Savireklama

Išsakė, kuriems projektams norėtų gauti lėšų Pirmo puslapio

  • %PM, %25 %677 %2017 %15:%Lie

Kęstutis GABŠYS

Kretingos mieste veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms ir bendruomenėms pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos patvirtintą vietos bendruomenių veiklos stiprinimo programą numatyta skirti kiek daugiau kaip 15 tūkstančių eurų. Ministerijos patvirtintoje lėšų skirstymo tvarkoje numatyta, kad nustatyti bendruomenių veiklos vystymo prioritetus, pagal kuriuos bus vertinamos pateiktos paraiškos, privalo vietos bendruomenių ir seniūnaičių išplėstinė sueiga. Į tokią praėjusią savaitę buvo susirinkę Kretingos miesto seniūnijos seniūnaičiai bei miesto teritorijoje veikiančių vietos bendruomenių atstovai.
Jie pristatė savo veiklą bei išsakė pageidavimus, kokioms veikloms prašytų finansavimo iš šiai programai skirtų lėšų.
Originalumu išsiskyrė Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Kretingos viltis“ atstovės Birutės Viskontienės idėja. Ji pasiūlė Kretingos miesto viešosiose erdvėse pastatyti sūpynes neįgaliems vaikams, į kurias būtų galima įvažiuoti neįgaliojo vežimėliu. Deja, viena tokia supynė kainuoja apie 6 tūkstančius eurų, o programa ilgalaikiam turtui įsigyti leidžia skirti ne daugiau 20 procentų projekto lėšų nuo visam projektui įgyvendinti numatytos sumos.
Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kretingos bendrijos atstovas organizacijai prašė 6 tūkstančių eurų – aktyviems ir daug keliaujantiems bendrijos nariams trūksta lėšų transportui, Trečiojo amžiaus universiteto atstovė 800 eurų prašė šiaurietiškoms lazdoms pirkti, rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ nariai pageidautų 1 tūkst. eurų, už kuriuos įsigytų du kinus, rodomus lauke, lėšų skirtų seminarui ir konferencijai rengti. Savo pageidavimus taip pat pateikė Šaulių kuopos, Jauryklos bendruomenės, Briedžio gatvės atstovai.
Sueigos dalyviai nusprendė patvirtinti visas 6 ministerijos patvirtintas bendruomenių veiklos skatinimo kryptis, pagal kurias galima teikti paraiškas veiklai finansuoti. O tai yra socialinė veikla, skirta socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir grupėms; vaikų ir jaunimo užimtumas (renginių, stovyklų ir kitų prasmingų veiklų organizavimas, skatinantis asmeninių ir socialinių gebėjimų ugdymą); kultūrinė ir švietėjiška veikla; sporto ir sveikatinimo veikla; bendruomeninė ir kita vietos bendruomenės sutelktumą ir gyvenimo kokybę gerinanti veikla; bendruomenės akcijos ir iniciatyvos viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, t.y. parkų, sporto ir poilsio, vaikų žaidimo aikštelių, kitų bendruomenės teritorijoje esančių rekreacijos vietų sutvarkymas, taip pat viešo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams. Paraiškas gali teikti nevyriausybinės organizacijos, vietos bendruomenės ir religinės organizacijos, kurios privalo būti registruotos ir veikti Kretingos mieste. Paraiškas projektams finansuoti iki rugpjūčio 3 dienos priima Kretingos rajono savivaldybės administracija. Paraiškas vertins ir lėšas skirstys išplėstinė seniūnaičių ir vietos bendruomenių sueiga.

Skaityti 326 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Birželis 2018
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mes Facebooke