Savireklama

Prekybos vietos lengvins pinigines Pirmo puslapio

  • %PM, %05 %852 %2017 %19:%Rugs

Aistas MENDEIKA

Kretingos turguje savo užaugintą produkciją parduodantiems žemdirbiams, kitiems prekiautojams teks labiau papurtyti pinigines, nes padidėjo prekybos vietų kainos.
Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai ilgai nesiginčijo dėl prekybos vietų turguje kainų, nors priežasčių jas didinti lyg ir nebuvo. Pasak turgaus direktoriaus Nerijaus Tertelio, kainos ne didinamos, o tik suapvalinamos, kad būtų paprasčiau skaičiuoti.
Tačiau bėda ta, kad... į didžiąją pusę. Atrodo, jog kažkada buvęs populiarus teiginys „Perskaičiuota sąžiningai“ galiojo tik pereinant nuo lito prie euro. Pavyzdžiui, prekybos naujomis ne maisto prekėmis nuo grindinio vietos 1 kvadratinis metras iki šiol kainavo 3,57 euro, o dabar kainuoja 3,60 euro.
Kretingos miesto šventės metu tautodailininkams, pateikus pažymėjimus, už 6 kvadratinių metrų ploto prekybos vietą teks pakloti 10 eurų. Tiek pat turės sumokėti ir parduodantys žemės ūkio produkciją, daigus, sodinukus, gėles iš palapinių.
Norintys prekiauti šventės metu ir turintys Tautinio paveldo produkto bei Kulinarijos paveldo fondo sertifikatus prekiautojai už 6 kvadratinių metrų prekybos vietą mokės 20 eurų.
Pramogas siūlantys mugės dalyviai už vietą turės pakloti 30 eurų.
Brangiausiai prekybos vieta kainuos lauko kavinių šeimininkams – už 100 kvadratinių metrų vietą teks mokėti 80 eurų.
Kai kurių kategorijų prekiautojams bus taikomos nuolaidos. Didžiausia, 50 proc. nuolaida galės pasinaudoti neįgalieji ir per 70 metų amžiaus žmonės, prekiaujantys žemės ūkio produkcija, išauginta savo sodybiniuose sklypuose, pienu ir pieno produktais, turint Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą leidimą pieno produktų gamybai ūkiuose ir jų pardavimui, bei savo gamybos prekėmis, išsiperkant ne daugiau kaip po 2 mokamas prekybos vietas turgavietėje. Specialiai paskirtoje atskiroje prekybos zonoje lauko paviljone tokiems prekiautojams už prekybos vietą mokėti nereikės.
Kai kurių kitų kategorijų prekiautojams bus taikomos 20 bei 10 eurų dydžio nuolaidos.
Tarybos nariai turgaus direktoriui išsakė ir keletą priekaištų. Pasak Tarybos nario Vytauto Ročio, yra spragų organizuojant turgaus darbuotojų darbą.
N. Tertelis tikino, jog už prekybos vietas švenčių metų mokestis didesnis turėtų būti todėl, kad darbuotojams reikia sumokėti už viršvalandžius. Anot jo, rengiant muges tenka pasidarbuoti nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro.
V. Ročys turgaus direktoriui priminė, jog pagal įstatymą galima dirbti ne daugiau kaip 12 valandų per parą. „Jei žmonės dirba ilgiau, vadinasi, yra spragų organizuojant darbą“, – sakė V. Ročys.
Tarybos narį Antaną Kalnių labai sudomino tai, kaip turgaus direktorius ketina rinkti mokestį už vietas, kuriose švenčių metu pastatomos politinių partijų palapinės. Politikui irgi buvo priminta viena smulkmenėlė, jog partijų palapinėse jokia prekyba nevyksta.

Skaityti 408 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugsėjis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke