Savireklama

Politikų karas dėl šlavėjos atlyginimo Pirmo puslapio

  • %PM, %24 %686 %2017 %15:%Spa

Aistas MENDEIKA

Šią savaitę įvykusiuose Kretingos rajono savivaldybės tarybos Ekonominės plėtros ir ūkio bei Kontrolės komitetuose daugiausiai diskusijų kilo svarstant SĮ „Kretingos komunalininkas“ atlygintinų paslaugų kainas. Kai kurie Tarybos nariai abejojo, ar ne per daug ketinama mokėti darbininkams už kai kuriuos jų atliekamus darbus. Taip pat suabejota ir dėl kai kurių paslaugų teikimo būtinumo.
Paskutinį kartą SĮ „Kretingos komunalininkas“ teikiamų atlygintinų paslaugų kainas Savivaldybės taryba tvirtino 2014-aisiais. Pasak įmonės direktorės Renatos Surblytės, atėjo laikas jas vėl peržiūrėti, nes pagal anksčiau patvirtintus įkainius pasidarė itin sudėtinga apskaičiuoti kai kurių darbų įkainius.
Kad kretingiškiai komunalininkai padarė didelį darbą ir suskaičiavo visus smulkius jų atliekamus darbelius bei juos įvertino, neabejojo niekas. Tačiau ne visiems Tarybos nariams patiko, kad, pavyzdžiui, bendrovės darbininkai kloja naujus šaligatvius.
„Ketindami kloti naujus šaligatvius lendate į statybininkų sritį. Ar suteikiate darbams garantiją? Ar turite specialistų? Ar turite reikalingos įrangos?“ – klausė Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto narys bei Kontrolės komiteto pirmininkas Antanas Kalnius, tikindamas, jog tokius darbus reikėtų patikėti tikriems statybininkams ir viešųjų pirkimų konkursuose atrinkti tinkamus rangovus.
Kad kretingiškiai komunalininkai turi dirbti tokius darbus, politiko neįtikino nei bendrovės, nei Savivaldybės administracijos vadovai. Net ir tikinimas, jog komunalininkai neužsiima šaligatvių rekonstrukcija, o tik juos remontuoja, pasirodė esąs per silpnas argumentas.
Kontrolės komiteto posėdyje jo pirmininkas A. Kalnius pasiūlė apskritai iš sąrašo išbraukti tas komunalininkų teikiamas atlygintinas paslaugas, kurias gali suteikti verslininkai.
Kontrolės komiteto nario Alvydo Jonaičio nuomone, SĮ „Kretingos komunalininkas“ Tarybai svarstyti siūlomos paslaugų kainos iškraipo darbo rinką. Pasak jo, trinkelių klojėjų, elektrikų valandinis darbo užmokestis numatytas per didelis. Politikas, beje, vadovaujantis statybinei įmonei, stebėjosi, kad pagal siūlomus darbų įkainius šlavėjos gali uždirbti 900 eurų per mėnesį.
„Darbininkas stovi atsirėmęs į kastuvą ir miega, o jam turi būti skaičiuojamas valandinis darbo užmokestis“, – piktinosi A. Jonaitis.
Kontrolės komiteto nariai ketino atskirai aptarti SĮ „Kretingos komunalininkas“ atlygintinų paslaugų kainas bei analizuoti Kretingos miesto seniūnijos 2016 metais gautų savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų Kretingos miesto priežiūrai, panaudojimo įvertinimo ribotos apimties audito ataskaitą. Deja, įsikarščiavę politikai abu klausimus beveik suplakė į vieną. Mat ir kalbant apie miesto seniūnijos pinigus neapsieita be komunalininkų, kuriuos seniūnija samdo atlikti daugeliui darbų.
Pirmiausia į mūšį puolė pasipiktinęs Kontrolės komiteto narys A. Jonaitis. Jis pagrasino, jog prašys, kad Savivaldybės taryba nepritartų komunalininkų siūlomiems darbų įkainiams.
„Kasmet miestui tvarkyti skiriame apie 900 tūkst. eurų. Kaip seniūnija atsiskaito su „Kretingos komunalininku“, jei nesudarytos sutartys?“ – klausė A. Jonaitis. Jo nuomone, Kretingos miesto seniūnijoje reikia atlikti ne ribotos apimties, o kuo didesnį auditą.
Nors buvo numatyta aptarti auditorių ataskaitą, pastarieji užvirusioje aršioje diskusijoje beveik nedalyvavo, nebent kas nors ko nors paklausdavo. Daugiausiai strėlių teko atlaikyti vėl gi ne audituotai Kretingos miesto seniūnijai, o SĮ „Kretingos komunalininkas“ atstovams. Nors Kontrolės komiteto pirmininkas A. Kalnius ne kartą priminė, jog daugelis klausimų turėtų būti užduodami miesto seniūnui Stanislovui Juknevičiui, jo kolegų tai nenuramino ir jie toliau laidė strėles ne į tą taikinį.
Ir laidė taip, kad į diskusijas teko įsikišti ir per daug įkaitusius politikus atvėsinti merui Juozui Mažeikai. Jis Kontrolės komiteto nariams priminė, jog komitetas nėra tardymo poskyris.
„Jūs gavote audito išvadas, tad jas ir svarstykite, spręskite, ką daryti. Posėdis pakrypo ne ta linkme. Pradėjote iš naujo aiškintis tai, ką aiškinosi auditoriai“, – sakė meras.
Nuskambėjo pasiūlymas klausimo svarstymą atidėti kitam posėdžiui. Tačiau, matyt, po mero J. Mažeikos priminimo apie Kontrolės komiteto funkcijas, politikai vis dėlto nutarė balsuoti. Už tai, kad būtų pritarta Kretingos miesto seniūnijai skiriamų lėšų panaudojimo teisėtumą tikrinusių auditorių išvadoms balsavo du iš trijų Kontrolės komiteto narių, o A. Jonaitis nusprendė susilaikyti.

Skaityti 326 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke