Savireklama

Salantai – Mažosios Lietuvos kultūros sostinė Pirmo puslapio

  • %PM, %19 %699 %2017 %15:%Lie

Sandra ČEPULYTĖ
Salantų kultūros centro renginių organizatorė

Tęsiant gražų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių judėjimą, prasidėjusį nuo Naisių, Lietuvos kaimo bendruomenių asociacijos ir Lietuvos kultūros ministerijos sprendimu išrinktos 2018 metų Mažosios Lietuvos kultūros sostinės. Tarp 10 šauniausių kaimų ir miestelių, kurie galės ne tik pasidžiaugti šiuo pripažinimu, bet ir deramai pateisinti kultūrą puoselėjančio kaimo ar miestelio vardą, yra ir Salantai.
„Kultūroje visuomet slypi galimybė išlaisvinti žmogų, padėti susigaudyti gyvenime, galimybė ugdyti skonį, distanciją, pasitikėjimą savimi ir kritiškumą. Kultūra yra žmogaus universalumas, lankstumas, atvirumas kaitai ir laisvei“ – teigia filosofas, poetas Liutauras Degėsys.
Nepaneigiama tiesa, kad dalyvaudamas kultūrinėje veikloje žmogus atsipalaiduoja, atsikrato neigiamų emocijų, išsilaisvina iš slegiančios rutinos, prisipildo naujų minčių ir idėjų, taip tapdamas laisvu, atviru ir universaliu.
Salantai – nedidelis, tačiau puikų kultūrinį gyvenimą turintis miestas. Miesto centre įsikūręs Kultūros centras nuolatos kviečia gyventojus ir miesto svečius dalyvauti įvairiuose renginiuose – nuo parodų iki koncertų. 2018 metais Salantuose kultūrinio gyvenimo progresas žmonių „apetitą“ kultūrai tik dar labiau padidins.
Salantai – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė. Šį titulą kartu su mumis neš dar 9 Lietuvos kaimai ir miesteliai iš kitų regionų: Antanavas (Kazlų Rūdos sav.), Aukštadvaris (Trakų r.), Kražiai (Kelmės r.), Laukuva (Šilalės r.), Šiluva (Raseinių r.), Tverai (Rietavo sav.), Užpaliai (Utenos r.), Vaškai (Pasvalio r.), Viečiūnai (Druskininkų sav.).
„Naisių vasaros“ festivalio metu skelbiamų Mažųjų sostinių vėliavą ir diplomą atsiėmė Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė.
Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardas kaimams ir miesteliams teikimas nuo 2015 metų. Jo tikslas – suburti bendruomenes intensyvesnei kultūrinei veiklai, skatinti naujas formas, taip pat bendradarbiauti vieniems su kitais.

Skaityti 421 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Liepa 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Mes Facebooke