Savireklama

Kare dėl sporto aikštelės – paliaubos Pirmo puslapio

  • %PM, %01 %558 %2017 %12:%Lie

Aistas MENDEIKA

Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo Tarybos narių ženkliukų dalybomis, tačiau ši ceremonija kretingiškių politikų nepadarė nuolaidesniais ir nesutrukdė energingai pasiginčyti bei pamėtyti krūvas akmenų į svetimus daržus.
Nuo šiol Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai turėtų būti nesunkiai atskiriami nuo kitų piliečių – juos atpažinti galima pagal įsegtus Tarybos narių ženklelius. Tik vargu ar visi, vaikščiodami gatvėmis, juos segės.
Neseniai ir Savivaldybės meras Juozas Mažeika pasipuošė naujomis regalijomis, kurias kretingiškiai gali pamatyti per įvairius renginius. Kada meras juos turi parodyti, reglamentuoja teisės aktai. Tačiau kada ženklelius turi segėti Tarybos nariai, nereglamentuoja niekas. Todėl vargu ar visus Tarybos narius gatvėje galėsime atpažinti pagal naujuosius jų skiriamuosius ženklus.
Paskutinysis prieš prasidedant politikų atostogoms – liepą posėdžio nebus, Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdis praėjo gana sklandžiai. Nors prieš jo pradžią Etikos komisijos pirmininkas Antanas Puodys šiek tiek pagardino košę pipirais – paskelbė komisijos atlikto tyrimo išvadas apie Tarybos bei komitetų lankomumą. Pasak jo, keli Tarybos nariai nuo šių metų pradžios praleido po vieną Tarybos posėdį. Kelis komitetų posėdžius irgi praleido kai kurie politikai. Pastaruosiuose daugiausiai nedalyvavo Tarybos narė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Dalia Martišauskienė.
Nedidelį Tarybos narių pasipiktinimą sukėlė A. Puodžio paskelbtas Etikos komisijos verdiktas – ketinantys nedalyvauti Tarybos ar komitetų posėdžiuose Tarybos nariai privalo apie tai argumentuotai pranešti. Ir ne bet kaip, o raštu. Taip pat, to nepadarę iš anksto ir posėdyje nedalyvavę, politikai turėtų pateikti raštišką pasiaiškinimą. Kitaip tariant, pažymą, pateisinančią posėdžio praleidimą.
Tokį reikalavimą Tarybos narys Darius Petreikis palygino su mokyklose reikalaujamomis pažymomis, jei mokinukas praleidžia pamokas. „Kur reglamentuojama, jog Tarybos nariai lyg mokinukai mokykloje turi atnešti praleidimus pateisinančias pažymas?“ – klausė jis. Etikos komisijos pirmininkas A. Puodys į šį klausimą atsakyti negalėjo, tačiau pasipiktinusiuosius nuramino meras J. Mažeika, Tarybos narius informavęs, jog kai kurie teisės aktai tai daryti rekomenduoja, bet tai nėra privaloma.
Įteikę puokštę rožių Tarybos nariai į užtarnautą poilsį palydėjo Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ direktorę Mildą Žilienę. Atsisveikinimo ceremoniją truputį apkartino Tarybos narės Dalios Martišauskienės pastebėjimas dėl beatodairiškų panašių prašymų tenkinimų. Pasak jos, jau bene penkios ugdymo įstaigos neturi nuolatinių vadovų. „Kokią kadrų kaitos strategiją mato rajono vadovai?“ – klausė D. Martišauskienė.
Meras patikino, jog nuolat skelbiami konkursai ugdymo įstaigų vadovų postams užimti, tačiau jų priėmimo tvarką nustato ne savivaldybės, o aukštesnių institucijų teisęs aktai.
Kretingiškiai politikai aršiausiai susigrūmė svarstant sprendimo projektą dėl sporto aikštelės Kretingos dvaro parko teritorijoje demontavimo.
Apie tai Tarybos nariai diskutavo gegužę įvykusiame Tarybos posėdyje ir nutarė klausimo svarstymą atidėti kitam posėdžiui. Užvakar paaiškėjo, jog vieno mėnesio nepakanka, kad būtų išsiaiškintos visos aplinkybės.
Daugelį metų neprižiūrima bei niekam nereikalinga sporto aikštelė dabar tapo beveik strateginiu objektu, dėl kurio išlikimo kai kurie Tarybos nariai, atrodo, gultų ir po traukiniu. Socialdemokratas Alvydas Jonaitis pranešė kolegoms, jog surinko 365 žmonių parašus, kurie yra už tai, kad parko teritorijoje būtų atnaujinta sporto aikštelė. Kitų politikų nuomone, reikia atkasti po ja esančius trečiojo fontano griuvėsius ir atstatyti patį fontaną.
Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko, susitikime su paveldosaugininkais paaiškėjo, jog apie sovietiniais laikais įrengtos sporto aikštelės atnaujinimą negali būti ir kalbos, nes ji esanti saugomoje teritorijoje.
Būtent ši informacija ir sukėlė bene didžiausią kai kurių Tarybos narių pasipiktinimą. Esą taikomi dvigubi standartai – šalia bendrovei „Ringesta“ priklausančio pastato, irgi esančio saugomoje teritorijoje, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę galima, o sportui skirtos aikštelės ne.
Mūšis tapo toks karštas, jog prireikė penkių minučių pertraukos, kurios paprašė Socialdemokratų frakcija.
Pailsėję ir pasitarę Tarybos nariai socialdemokratai bei konservatoriai, nors tarėsi atskirai, vis dėlto nusprendė vienodai – sporto aikštelės likimo nuosprendžio priėmimą atidėti neribotam laikui ir sudaryti darbo grupę, kuri kruopščiai išanalizuotų susidariusią situaciją. Matyt, darbo grupė taip pat turėtų nuspręsti, kas muziejaus parkui reikalingiau – sporto aikštelė ar istorinis fontanas.
Tarybos narių balsų dauguma taip ir nuspręsta. Tik kai kurie Tarybos nariai nuogąstavo, kad į darbo grupę gali nepakliūti specialistai. Tačiau meras J. Mažeika nuramino, jog sudarant darbo grupes visada laikomasi teisės aktų reikalavimų, o kas darbo grupėje dirbs iš politikų, spręs frakcijos.

Skaityti 345 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke