Savireklama

Kontrolės komitete – nauji vėjai Pirmo puslapio

  • %PM, %05 %633 %2017 %14:%Lie

Aistas MENDEIKA

Prieš iškeliaudami atostogauti Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai patvirtino naujos sudėties Kontrolės komitetą bei naują pirmininką. Į kurią pusę papūs vėjai atsiradus naujiems veidams parodys laikas, bet pasikeitusioms jo narių kandidatūroms dauguma pritarė beveik be ginčų.
Neseniai Savivaldybės taryboje atsiradusi oficiali opozicija pareikalavo jai priklausančių Kontrolės komiteto narių kėdžių. Į komitetą jokiai frakcijai nepriklausantys Tarybos nariai tvarkiečiai Vaidas Butkevičius ir Edmundas Valantiejus delegavo pastarąjį, užėmusį iki šiol buvusios komiteto narės Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovės Dalios Martišauskienės kėdę.
Iš Kontrolės komiteto narių išbraukta D. Martišauskienė suabejojo teisiniu tokio sprendimo teisėtumu. Pasak jos, vargu ar gali du Tarybos nariai sudaryti grupę, o jos, irgi nepriklausančios jokiai frakcijai, niekas nuomonės dėl Kontrolės komiteto sudėties neklausė. „Dažnai kėliau daugumai nepatogius klausimus, todėl dabar iš Kontrolės komiteto esu eliminuojama“, – prieš balsavimą Tarybos daugumai priekaištavo politikė.
Savivaldybės meras Juozas Mažeika šiuos jos žodžius truputį pakoregavo. Anot mero, D. Martišauskienė ne eliminuojama, o tik daromas komiteto sudėties pakeitimas.
Taip pat pasikeitė ir Kontrolės komiteto pirmininkas. Tarybos posėdyje naujuoju pirmininku patvirtintas opozicijos atstovas Antanas Kalnius, kurį delegavo opozicija. Jis šiame poste pakeitė valdančiosios daugumos atstovą socialdemokratą Alvydą Jonaitį, kuris, mero J. Mažeikos teikimu, nuo šiol sėdės Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo kėdėje.
Ruošiantis balsuoti dėl Kontrolės komiteto pirmininko kandidatūros savo nuomonę išsakė Tarybos narys Povilas Turauskis. Jis patikino susilaikysiąs, nes abejojantis A. Kalniaus atsakingumu. „Jis neseniai perbėgo iš vienos frakcijos į kitą, o toks elgesys, manau, negerina atsakingo politiko įvaizdžio“, – sakė P. Turauskis.
Nuo šiol Kontrolės komitete darbuosis penki nariai – komiteto pirmininkas, visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ atstovas Antanas Kalnius, pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Alvydas Jonaitis, tvarkietis Edmundas Valantiejus, liberalsąjūdietis Almantas Skruibys ir konservatorius Saulius Šopaga.

Skaityti 395 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Liepa 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Mes Facebooke