Savireklama

Tarybos nario bendrovei – įtarimai galima korupcija Pirmo puslapio

  • %PM, %01 %763 %2017 %17:%Rugs

Kęstutis GABŠYS

Ketvirtadienį posėdžiavusi Kretingos rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisija daugiausiai dėmesio skyrė buvusio bendrabučio esančio adresu Vilniaus g. 16 privatizavimui. Prieš penkerius metus įvykusio sandorio aplinkybės kausto kai kurių Tarybos narių dėmesį ir kaitina aistras, nes įtariama, jog minėtą pastatą nusipirkusi ir jį rekonstravusi kolegai Tarybos nariui Almantui Skruibiui priklausanti UAB „Ringesta“ galbūt ne viską darė teisėtai ir sąžiningai.

Prasidėjo nuo sporto aikštelės
Diskusijas dėl buvusio bendrabučio pastato privatizavimo skaidrumo sukėlė prie Kretingos sporto mokyklos esančios sporto aikštelės likučių likvidavimo idėja. Kai kurie Tarybos nariai siūlė šį kažkada buvusį aikštyną renovuoti ir toliau jį naudoti sporto reikmėms. Savivaldybės valdžia tokius siūlymus vadino populistiniais, teigdama, kad sporto aikštelė esanti kultūros vertybe pripažintoje Kretingos dvaro teritorijoje, todėl Kultūros paveldo departamentas (KPD) esą nepritartų aikštyno renovacijai.
Tada keli senbuviai Tarybos nariai priminė faktą, kad Kultūros paveldo departamentas anksčiau buvo nurodęs, jog buvusiame bendrabučio pastate po privatizacijos turėtų būti įrengtas viešbutis ar koks nors kitas turistinės paskirties objektas, o šiems pastatams niekada nebus suformuotas žemės sklypas. Tarybos narys Jonas Drungilas, tuo metu buvęs Savivaldybės turto privatizavimo komisijoje, pasakojo, kad dėl tokių KPD reikalavimų potencialūs pirkėjai atsisakydavo dalyvauti privatizacijos aukcionuose. Komisija, norėdama parduoti pastatą kelis kartus mažino pradinę parduodamo turto kainą. Taip buvusio bendrabučio kaina nuo 800 tūkst. litų (bemaž 232 tūkst. eurų) sumažėjo iki 320 tūkst. litų (bemaž 93 tūkst. eurų). Už tokią sumą minėtą objektą 2013 metais įsigijo bendrovė „Ringesta“.

Valdo ir sporto mokyklos žemę
Antikorupcijos komisijos narių dėmesį patraukė faktas, jog po privatizacijos čia neatsirado viešbutis ar kitas turistinės paskirties statinys. „Ringesta“ toliau rekonstravo gyvenamosios paskirties statinį. Bendrovė 2014 metais su Nacionaline žemės tarnyba sudarė valstybinės žemės nuomos 56 metų laikotarpiui sutartį. Šalia pastato, Dvaro parko teritorijoje įrenginėjama automobilių stovėjimo aikštelė. Žodžiu, „Ringesta“ atlieka darbus, kuriems KPD prieštaravo ir taip atbaidė potencialius investuotojus.
Toliau ėmė aiškėti dar skandalingesnės detalės. Antikorupcijos komisijos narys Steponas Baltuonis posėdžio dalyviams pateikė informaciją, kad 2014 metais Nacionalinė žemės tarnyba bendrovei „Ringesta“ išnuomojo 41 aro dydžio žemės sklypą, ant kurio stovi ne tik buvusio bendrabučio, tačiau ir savivaldybei priklausančios Sporto mokyklos pastatas!
Savivaldybės vadovams ši naujiena nebuvo lyg perkūnas iš giedro dangaus. Meras Juozas Mažeika teigė, jog tai buvusi „žmogiškoji klaida“. Šiuo metu Savivaldybė rengia dokumentus, kuriais Sporto mokyklos pastatui eksploatuoti reikalinga žemė bus susigrąžinta iš statybų bendrovės. Administracijos direktorius Virginijus Domarkas Antikorupcijos komisijos nariams teigė, kad artimiausiu metu ketina suformuoti darbo grupę, kuri peržiūrėtų visas procedūras ir prireikus iškeltų atskirų Administracijos darbuotojų atsakomybės klausimą.

Klaidą pastebėjo A.Skruibys?
Tarybos narys Antanas Kalnius komisijos posėdyje sarkastiškai klausė, kas nutiks, jei bendrovė „Ringesta“ nesutiks atsisakyti teisių į žemės nuomą? Šis klausimas galbūt buvo keliamas kiek per anksti. Almantas Skruibys, komentuodamas situaciją, „Švyturiui“ teigė, kad būtent jo iniciatyva Savivaldybė ir pastebėjo šią klaidą.
„Įsigijus nekilnojamo turto objektą reikia sudaryti pastato eksploatavimui reikalingos žemės nuomos sutartį. Kodėl NŽT mums išnuomavo 41 aro žemės sklypą, mes nežinome. Statyboms einant į pabaigą ir prireikus tvarkyti jų pabaigos dokumentus, pastebėjome šią klaidą ir prieš 2-3 mėnesius apie tai informavome Savivaldybę. Dabar Administracija rengia reikalingus dokumentus ir mes be jokių prieštaravimų atiduosime Sporto mokyklai priklausančią žemę“, – kalbėjo A.Skruibys.
Antikorupcijos komisijos nariai šį reikalą nusprendė tirti toliau. Jie ketina patikrinti visus statybų valdymo sistemoje „Infostatyba“ esančius dokumentus, susijusius su žemės tvarkymu, ūkinės veiklos ribojimu, kurių pagrindu buvo išduotos projektavimo sąlygos ir suteiktas statybos leidimas.

Skaityti 1366 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugsėjis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke