėdoje įvyksta nelaimė ir Kretingos savivaldybėje tenka priimti 19 pabėgėlių šeimų iš Sirijos, iš viso 74 asmenis. Juos ketinama priimti ir apgyvendinti Kretingos S. Daukanto progimnazijos patalpose.
Stalo pratybos nuo lauko pratybų skiriasi tuo, kad jomis siekiama planuoti ir modeliuoti įvairias ekstremalias situacijas, galimas kilti problemas ir diskutuojama dėl jų sprendimo būdo. Vykdant stalo pratybas tikimąsi, kad jų dalyviams, kilus realiai problemai, nebereikės streso sąlygose karštligiškai diskutuoti dėl savo veiksmų.
Klausimų per dvi valandas trukusias pratybas kilo labai daug ir įvairių. Kaip bus paruošiamos mokyklos patalpos, parvežami pabėgėliai, užtikrinama viešoji tvarka, pabėgėlių maitinimas, sveikatos priežiūra, laisvalaikis, higienos poreikiai? Galiausiai savivaldybės institucijos turėjo spręsti, kaip bus organizuojamas laikinai savo mokyklos netekusių S. Daukanto progimnazijos mokinių ugdymo procesas. Pratybų dalyviai ne į visus kilusius klausimus sugebėjo pateikti išsamius ir konkrečius atsakymus, tačiau šiuo atveju reiktų vadovautis kariška išmintimi – sunku pratybose, lengva mūšyje. Ir, žinoma, lieka pritarti Administracijos direktoriaus pavaduotojui ir tikėtis, kad panašios nelaimės Kretingos rajoną ir mūsų bendruomenę aplenks.

Skaityti 410 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Liepa 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Mes Facebooke