Savireklama

Ar keisis valdančioji dauguma? Pirmo puslapio

  • %PM, %10 %804 %2017 %18:%Spa

Aistas MENDEIKA

Kretingos rajono savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos gretose bręsta permainos. Gali atsitikti taip, kad kai kuriose svarbiose rajono valdžios kėdėse pasikeis sėdėtojai. Kokia kai kurių Tarybos narių ateitis, turėtų paaiškėti šią savaitę.
Praėjusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje socialdemokratas Valerijonas Kubilius paprašė mero Juozo Mažeikos suorganizuoti valdančiosios daugumos frakcijų susirinkimą ir diskusiją dėl teisėsaugininkų metamų įtarimų Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui. Pasak jo, reikia aptarti susiklosčiusią politinę situaciją ir išsiaiškinti, kaip reikės dirbti toliau.
„Nenorime daryti išvadų, jog visi yra nusikaltėliai, tik socialdemokratai ir konservatoriai švarūs. Teismas kol kas dar nieko neįrodė“, – sakė V. Kubilius, „Švyturiui“ komentuodamas savo pasiūlymą surengti valdančiųjų frakcijų susirinkimą.
V. Kubilius tikino, jog bent jau kol kas koks nors valdančiosios Tarybos daugumos skilimas negresia. Kita vertus, politikas suabejojo, ar teisinga, kad liberalai užima kai kuriuos postus. Anot jo, visa tai ir reikėtų išsiaiškinti.
Darbo partijos teisinės problemos, anot V. Kubiliaus, jau yra senos ir taip nebedomina, kaip liberalsąjūdiečių. Be to, atrodo, kad socialdemokratų jos nedomina dar ir todėl, kad kretingiškiai darbiečiai neužima itin svarbių postų. Todėl visas dėmesys skiriamas liberalsąjūdiečiams.
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Kretingos skyriaus pirmininkas, Tarybos narys Almantas Skruibys „Švyturiui“ teigė, jog apie būsimą susirinkimą žinantis tik tiek, kiek girdėjęs kalbant Tarybos posėdyje.
„Jei kokios nors valdančiosios daugumos, kuriai priklauso ir liberalų frakcija, diskusijos bus rengiamos, būtinai dalyvausime. Apskritai reikėtų dažniau visiems susirinkti ir padiskutuoti įvairiais rajonui svarbiais klausimais, o ne tik prieš Tarybos posėdžius svarstant būsimų sprendimų projektus“, – sakė A. Skruibys.
Pasak jo, daryti kokias nors išvadas dėl liberalsąjūdiečiams metamų įtarimų dar labai anksti. Juo labiau, dėl visos partijos. Tad kokių nors permainų Savivaldybės taryboje politikas irgi sako nenumatantis.
Nei valdančiajai daugumai, nei opozicijai nepriklausančios Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovės Dalios Martišauskienės nuomone, vargu ar apskritai reikalingos ir naudingos tokios diskusijos, kurios atneša tik sumaištį.
„Konservatoriai, socialdemokratai bei liberalai juk yra išsidaliję postus, gražiai sutaria, todėl V. Kubiliaus prašymas surengti diskusiją pirmiausia labai nustebino. Nebent yra kokių nors priežasčių, kurių mes nežinome, nes matome tik „paradinę“ valdančiosios daugumos partijų santykių pusę, – svarstė D. Martišauskienė. – Sutinku su tuo, kad negalima kaltinti visos partijos, jos skyrių kokiais nors nusikaltimais, kol niekas dar to neįrodė. Tačiau tai, kad pareikšti tokie įtarimai, meras, kuris išrinktas žmonių, manau, turėtų atkreipti į tai dėmesį ir pagalvoti, ar tikrai tokia valdančioji koalicija gali toliau sėkmingai dirbti“.
„Švyturio“ kalbinti Tarybos nariai buvo pakankamai santūrūs ir pasakoti, ką maišo verdančiame politinės sriubos puode, nelinkę, nors bent jau po kelis sakinius pasakė. Savivaldybės meras J. Mažeika apie numatomą valdančiosios daugumos pasikalbėjimą pakalbėjo trumpiausiai.
„Valdančiosios daugumos posėdis numatytas spalio 12-ąją. Jis bus uždaras, o posėdžiui pasibaigus bus parengtas pranešimas spaudai“, – sakė J. Mažeika.

Skaityti 437 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Rugsėjis 2018
S Pr A T K P Š
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Mes Facebooke