Savireklama

Skirs premijas Pirmo puslapio

  • %PM, %30 %679 %2017 %15:%Gegužė

Kretingos rajono savivaldybės taryba pritarė, kad Savivaldybės kultūros ir meno premija būtų skirta penkiems žinomiems rajono žmonėms. Premija jiems bus įteikta birželio 17 dieną, per Kretingos miesto šventę ir šv. Antano atlaidus.
Kretingos rajono savivaldybės kultūros ir meno premiją už reikšmingą etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą gaus M. Valančiaus viešosios bibliotekos Darbėnų filialo vyresn. bibliotekininkė Danutė Paulikienė, už aktyvią ir reikšmingą kūrybinę ir kultūrinę veiklą – Kretingos rajono kultūros centro liaudiškų šokių grupių „Toncius“ ir „Rangė“ vadovas Andrius Razmus, už reikšmingas personalines parodas, išskirtinę kultūrinę-švietėjišką veiklą – tautodailininkas Edvardas Tedevušas Stalmokas, už reikšmingą etninės kultūros ir paveldo puoselėjimą – Lietuvos Respublikos meno kūrėjas Virgilijus Vaičiūnas, už aktyvią ir reikšmingą kūrybinę ir kultūrinę veiklą – Kretingos kultūros centro Kūlupėnų skyriaus meno vadovas Antanas Žvinklys.
Kandidatus Premijai gauti pasiūlė Kretingos rajono kultūros centras, Savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka, Kretingos rajono profesionalių menininkų klubas PINX bei rajono Savivaldybės administracijos Kultūros skyrius.
Šie metai – vienuolikti, kai rajono meno ir kultūros kūrėjams – asmenims, kolektyvams, kūrėjų grupėms bei rajono kultūros įstaigoms už pastarųjų metų reikšmingą ir aktyvią kultūrinę veiklą skiriamos Savivaldybės kultūros ir meno premijos. Nuo 2006 m. teikiamomis premijomis siekiama įvertinti ir pagerbti Kretingos rajono žmones, kurie kultūros ir meno darbais, turinčiais išliekamąją vertę, bei kultūrine, kūrybine veikla garsina Kretingą, yra pelnę pripažinimą ne tik rajone, bet ir respublikoje, užsienyje. Kandidatus premijai gauti gali siūlyti rajono kultūros įstaigos, visuomeninės organizacijos, kūrybinės sąjungos, Savivaldybės Kultūros skyrius, privatūs asmenys, taip pat gali siūlytis patys darbų autoriai.
Kasmet skiriamos ne daugiau kaip penkios premijos, kurios dydis – 600 eurų. Laureatui išmokama ne tik premija, bet ir įteikiamas apdovanojimą liudijantis dokumentas, pasirašytas Savivaldybės mero.
Kita Kultūros ir meno premija tam pačiam asmeniui gali būti skiriama ne anksčiau kaip po 5 metų.

„Švyturio“ inf.

Skaityti 433 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke