Savireklama

Taryba pamokė profsąjungą Pirmo puslapio

  • %PM, %03 %729 %2017 %16:%Lap

Aistas MENDEIKA

Užvakar įvykusiame Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta šiek tiek daugiau nei dvidešimčiai sprendimų projektų. Nors daugumai jų politikai pritarė vienbalsiai, dėl kai kurių Tarybos narių nuomonės išsiskyrė.
Profsąjunga – ne išimtis
Rajono savivaldybės Tarybos posėdyje dalyvavusius Kretingos rajono švietimo įstaigų profesinių sąjungų susivienijimo atstovus su advokatu Karoliu Gerbausku domino tai, kaip kretingiškiai politikai nuspręs pasielgti su kai kurių švietimiečių atlyginimais.
Taryba savo sprendimu nutarė skirti 55 tūkst. eurų mokytojų padėjėjų, kompiuterininkų, mokyklų bibliotekininkų atlyginimams padidinti iki pastoviosios dalies vidurkio. Toks atlyginimas jiems bus skaičiuojamas nuo rugsėjo 1-osios iki gruodžio 31-osios.
Pasak sprendimo projektą „Dėl Kretingos rajono savivaldybės 2017 metų biudžeto pajamų ir asignavimų pakeitimo“ pristačiusio Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjo Gvido Jonausko, vasarį pasikeitus įstatymui savivaldybei, kad galėtų visiems sumokėti pastoviosios dalies vidurkį, trūko 1 mln. 639 tūkst. eurų. Kreiptasi į atitinkamas ministerijas dėl lėšų skyrimo, tačiau gauta tik 119 tūkst. eurų. Iš šių lėšų švietimiečiams ir skirti 55 tūkst. eurų. Todėl sumokėti pastoviosios dalies vidurkį įmanoma tik mokytojų padėjėjams, kompiuterininkams bei bibliotekininkams.
Rajono švietimo įstaigų profsąjungų susivienijimui atstovavęs advokatas K. Gerbauskas padėkojo už tokį sprendimą, tačiau klausė, kaip bus atlyginama už laikotarpį nuo vasario, kai įsigaliojo įstatymo pataisos, iki rugsėjo 1-osios. Advokato teigimu, savivaldybei šiai problemai išspręsti reikia labai nedaug – tik 18 tūkst. eurų.
Niekas iš Tarybos narių nuomonei, jog tokiam reikalui surasti 18 tūkst. eurų didelių sunkumų nebūtų, neprieštaravo, tačiau merą Juozą Mažeiką nustebino profsąjungiečių elgesys. Jis priminė, jog profesinės sąjungos turi atstovauti visiems savo srities darbuotojams, ginti jų visų interesus, o ne tik profsąjungos narių.
„Mums svarbūs visi darbuotojai, negaunantys pastoviosios dalies vidurkio. Tų 18 tūkst. eurų trūksta tik profesinių sąjungų susivienijimo nariams, o iš viso reikia per 150 tūkst. eurų. Patenkinus jūsų reikalavimą ir skyrus 18 tūkst. eurų jūsų nariams, atsirastų didžiulė diskriminacija – kuo blogesni tie darbuotojai, kurie nėra profsąjungos nariai“, – sakė J. Mažeika, kuriam pritarė ir kiti Tarybos nariai.
Diferencijuotos kainos
Nuo lapkričio 1-osios geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas iš UAB „Kretingos vandenys“ perkantiems abonentams už apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugas bus taikoma diferencijuota bazinė kaina.
Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisija šių metų rugsėjį vienašališkai nustatė Kretingos rajono geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas, kurios įsigalios nuo lapkričio 1-osios. Tuo pačiu nutarimu nustatyta ir apskaitos prietaisų priežiūros bei aptarnavimo kaina – 3,37 euro už prietaisą per mėnesį. Tačiau ši kaina nediferencijuota pagal apskaitos prietaiso diametrą.
Rajono savivaldybės Taryba pritarė bendrovės „Kretingos vandenys“ prašymui minėtą bazinę kainą diferencijuoti pagal prietaiso diametrą. Tad nuo lapkričio 1-osios už prietaisų priežiūrą bei aptarnavimą iš bendrovės perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo paslaugas teks per mėnesį sumokėti nuo 3,21 euro iki 23, 19 euro.

Skaityti 322 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.

Paieška tinklapyje

Kalendorius

Spalis 2018
S Pr A T K P Š
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mes Facebooke