Savireklama

Vaikams padės budintys globotojai Pirmo puslapio

  • %PM, %01 %565 %2017 %12:%Lie

Kęstutis GABŠYS

Kretingos rajono taryba patvirtino Budinčio globotojo veiklos organizavimo aprašą. Kretingos rajone, kaip ir kitose Lietuvos savivaldybėse, pradės veikti budinčio vaikų globotojo institutas. Nuo šiol dėl įvairių priežasčių iš biologinių tėvų paimtas vaikas gyvens ne socialinės globos institucijoje (Kretingos atveju – Socialinių paslaugų centre), o bus perduotas specialiai parinktam ir apmokintam budinčiam globotojui. Valstybės institucijos siekia, kad tokio vaiko gyvenimo sąlygos kuo labiau būtų panašios į gyvenimo šeimoje.
Aplinka, artima šeimai
Įvesdama vaikų budinčio globotojo institutą valstybė laipsniškai siekia atsisakyti didelių vaikų globos namų. Vaikų globos politikos institucinė pertvarka yra orientuojama į vaikų saugumo užtikrinimą savo šeimose (tam stiprinama pagalba šeimai), skatinama globa ir įvaikinimas arba kuriama šeimai artima bendruomeninio tipo globos aplinka. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Vaikų skyriaus vedėja Dainora Bernackienė teigė, kad budinčio vaikų globotojo institutas atsirado siekiant, kad iš krizinėse situacijoje atsidūrusių šeimų paimtiems vaikams nereikėtų atsidurti vaikų globos namuose. „Bet kuriuo paros metu vaikai galėtų patekti pas budinčius globotojus – į saugią ir jaukią šeimos aplinką pas tam specialiai parengtus žmones, kurie jais tinkamai rūpintųsi, kol vaiko šeimai būtų teikiama pagalba, kad būtų saugu vaikui grįžti, arba kol būtų surasti nuolatiniai globėjai. Taip geriau užtikrinamos tinkamos sąlygos vaikams ir geriau atliepiami jų emociniai poreikiai“ , – budinčio globotojo institucijos vaidmenį aiškino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistė.
Budinčio globotojo veiklos organizavimo aprašą Kretingos rajono savivaldybėje rengusi Kretingos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė „Švyturiui“ teigė, kad pagal patvirtintą aprašą budinčiu globotoju galės dirbti bet kuris Kretingos rajono gyventojas, gavęs savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus leidimą, baigęs specialius globotojų mokymus ir sudaręs sutartį su Socialinių paslaugų centru. „Vienas globotojas laikinai globai (iki vienerių metų) galės priimti iki trijų vaikų. Skaičiuojame, kad Kretingos rajone pakaks dviejų tokių budinčių globotojų. Artimiausiu metu savivaldybės interneto svetainėje ir rajono spaudoje paskelbsime informaciją apie budinčių globotojų atranką ir tikimės, kad tokius žmones rajone mums pavyks rasti“ , – sakė vedėja.
Budinčiam globotojui teikiant vaiko priežiūros paslaugas, dirbant su biologine šeima, kad vaikas į ją būtų grąžintas kuo greičiau, padės Socialinių paslaugų centro darbuotojai. Jeigu to dėl tam tikrų priežasčių nebus galima padaryti, jie talkins ir ieškant vaikui nuolatinio globėjo.
Už paslaugas gaus atlygį
Budinčio globotojo paslaugų teikimo apraše numatyta, kad šią socialinę paslaugą teikiančiam asmeniui už vaiko globą bus atlyginta. Budintis vaiko globotojas paslaugas teiks pagal individualios veiklos pažymą ir sutartį su Socialinių paslaugų centru. Kol globotojo šeimoje nebus vaikų, Kretingos rajono savivaldybė jam mokės kasmėnesinį 0,75 minimalaus mėnesinio dydžio atlygį. Kai globotojo namuose vaikas pradės gyventi, kasmėnesinė išmoka padidės iki 0,8 MMA. Priklausomai nuo amžiaus, vaiko neįgalumo ir kitų specialiųjų poreikių, globotojas gaus nuo 1 iki 1,25 MMA dydžio vienkartinę išmoką. Minimalus mėnesinis atlygis šiuo metu yra 380 Eurų. Kiekvienam vaikui išlaikyti Kretingos rajono savivaldybė ketina skirti 2 bazinių socialinių išmokų dydžio kasmėnesinę piniginę išmoką (bazinis socialinių išmokų dydis šiuo metu siekia 102 eurus) bei vaiko globos išmoką iki 152 Eur.
Budinčiam globotojui bus keliami ir tam tikri reikalavimai. Pirmiausia, budinčiu globotoju ketinantis būti asmuo (šeima) privalo turėti tam pritaikytas gyvenamąsias patalpas. Jose turėtų būti bent du kambariai, kad juose galėtų gyventi skirtingų lyčių vaikai. Dėmesys bus kreipiamas ir į globotojų reputaciją, pasirengimą teikti tokias paslaugas.
D. Blagnienės teigimu, budintys globotojai pirmuosius vaikus Kretingoje bus pasirengę priimti po Naujųjų metų.

veidas.lt fotografija

Skaityti 946 kartai Atnaujinta %PM, %01 %569 %2017 %12:%Lie

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Gegužė 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Mes Facebooke