Savireklama

Skelbia karą nevalyviems šeimininkams Pirmo puslapio

  • %PM, %28 %728 %2017 %16:%Birž

Kęstutis GABŠYS
Kretingos miesto seniūnijos seniūnas Stanislovas Juknevičius ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausioji specialistė Zita Abelkienė tikrino, kaip Kretingos miesto gyventojai laikosi Savivaldybės tarybos patvirtintų miesto tvarkymo taisyklių. Savivaldybės darbuotojus labiausiai domino, ar žemės sklypų savininkai privačioje valdoje šienauja žolę, tvarko namų aplinką, pasirūpina, kad nenaudojami pastatai būtų aptverti, sandariai užkalti ir nekeltų grėsmės aplinkiniams. Seniūno pastebėjimu, tokia kontrolė duoda savo vaisių: vis daugiau laikinai nenaudojamų žemės sklypų savininkų reguliariai šienauja priklausančius sklypus, neleidžia ten kauptis šiukšlėms. Tačiau vis dar yra ir piktybinių pažeidėjų, kurie bet kokius raginimus tvarkytis paprasčiausiai ignoruoja.

Miesto piktžaizdės
S. Juknevičius ir Z. Abelkienė tikrinimą pradėjo nuo dviejų nekilnojamo turto objektų Mėguvos ir Tiekėjų gatvėse. Susidaro įspūdis, kad pastatus įsigiję asmenys ar bendrovės tiesiog nusprendė investuoti laisvas lėšas ir „laukti geresnių laikų“. Pastatas-vaiduoklis Mėguvos gatvėje, pažymėtas trečiuoju numeriu, pasitiko nešienauta žole, pradėjusiais želti krūmynais ir besiformuojančiu sąvartynu. „Labai gaila, kad vaiduokliu pavirto pastatas, esantis pačiame miesto centre. Žolė aplink pastatą turėtų būti kaip Rotušės aikštėje, tuo tarpu ji tėra nupjauta tik ten, kur, ruošiantis miesto šventei, teritoriją šiek tiek sutvarkė „Kretingos komunalininko“ darbuotojai“ , – sakė Kretingos seniūnas.
Geresnių laikų greičiausiai laukia ir 8 hektarų plotą Tiekėjų gatvėje Nr. 19 įsigijęs žemės savininkas. Seniūno teigimu, šis asmuo jau dvejus metus puikiai naudojasi įstatymų spragomis ir jo niekaip nepavyksta įtraukti į savo žemės sklypo netvarkančių savininkų sąrašą. „Jau dvejus metus savininkui siunčiu raštus, kviečiuosi atvykti į seniūniją, kartais net pavyksta jam prisiskambinti, tačiau nė vieno oficialaus laiško jis nepriima ir taip sankcijų išvengia“ , – pasakojo S. Juknevičius.

Žolė iki krūtinės
Seniūnas bei Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai asmenims, piktybiškai neprižiūrintiems savo pastatų bei žemės sklypų, turi teisę surašyti Administracinių pažeidimų protokolus ir skirti baudas. Tiesa, tai yra kraštutinė poveikio priemonė ir tikslo pasipinigauti Savivaldybė neturi.
Būna, kad žemės sklypų ir pastatų tvarkymo darbus trukdo trys tarpusavyje nesutariantys savininkai, pasikeitę verslo planai. Tačiau tikrinimo metu dėmesį labiausiai atkreipė savininko pardavinėjamas žemės sklypas, kur lentelę su užrašu „Parduodama“ dengė žmogaus krūtinę siekianti žolė. Potencialus sklypo pirkėjas tikrai neturi jokios galimybės iš gatvės pastebėti šios lentelės ir joje nurodyto savininko telefono numerio.

Fekalijos į darželį
Savivaldybės specialistai patikrino ir lopšelio-darželio „Žilvitis“ administracijos skundą, kad šalia darželio F. Janušio gatvėje esančio namo gyventojas lauke, šalia įstaigos tvoros, pila fekalijas. Namo duris atidaręs vyriškis prisistatė esąs nuomininkas. Į pastabą, kad darželio administracija skundžiasi dėl pilamų fekalijų, vyriškis atsakė, jog darželio vadovybė pati nežino, ko nori. Jai viskas esą negerai. Paaiškėjo, kad namas neturi centralizuoto vandentiekio ir kanalizacijos. Vyriškis prisipažino savo reikmėms naudojantis biotualetą, o jo turinį iš tikrųjų išpila lauke. Savivaldybės darbuotojai nusprendė raštu įspėti namo savininką, kad jis užtikrintų nuotekų išvežimą iš savo namo.

Tikrins dar kartą
Savo sklypų netvarkantiems šeimininkams įstatymais numatytos finansinės sankcijos. Iki liepos 1 d. kiekvienas žemės sklypo savininkas privalo nušienauti savo žemės sklypo teritoriją. Priešingu atveju savivaldybė turi teisę tokį sklypą įtraukti į apleistų ir netvarkomų žemės sklypų sąrašą. Tokių sklypų savininkai mokės kelis kartus didesnį žemės mokestį. Suėjus minėtam terminui, Kretingos miesto seniūnas ketina dar kartą atidžiai apžiūrėti miesto teritoriją – užfiksavus žemės sklypo netvarkymo faktą jis bus įtrauktas į apleistų ir netvarkomų sklypų sąrašą.

Skaityti 347 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke