Savireklama

Komisija daugelį prašymų patenkino Pirmo puslapio

  • %PM, %28 %720 %2017 %16:%Lie

Aistas MENDEIKA

Savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdyje daugiausia svarstyti gyventojų prašymai dėl naujų kelio ženklų bei greitį ribojančių kalnelių įrengimo. Vieni jų patenkinti, kiti bus svarstomi vėliau, kai komisijos nariai išvykoje savo akimis pamatys situacijas ir nuspręs, reikia ką nors tobulinti ar ne.
Prieš prasidedant posėdžiui Eismo saugumo komisijos narys Antanas Puodys informavo, jog gyventojai skundėsi dėl perpildytų autobusų penktadienių vakarais, apie 17 val. važiuojančių maršrutu Kretinga-Palanga. Pasak jo, iš darbo grįžtantys keleiviai paprasčiausiai nebetelpa.
UAB „Kretingos autobusų parkas“ direktorius Arvydas Dyburys patikino, jog nedelsiant į keleivių nusiskundimus bus atsižvelgta ir surastas problemos sprendimo būdas.
Kretingos miesto Akmenės gatvės gyventojai prašė išsiaiškinti, ar tikslingas dabartinis ženklinimas – įrengti automobilių eismą draudžiantys ženklai. Pasak jų, baiminamasi, jog giminaičiai nebegalės atvažiuoti į svečius, nes bus baudžiami.
Komisijos pirmininkas Povilas Černeckis išsakė savo nuomonę, jog Akmenės gatvėje automobilių eismą draudžiančių ženklų keisti nereikia, nes aptarnaujantis transportas, taip pat ir giminaičiai, kaip, beje, ir patys gyventojai, važiuoti gali. Tačiau, pasak P. Černeckio, reikėtų vietoje, kur gatvė labai susiaurėja, įrengti pirmumo teisę nurodančius kelio ženklus.
Būtent toks sprendimas ir priimtas. Be to, Kretingos miesto seniūnija įpareigota išsiaiškinti, ar labai arti gatvės važiuojamosios dalies augančios gyvatvorės yra privačioje ar valstybinėje žemėje.
Patenkintas Statybininkų gatvės seniūnaičio Prano Liaučiaus prašymas Vytauto gatvėje, ties 71 numeriu pažymėto namu, kuriame įsikūręs Šeimos medicinos centras, įrengti pėsčiųjų perėją.
Seniūnaitis Vytauto ir Statybininkų gatvių sankirtoje prašė įrengti perėją bei greitį ribojantį kalnelį. Komisijos nario, Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Ričardo Kačino nuomone, šioje gatvėje prie minėto namo labiausiai tiktų iškelta pėsčiųjų perėja, kuri turėtų būti įrengta su apšvietimu.
Tokiai nuomonei pritarė ir komisijos pirmininkas P. Černeckis. Anot jo, akivaizdu, jog atsiradus Šeimos medicinos centrui pėsčiųjų srautas padidėjo, todėl perėja per gatvę yra būtina. Juo labiau, kad visoje Vytauto gatvėje yra tik dvi perėjos – viena viename jos gale, kita – kitame.
Pasiūlymui įrengti iškeltą ir apšviečiamą pėsčiųjų perėją Vytauto ir Statybininkų gatvių sankirtoje prieštaraujančių nebuvo, tačiau vieno komisijos nario nuomone, tai būtų tik nereikalingas pinigų išleidimas. Esą netoli Šeimos medicinos centro yra automobilių stovėjimo aikštelė, o pėsčiųjų ten labai daug nevaikšto. Be to, netoliese gyvenantis prašymo autorius tikriausiai nori turėti perėją šalia savo namų.
Vis dėlto kretingiškio prašymas bus patenkintas ir Vytauto gatvėje atsiras iškelta pėsčiųjų perėja.
Gyventojų prašymas įrengti sunkiasvorio transporto eismą ribojantį kelio ženklą Grafų Tiškevičių gatvėje, kur yra susikirtimas su nauju keliu, jungiančiu Padvarių kaimą su Kretinga, kol kas nepatenkintas. Eismo saugumo komisijos nariai nutarė patys apsilankyti šioje gatvėje ir įsitikinti, kad toks ženklas ten tikrai reikalingas. Be to, dar reikia išsiaiškinti, koks iš tikrųjų yra gatvės statusas, nes, pasak Kretingos seniūnijos seniūno Antano Gedmino, dalis gatvės yra privačioje žemėje.
Gyventojai skundėsi, jog Grafų Tiškevičių gatve, norėdami greičiau pasiekti rekonstruojamą Žemaitės alėją, naudojasi ir sunkiasvorio transporto vairuotojai, ir ūkininkai. Gatvės dalis žvyruota, todėl žmonės kenčia nuo keliamo triukšmo bei dulkių debesų.
Eismo saugumo komisija įpareigojo Kretingos miesto seniūniją Žemaičių gatvės 8 namo kieme surasti vietą, kurioje būtų galima pastatyti vienos neįgalios gyventojos automobilį. Moteris skundėsi, jog parvažiavus namo dažnai nebėra vietos automobiliui, todėl jį tenka palikti toli nuo namų, o vaikščioti jai labai sunku.
Komisijos nariai nusprendė atsižvelgti į neįgalios moters prašymą, tačiau galutinis sprendimas bus priimtas kitame posėdyje. Nutarta pirmiausia išsiaiškinti, kurioje vietoje galima pažymėti neįgaliųjų vairuotojų automobilių stovėjimo vietą. Taip pat Žemaičių gatvės gyventoja dar turės pateikti kai kuriuos dokumentus, įrodančius, jog automobilį vairuoja ji pati.
Kluonalių kaimo Tolių gatvėje kol kas greitį mažinančių kalnelių nebus. Eismo saugumo komisija nusprendė, jog jų įrengti bent jau dabar nereikia, nes toje vietoje yra gyvenvietės teritorija. Taip pat nereikalingi ir greitį ribojantys kelio ženklai, tačiau policijos pareigūnai turėtų Kluonaliuose apsilankyti dažniau ir sutramdyti mėgėjus viršyti greitį.
Pasak Eismo saugumo komisijos pirmininko P. Černeckio, negerai, jei greitį mažinančių kalnelių būna per daug. Galbūt vėliau, kai Kluonalių kaimo Tolių gatvėje atsiras daugiau gyventojų, juos įrengti ir bus tikslinga.

Skaityti 351 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Birželis 2018
S Pr A T K P Š
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Mes Facebooke