Savireklama

Kretingoje siūlys surasti harmoniją Pirmo puslapio

  • %PM, %15 %665 %2017 %14:%Rugs

Kęstutis GABŠYS

Kretingos rajono savivaldybė, vystydama rajono turistinį patrauklumą, nusprendė susikurti Kretingos prekės ženklą. Tai turėtų būti lengvai atpažįstamas grafinis simbolis ir tekstas, kuriama turėtų būti užkoduota Kretingos miesto tapatybė ir padėtų išskirti Kretingą iš kitų Lietuvos savivaldybių. Kretingos prekės ženklo kūrimo konkursą laimėjusi bendrovė „New Agency“ šią savaitę lankėsi Kretingoje ir pasitarime su Savivaldybės vadovais bei Administracijos specialistais norėjo „išgryninti“ Kretingos turistinės tapatybės portretą.
Konsultantai atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu turizmo organizatorių vaidmuo mažėja, vis daugiau žmonių patys planuoja keliones ir renkasi įvairius keliavimo būdus. Kretinga yra šalia Klaipėdos ir Palangos. Turistiniu požiūriu ten vyrauja urbanistinės, hedonistinės triukšmingos pramogos bei poilsis prie jūros. Pristatydama save kaip ramiam, pažintiniam ir kultūriniam turizmui palankų kraštą, Kretinga galėtų pasiūlyti turistams atkvykti čia, kai blogas oras, atsibosta gulėti pliaže ar tiesiog norisi pabėgti iš miesto šurmulio.
Kretingai pasiūlytos trys galimos turizmo tapatybės plėtros vizijos: ji turėtų tapti Vakarų Lietuvos kultūrinio turizmo centru, vilioti lankytojus unikaliu Vakarų Lietuvos religiniu ir istoriniu paveldu, pasiūlyti galimybę miesto svečiams ramiai pabūti gamtoje, padėti atgauti vidinę harmoniją. Pasitarime dalyvavusių Savivaldybės specialistų ir vadovų nuomone, išsiskirti iš kitų savivaldybių, pritraukti tuos turistus, kurie čia norėtų siekti dvasinės ir fizinės harmonijos, padėtų unikalūs Kretingos krašto gamtos, kultūros, istorijos paminklai bei vienuolyno kuriama ypatinga dvasingumo atmosfera.
Kretingos prekės ženklo konkursą laimėjusios bendrovės atstovas Laimonas Trota įsipareigojo per kelias savaites sukurti ir savivaldybės atstovams pristatyti šią turizmo plėtros viziją atitinkančius šūkius bei prekės ženklo (logotipo) grafinius eskizus. Pagal konkurso sąlygas bendrovė įsipareigojo sukurti Kretingos miesto turistinio prekės ženklo logotipą, užsienio turistus atvykti į Kretingą skatinantį šūkį anglų kalba, Kretingos miesto tapatybę atspindintį šūkį lietuvių kalba, kuris atspindėtų Kretingos bendruomenės kolektyvines vertybes bei skatintų žmones iš kitų miestų apsilankyti Kretingoje.
Statistikos departamento paskelbtoje informacijoje teigiama, kad 2017 metų II ketvirtį (kovo–gegužės mėnesiais) Kretingos rajone įsikūrusiuose viešbučiuose ir moteliuose gyveno 12600 Lietuvos ir užsienio turistų. Jų skaičius, palyginti su analogišku praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo net 155,2 procento.

Skaityti 492 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugsėjis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke